Pagramančio regioninis parkas uždirbtas lėšas investavo atgal į gamtą

Dalintis:

Nacionaliniai ir regioniniai parkai jau skaičiuoja, kiek pavyko per 2021 metus surinkti lėšų už lankytojų bilietus. Juos saugomų teritorijų lankytojai gali įsigyti savanoriškai, o direkcijos lėšas investuoja atgal į gamtą – Pagramančio regioniniame parke prisidėta prie Plynosios aukštapelkės bokštelio statymo.

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba kasmet nacionalinių ir regioninių parkų lankytojus ragina savanoriškai įsigyti lankytojo bilietą. Vienkartinio tokio bilieto kaina yra vos vienas euras, tačiau kiekvieno parko direkcijai jis reiškia papildomas galimybes atsinaujinti. Šios lėšos dažniausiai investuojamos į stendų atnaujinimą, medinių takų tvarkymą, laiptų į piliakalnius atnaujinimą. Paprastai tariant, lankytojų sumokėti pinigai investuojami į gamtą ir pačių lankytojų patogumą.

Pagramančio regioninio parko direkcijos vadovas Sigitas Mėlinavičius pasakojo, kad už lankytojų bilietus gautomis lėšomis buvo prisidėta prie bokštelio įrengimo Plynosios aukštapelkėje.

– Per praėjusius metus surinkome 1481 eurą. Paprastai per metus būdavo apie tūkstantį. Yra daug gražių gamtos vietų, noriai žmonės perka šį bilietą. Plynosios aukštapelkėje reikėjo bokštelio – pastatėme, savivaldybė dar skyrė tam lėšų. Matiškiuose prie piliakalnio pavėsinę tvarkėme iš tų lėšų. Kažkiek patys užsidirbam – iš baidarių, iš pėsčiųjų žygių. Pernai virš 6 tūkstančių eurų uždirbome. Ir šių pinigų didžiąją dalį investuojam atgal į gamtą, – sakė S.Mėlinavičius.

Vienas iš tradicinių Pagramančio regioninio parko organizuojamų pėsčiųjų žygių jau artėja – sausio 29 dieną planuojamas „Pusiaužiemio žygis“. Suplanuota 12 km ilgio trasa, o žygio pradžia – prie Akmenos didžiosios rėvos.

– Pati šio tradicinio žygio pradžia buvo su Pagramančio mokyklos mokiniais. Į patį pirmą žygį užsiregistravo virš 300 žmonių, tik dalyvavo kiek mažiau – virš 200 žmonių. Pernai buvo karantinas, tad žygio negalėjome organizuoti. Šiemet persikėlėm į Šilalės rajoną, pristatysim Pūtvės kaimą, netoli Indijos piliakalnio, dalį kelio eisim palei Sermo upelį, Groblinės mišku, – vardijo Pagramančio regioninio parko kultūrologė Lina Misiulytė.

Pašnekovė sakė, kad kasmet žygeiviams stengiamasi parodyti vis kitą Pagramančio regioninio parko vietą, nes daug dalyvių prie šio tradicinio žygio prisijungia kasmet, nepabūgdami nei šalčio, nei sniego.

– Čia ne sportinis žygis, tai gal kam nors ir mažai 12 kilometrų bus. Bet žygis suplanuotas įvairiu reljefu, jo metu stengsimės atverti ir istorijos skrynią – ten tokių užkampių įdomių yra! – tvirtino L.Misiulytė.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą