Oficialu: Tauragė skelbiama 2023 metų Lietuvos kultūros sostine

Dalintis:

Šiandien Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas išplatino žinią, kad Tauragei pavyko pasiekti išsikeltus tikslus – miestas taps 2023 metų Lietuvos kultūros sostine.

„Tauragė šiandien švenčia! Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023! Ačiū visiems, kuriantiems Tauragę! Ačiū visiems, prisidėjusiems prie paraiškos rengimo!“ – savo feisbuko paskyroje rašo meras.

Būsimų kultūros sostinių eiliškumą jau paskelbė kultūros ministras Simonas Kairys.

„Lietuvos kultūros sostinės titulas Tauragei leis jungti skirtingas konfesijas, miestus partnerius / tautas sukuriant naujus savitarpio supratimo tiltus, skatinti kultūros ir švietimo, mokslo, socialinių paslaugų, kultūros ir verslo sričių bendradarbiavimą, kurti ir įgyvendinti naujas kultūros idėjas ir iniciatyvas, padedančias atskleisti krašto identitetą ir žaliausio miesto Lietuvoje viziją, puoselėti miesto kultūros tradicijas ir jomis dalintis su visa Lietuva“, – skelbiama Tauragės rajono savivaldybės puslapyje.

Dar kovo mėnesį savivaldybės portale buvo išplatintas raginimas pasidalyti idėjomis, planuojant galimus renginius. O šią vasarą Tauragės rajono taryba svarstė, ar pritarti projektui „Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023“ ir po diskusijų, aptariant ir tai, kad projektui reiktų skirti lėšų iš 2023 metų biudžeto, buvo pritarta. Tąkart apsispręsta, kad projekto vykdytoju taps Tauragės kultūros centras.

Specialiai surinkta darbo grupė dirbo planuodama kultūros ir meno renginius, iniciatyvas. Apsispręsta rengti projektą pavadinimu „Kultūros muitinė. Penki keliai“. Numatyta, kad projektui įgyvendinti būtų reikalinga beveik pusė milijono eurų.

Jau anksčiau „Tauragės kurjeriui“ Tauragės kultūros centro direktorius Virginijus Bartušis yra tvirtinęs, kad jo vadovaujama įstaiga yra pajėgi konkuruoti su kitais miestais.

Lietuvos kultūros sostinių projektą vykdo Kultūros ministerija. Kasmet kultūros sostine tampa vis kitas miestas. Metams Kultūros ministerija skiria 100 tūkst. eurų iš savo biudžeto. Šių metų Lietuvos kultūros sostinė yra Neringa, o kitais metais traukos centru taps Alytus. Tokiu būdu skatinamas miestų ir miestelių kultūrinis aktyvumas, meno plėtojimas.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą