fbpx

Pacientui skirtus vaistus nupirkti galės ir jo atstovas

Dalintis:

Sveikatos apsaugos ministerija paskelbė, kad karantino metu į vaistinę nuvykti ir paskirų vaistų ar kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių įsigyti negalintys pacientai galės juos gauti per savo atstovus. Tokia tvarka įsigaliojo jau šią savaitę.

Kaip informuoja Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), jei vaistiniai preparatai įsigyjami pagal elektroninį receptą, paciento atstovui vaistinėje pakaks farmacijos specialistui pateikti paciento vardą, pavardę ir asmens kodą.

Tuomet farmacijos specialistas, e.sveikatos sistemoje suradęs pacientui išrašytus elektroninius receptus, paskirtus vaistus ar kompensuojamąsias medicinos pagalbos priemones galės išduoti paciento atstovui. Jei vaistai ar kompensuojamosios medicinos pagalbos priemonės įsigyjamos pagal popierinį receptą, paciento asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų ar duomenų pateikti nereikės.

Pacientas įgalioti kitą asmenį įsigyti elektroniniu būdu paskirtus vaistus ar kompensuojamąsias medicinos pagalbos priemones, gali savo www.esveikata.lt portalo paskyroje suteikdamas tokią teisę savo pasirinktam atstovui. Detalią instrukciją galite rasti čia. 

Taip pat skelbiama, jog neturintys galimybės patys internetu paskirti savo įgaliotinio, pacientai gali paprašyti gydytojo, išrašančio receptą, suteikti įgaliojimą jų nurodytam asmeniui. Paciento atstovas taip pat turi patvirtinti atstovavimą prisijungęs prie savo paskyros www.esveikata.lt portale. Tokiu būdu jis galės nupirkti pacientui išrašytus vaistus vaistinėje, farmacijos specialistui pateikęs savo asmens dokumentą.

Tėvams, kurie turi nepilnamečių vaikų, įgaliojimo teisės įsigyti vaikams paskirtus vaistus pagal elektroninius receptus, yra suteiktos automatiškai.

Vaistinėje paciento atstovas turi informuoti farmacijos specialistą, jog vaistai pagal elektroninį receptą bus perkami kitam žmogui. Pacientų atstovai, kuriems pacientai pateikia savo asmens duomenis, raginami šiuos duomenis saugoti ir naudoti ypač atsakingai.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Palikite komentarą