Pagalba ukrainiečių šeimoms: darželiuose didina grupes

Dalintis:

Laikinai – iki kitų metų kovo 5 dienos vietos politikai leido padidinti ikimokyklines ir priešmokyklines darželių grupes. Sprendimas tiesiogiai susijęs su Ukraina ir karo pabėgėliais iš šios šalies.

Į Tauragę atvykus karo pabėgėliams iš Ukrainos, savivaldybei kilo problema dėl vaikų priėmimo į rajono darželius. Pagal higienos normas ikimokyklinę darželio grupę buvo leidžiama lankyti 17, priešmokyklinę – 22 vaikams. Tauragėje ir iki karo Ukrainoje darželiuose trūko vietų, atvykus pabėgėliams, ši problema dar paaštrėjo.

Tauragės rajono savivaldybės taryba pakeitė šių metų kovo 30 d. sprendimą „Dėl maksimalaus vaikų skaičiaus nustatymo Tauragės rajono savivaldybės mokyklų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupėse“ ir leido nustatytus grupės vaikų skaičius Tauragės rajono mokyklose padidinti dviem vaikais, siekiant užtikrinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo paslaugų teikimą vaikams, kuriems suteikta laikinoji apsauga.

Pasak Tauragės švietimo ir sporto skyriaus vyriausiosios specialistės Linos Oželytės, šį sprendimą lėmė pabėgėlių iš Ukrainos situacija. Švietimo skyriaus atstovės teigimu, ukrainiečių vaikai mielai lanko Tauragės darželius.

„Ąžuoliuko“ vaikų darželio direktorė Viktorija Paulauskienė informavo, kad jos vadovaujamą ugdymo įstaigą šiuo metu lanko 7 iš Ukrainos su tėvais nuo karo pabėgę vaikai. Jos teigimu, mažiesiems ukrainiečiams čia patinka, jie nesunkiai randa bendrą kalbą su mažaisiais tauragiškiais.

– Kaip tik šiandien priėmiau du vaikus iš Ukrainos. Mūsų auklėtojos dar nepamiršo rusų kalbos, todėl su ukrainiečiais laisvai susikalba. Bet vaikai puikiausiai bendrauja ir tarpusavyje. Labai lengvai mokosi lietuvių kalbos. Praleidžia kelias dienas darželyje ir žiūrėk jau atėję pasisveikina, o išeidami atsisveikina lietuviškai, – kalbėjo V.Paulauskienė.

„Ąžuoliuko“ pedagogų kolektyvas aktyviai bendrauja su šią įstaigą lankančių mažųjų ukrainiečių tėveliais. Dauguma jų čia jau rado darbą ir kol kas grįžti į kariaujančią savo šalį nesiruošia.

– Buvo keletas šeimų, kurioms Lietuva tapo tarpine stotele, truputį čia pagyvenusios jos išvyko į Vokietiją. Tie Ukrainos piliečiai, kurie Tauragėje rado darbą, išvykti tikrai artimiausiu metu nesiruošia. Todėl šis tarybos sprendimas – paskata šiems žmonėms, – sakė darželio vadovė.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą