fbpx

Paglostyti tigrą

Dalintis:

Ir vėl slenkstis, vėl apsisuko metų ratas, ir vėl gyvename viltimi bei tikėjimu, kad kitąmet bus geriau. Kad pagaliau pasibaigs ta prakeikta pandemija, kad galėsime lengvai atsikvėpti, nusimesti kaukes, nebeskaičiuoti susirgusiųjų ir nemaloniausia – mirčių. Kaip bebūtų baisu, prie šios statistikos jau pripratome.

Sakoma, kad šuo ir kariamas pripranta. Pripratome ir mes – prie naujų ribojimų, beveik kasdien besikeičiančių įprasto gyvenimo taisyklių, žinojimo, kad po dienos ar savaitės galime vėl būti uždaryti karantine. Kaip ten bebūtų, žmonės sirgo visada – ir dar baisesnėmis ligomis nei koronavirusas: išgyveno raupų, maro epidemijas. Tačiau išgyveno. Išgyveno ir karus, tremtį, dabar mums visiškai neįsivaizduojamas situacijas. Išgyvensime ir mes. Žinoma, ne visi.

Kokie buvo šie metai Tauragei, žiniasklaidai, paprastam tauragiškiui? Tai buvo vilties metai. Prisimenate, kaip metų pradžioje vylėmės, kad nuo COVID-19 atsiradę skiepai suvaldys pandemiją, kad pagaliau galėsime laisvai keliauti, bendrauti, dirbti, paspausti vienas kitam ranką susitikę? Skiepai padėjo, bet pandemija nenumalšo. Prisimenate, kaip stop juostomis prekybos tinklų valdytojai tvėrė mašinų stovėjimo aikšteles? Nepasiteisino. Jau beveik pamiršome, kad beveik visus anuos mokslo metus moksleiviai ir studentai mokėsi lovose, foteliuose, o kūno kultūros sales buvo iškeitę į miegamojo kambarius. Pandemiją tai pristabdė, bet nesuvaldė.

Šiemet oficialiu terminu tapo paprasti ir visiems gerai žinoti žodžiai – „Tikėjimas mokslu“. Lyg gyventume kokiais viduramžiais ir iki šiol mokslas mums neturėjo jokios reikšmės. Šiemet gimė dar vienas terminas ir dar vienas dokumentas – galimybių pasas, jo turėtojams suteikiantis teisę naudotis galimybėmis, kurios prieš kelerius metus atrodė tokios įprastos – papietauti kavinėje, pamatyti spektaklį ar tiesiog nueiti į parduotuvę. Ar tai suveikė? Šiek tiek. Tačiau ir suskaldė Lietuvą. Tas suskaldymas ją padalijo į dvi ryškias dalis – antivakserius ir tikinčiuosius mokslu.

Lietuviai apskritai retai būna vieningi. Ir vargu ar kada bus. Sausio 13-ąją prisiminę dabar neretai pasvarstome, ar saugotume Seimą taip, kaip tai darėme 1991-aisiais.

Tai ar geri buvo 2021-ieji? Turbūt po kelerių metų apie šiuos metus galėsime pasakyti, kad jie tiesiog buvo. Išsivedę su savimi į amžinybę tiek daug šviesių asmenybių, kurių gyvenimas nutrūko būtent dėl tos nelemtos ligos.

Ir vis dėlto – šviesa tunelio gale vis tiek kada nors pasimatys. Gal 2022-aisiais. Kaip pasakytų mūsų kolega Henrikas Vaitiekūnas, numerologijoje skaičius 2 rodo tikėjimą ir pasitikėjimą – ir žada, kad už kiekvieną gerą darbą jums bus atlyginta. O kitų metų skaičiuje dvejetukų net trys.

„Tauragės kurjeriui“ 2021-ieji buvo ypatingi metai. Šių metų pavasarį atsisveikinome su ilgamečiu bendrovės vadovu. Žiniasklaida retai apie save pasakoja. Ne viską papasakojome ir mes. Dėl kai kurių buvusio vadovo sprendimų buvo skaudu, keletą mėnesių teko kapstytis purve ir net kreiptis į teisėsaugą. Tačiau išsikapstėme. Džiaugiuosi, kad redakcijoje dirba puikus kolektyvas, neskaičiuojantis darbo valandų, į bet kurį Tauragės rajono savivaldybės galą, net ir tolimiausią kaimelį, prireikus galintis lėkti bet kuriuo paros metu, siekiantis, kad žinios, svarbiausios naujienos skaitytojus pasiektų patikrintos, ištyrinėtos, išnarpliotos iki paskutinio siūlo galo.

Kartu su „Tauragės kurjerio“ komanda džiaugiuosi ir dėkoju visiems laikraščio ir internetinio portalo www.kurjeris.lt skaitytojams, prenumeratoriams, verslo partneriams – šiemet net nustebome, kiek daug Tauragėje veikiančių įmonių ir įstaigų panoro „Tauragės kurjerį“ skaityti 2022-aisiais. Ačiū, kad esate su mumis – pasižadame būti nepriklausomi, objektyvūs ir atnešti jums į namus naujienas, kurių jūs nerasite jokiame, ir didžiausiame, naujienų portale. Jūsų kiemo naujienas.

Tegu į duris besibeldžiantys Tigro metai bus švelnūs it murkianti katė, tegu bus dosnūs, meilūs, bet tvirtai atsakingi. Taigi paglostykime tigrą.

Dalintis:

About Author

Ramunė Ramanauskienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Komentarų: 1

  1. le vanda on

    Buvo puikūs metai, pristabdę beprotišką vartojimą ir lėkimą. Viliuosi, kad ateinantys bus ne prastesni.

Palikite komentarą