fbpx

Odontologų paslaugas brangina apsaugos kostiumai

Dalintis:

Jau nuo šiandien tiek šalies poliklinikose, tiek privačiuose kabinetuose leista teikti odontologijos paslaugas, kurios, paskelbus karantiną, buvo draudžiamos. Galėsime gauti visas planines procedūras, ne tik skubią pagalbą. Tačiau užsiregistruoti pas odontologus šiandien nėra paprasta, pirmenybė teikiama tiems, kurių vizitai, kaip sakoma, nuplaukė dėl karantino.

Visuomenės informavimo grupė informuoja, kad visos įstaigos teikiančios odontologijos paslaugas, prieš atsidarydamos, turi parengti planus, kaip organizuos darbą, ir juose numatyti viską, kas būtina užtikrinant pacientų, ir personalo saugumą. Planai turi būti pateikti Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC). Kiekviena poliklinika savo plane turi pagal savo infrastruktūrą apskaičiuoti maksimalų galimą priimti pacientų skaičių per dieną, konsultacijoms ir procedūroms reikalingų kabinetų skaičių, numatyti jų užimtumo ir dezinfekcijos tvarką. Numatoma, kad gydymo paslaugas turi teikti minimalus, būtinas paslaugai suteikti specialistų skaičius.

Tauragės Pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorius Donatas Petrošius sakė, kad šios įstaigos odontologijos kabinetai darbą, tikimasi, pradės tik savaitės viduryje, kol kas vyksta suderinimo darbai.

– Nebus atliekama burnos higiena ir kitos odontologijos paslaugos nebus teikiamos pilna apimtimi. Registruotis reikės paskambinus į odontologijos kabinetą ir atvykti tik nurodytu laiku, – sakė poliklinikos vadovas.

Nuotrauka iš freepik.com

Anot D.Petrošiaus, už apsauginį kostiumą, susijusį su karantino sąlygomis, papildomo mokesčio iš prisirašiusių prie Tauragės PSPC, kol įstaiga turi apsaugos priemonių iš valstybės rezervo, neims. O vėliau šis mokestis priklausys nuo apsaugos priemonių įsigijimo kainos.

– Šiuo metu pacientams nereikės primokėti už vienkartines priemones, tačiau vėliau gali ir prireikti primokėti dėl personalo naudojamų asmens apsaugos priemonių. Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos įstaigose teikiant odontologinės priežiūros paslaugas, apdraustieji moka už vaistus, odontologines ir kitas medžiagas, sunaudotas odontologinės priežiūros paslaugų teikimui, vienkartines priemones, atsižvelgiant į sunaudotų medžiagų, priemonių kiekį ir jų įsigijimo kainas. Nereikės mokėti prisirašiusiems prie Tauragės PSPC vaikams ir asmenims, besimokantiems dieninėse bendrojo lavinimo mokyklose, profesinių mokyklų dieniniuose skyriuose, kol jiems sukanka 24 metai, ir socialiai remtiniems asmenims, kai jie pateikia atitinkamą savivaldybės, kurios teritorijoje gyvena, socialinės paramos skyriaus pažymą.

Priskambinti į privačias odontologijos klinikas šiandien sudėtinga. Arba linija užimta ar balsas automatiniame atsakiklyje prašo palikti savo telefono numerį – informuoja, kad perskambins. Kaip sužinojome iš jau prisiskambinusių tauragiškių už apsauginį kostiumą ir kitas apsaugos priemones bus prašoma sumokėti po 20-30 eurų. Į žurnalistės telefono skambutį atsiliepęs odontologijos klinikos „Taudenta“ vadovas Deividas Mačiulevičius sakė, kad jų klinikos pacientams prisidės po 10-15 eurų, o pavyzdžiui, visoms implantacijos procedūroms – 80 eurų. Pasak D.Mačiulevičiaus, „Taudentoje“ šiuo metu teikiamos visos paslaugos kaip ir iki karantino. Pirmiausia vizitai skiriami tiems pacientams, kuriems jis nusikėlė dėl karantino. Vieni pacientai patys skambino, su kitais klinika susisiekė.

– Buvo tokių, kurie nekantraudami laukė, kada pradėsime dirbti, nes kentė skausmus ir vis skambino pasiteirauti, kada galėsime priimti, – kalbėjo odontologijos klinikos vadovas.

Anot D.Mačiulevičiaus, darbas vilkint apsauginius kostiumus vyksta lėčiau ir priimama mažiau pacientų nei įprastai, nes po kiekvieno paciento klinika vėdinama. Beje, odontologijos klinikos durys yra užrakintos, prie jų yra durų skambutis, tai pat nurodytas telefono numeris. Pacientų prašoma atvykti tik sutartu vizito laiku.

Gedimino gatvėje veikiančioje odontologijos klinikoje „Anadenta“ patikino, kad neims mokesčio už apsaugos priemones, tiesiog džiaugiasi galėję pradėti darbus.

Dalintis:

About Author

Daiva Žebelienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Palikite komentarą