Oficialu: Tauragėje projektuoja mažąjį aplinkkelį

Dalintis:

Tauragė rajono savivaldybės administracija kartu su Centrine projektų valdymo agentūra pradeda įgyvendinti pirmąjį funkcinės zonos Tauragė+ plėtros strategijos projektą – mažąjį aplinkkelį Tauragėje. 4,3 mln. eurų vertės darbus planuojama pradėti kitų metų rudenį ir užbaigti iki 2023 m. pabaigos, – praneša Tauragės rajono savivaldybė.

Kaip žiniasklaidą informuoja Tauragės savivaldybės atstovas spaudai Kasparas Bertašius, 2,8 km ilgio dviejų eismo juostų gatvė sujungs rytinę miesto pusę nuo Dariaus ir Girėno g. iki Vytauto g. ir Tremtinių kelio sankryžos. Naujosios gatvės leidžiamas greitis, kaip ir kitose miesto gatvėse, bus 50 km/val.

Kaip teigia Tauragės meras Dovydas Kaminskas, skaičiuojama, kad per dieną Dariaus ir Girėno gatvę kerta apie 15 000 automobilių, planuojama, kad naujasis aplinkkelis ne tik nukreips apie 3000 automobilių srautą nuo Dariaus ir Girėno g., tačiau ir 20 % sumažins automobilių judėjimą Gedimino, Vytauto, J.Tumo-Vaižganto ir kitomis centrinėmis miesto gatvėmis.

Netoli Naujosios gatvės planuojama įrengti dviračių taką, o virš Gedimino gatvės, lygiagrečiai geležinkelio, – viaduką su nuovaža, užtikrinant saugesnį ir greitesnį judėjimą Naująja gatve.

Pasak savivaldybės Statybos skyriaus vedėjo Aivaro Preikšaičio, vienas svarbiausių pokyčių Žalgirių mikrorajono gyventojams – automobilių ir traukinių triukšmo garsą slopinančių sienelių ties daugiabučiais namais Vytauto g. 4C, 4B, 4D, M.Mažvydo g. 47, 49, 49A ir Ateities tako 24, 26, 43, 45 įrengimas. Projekte numatyta įrengti dvi 400 m ilgio ir 4,5–6 m aukščio garsą slopinančias sieneles.

Gatvė projektuojama toliau nuo daugiabučių namų ir arčiau Oko miško, užtikrinant saugų patekimą į mišką. Kartu su tiesiama gatve papildomai bus įrengti 2 nuvažiavimai. Vienas jų susijungs su įvažiavimu į Ateities taką, antrasis – su J.Tumo-Vaižganto gatve.

Savivaldybė skelbia, kad 92,5 % projekto vertės finansuos Europos Sąjungos struktūriniai fondai, likusią dalį prisidės Tauragės rajono savivaldybė.

  • Dėl Tauragės mažojo aplinkkelio (Naujosios g.) projekto rugpjūčio 10 d. 17.30 val. šalia Ateities tako 24 ir 26 daugiabučių vyks susitikimas su Tauragės rajono meru D.Kaminsku ir projektuotojais. Savivaldybė kviečia dalyvauti gyventojus, norinčius pasidalinti savo poreikiais ir lūkesčiais dėl Naujosios g. įrengimo.
Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą