Pagalba smulkiesiems – verslo liudijimai po eurą

Dalintis:

Finansų ministras Vilius Šapoka pranešė, kad balandžio mėnesį į biudžetą nesurinkta trečdalis planuotų pajamų. Tauragės rajono savivaldybė surinko 16 procentų mažiau pajamų nei planavo, tačiau vietos politikai jau svarsto, kaip padėti atsitiesti smulkiajam verslui. Tarybos narių sprendimas lems, ar visi verslo liudijimai tauragiškiams bus parduoti po 1 eurą ir kokios kitos nuolaidos bus taikomos.   

Planas įvykdytas 96,6 proc.

Kaip informavo savivaldybės Finansų skyriaus vedėjas Ignas Kymantas, Tauragės rajono savivaldybė balandžio mėnesį per Valstybinę mokesčių inspekciją, įskaitant ir gyventojų pajamų mokestį, planavo gauti 1,952 mln. eurų pajamų, o surinko 1,639 mln. Tai 16,02 proc. mažiau nei planuota. Bendras 4 mėnesių pajamų planas įvykdytas 96,6 proc.

Į nuotolinius posėdžius ne kartą rinkęsi rajono vadovai ir tarybos nariai svarstė, kaip padėti dėl karantino ribojimų nukentėjusiems smulkiesiems verslininkams, kaip skatinti, kad verslas įgautų pagreitį. Neberinkti rinkliavų iš lauko prekybininkų ir kavinių? Kai kuriems verslininkams taikyti žemės, žemės nuomos ir nekilnojamojo turto mokesčio lengvatas? Verslo liudijimus parduoti po eurą?

Pasak savivaldybės Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus specialisto Andriaus Lauciaus, Tauragės mero potvarkiu buvo sudaryta darbo grupė, kuri svarstė šiuos klausimus, tai yra įvairias priemones, susijusias su fizinių ir juridinių asmenų rėmimu 2020 metais.

– Darbo grupė posėdžių metu išgrynino 8 priemones, kurias savivaldybė turėtų taikyti šiemet remdama tiek juridinius, tiek fizinius asmenis. Darbo grupės narių nuomone, nuostolių patyrė ne vien juridiniai asmenys ar verslo subjektai, kuriems karantino metu buvo draudžiama vykdyti veiklas, bet ir daug asmenų, kuriems galbūt tiesiogiai nebuvo taikytas ribojimas vykdyti ekonomines veiklas. Todėl buvo nuspręsta neišskirti ar neapsiriboti konkrečia veikla užsiimančių tauragiškių, – „Tauragės kurjeriui“ sakė A.Laucius.

Atleis nuo vietinės rinkliavos 

Pasak Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus specialisto, jau parengtas savivaldybės tarybos sprendimo projektas, numatantis žemės, valstybinės žemės nuomos ir nekilnojamojo turto mokesčių sumažinimą 20 procentų tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims. Už šį sprendimo projektą taryba balsuos artimiausiame tarybos posėdyje.

Anot A.Lauciaus, tame pačiame sprendimo projekte numatyta atleisti nuo vietinės rinkliavos mokesčio visus, ketinančius prekiauti ar teikti paslaugas viešose vietose 2020 metais. Pavyzdžiui, lauko kavines, prekybininkus, kurie prekiauja lauke. Preliminariais duomenimis, toks paramos paketas biudžetui gali atsieiti apie 362 000 eurų.

A.Laucius informavo, kad pernai Tauragėje verslo liudijimus buvo įsigiję 1880 asmenų, už juos sumokėjo 87 830 eurų. Tačiau dėl karantino savivaldybė užsimojo visus verslo liudijimus 2020 metams parduoti po eurą, neribodama veiklos rūšies ar teritorijos.

Tarybos sprendimu ir iki šiol kai kuriuos verslo liudijimus buvo galima įsigyti po eurą: tokią teisę turėjo per 40 rūšių veiklas vykdantys rajono gyventojai. Iš viso sąraše – 105 veiklos rūšys. Po eurą už verslo liudijimą mokėjo auklės, neįgaliuosius slaugantys žmonės, naminių gyvūnų kirpėjai, dovanų pakuotojai, žuvies, mėsos ir jų gaminių rūkinimu, kapaviečių priežiūra, laikrodžių ir juvelyrinių dirbinių remontu besiverčiantys asmenys. O štai verslo liudijimas statybos darbams, suteikiant paslaugą savoje savivaldybėje, 2020 metams kainuoja 869 eurus, statybos baigimo apdailos ir valymo darbų verslo liudijimas – 405 eurus, tiek pat už verslo liudijimą moka ir baldų gamintojai. Verslo liudijimas muzikantų paslaugoms įkainotas 203 eurais, užsiimantys prekyba turi sumokėti 145 eurus.

Nuo kada bus taikomos nuolaidos verslui, spręs taryba.

V.Bičkus: žmonėmis reikia rūpintis

Pasak Tauragės rajono savivaldybės tarybos Ekonomikos ir kaimo reikalų komiteto nario Vido Bičkaus, į darbo grupę dėl paramos verslui jis nebuvo pakviestas, tačiau pritaria, kad verslui atsitiesti reikia padėti. Ar visiems be išimčių reikia taikyti nuolaidas, V.Bičkus sakė negalįs atsakyti, tačiau iš tiesų dauguma verslų vienaip ar kitaip finansiškai nukentėjo.

– Suprantama, į iždą nebus sumokėta nemenka suma, tačiau žmonėmis reikia rūpintis, ne tik galvoti, kaip iš jų paimti, – mano V.Bičkus.

Tarybos Ekonomikos ir kaimo reikalų komiteto narys Vaclovas Karbauskis taip pat tvirtino, kad į darbo grupę nekviestas.

– Kai komitetų posėdyje prieš praėjusį tarybos posėdį buvo svarstomas konkretus prašymas dėl atleidimo nuo nuomos mokesčio, mes, socialdemokratai, pasiūlėme spręsti šį klausimą kompleksiškai, o ne pagal konkrečius prašymus. Bet kai šis klausimas buvo svarstomas, mes nebuvome pakviesti. Iniciatyva mūsų, bet svarsto be mūsų, – rimavo V.Karbauskis.

Anot politiko, taikant nuolaidas, pavyzdžiui, verslo liudijimus parduodant po eurą, verslų skirstyti nereikia. Dotacija turi būti vienoda visiems, ne kaip dabar daro Vyriausybė.

V.Karbauskis įsitikinęs, kad visi tarybos nariai paramos mechanizmą dar svarstys.

– Žinoma, kaip visada turėsime klausimų, tik neaišku, ar gausime atsakymus. Jų (valdančiųjų, – red.) yra dauguma – trylika. Kai kurie iš daugumos, kurie nedalyvauja darbo grupėse, tiesiog tik pritaria pagrindinei trijulei, – rėžė opozicijos atstovas V.Karbauskis.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą