Pagramantyje – iškilmingi atlaidai ir pagerbti ūkininkai

Dalintis:

Šeštadienį Pagramančio miestelyje surengta žemdirbių ir Žolinės šventė „Dėkojame žemei“. Atvykusios bendruomenės iš Tauragės rajono seniūnijų įkūrė palapinių-kiemelių miestelį, šalia įsitaisė amatininkai ir prekybininkai. Po iškilmingų mišių ir apdovanojimų ceremonijos koncertavo įvairios kapelos, ansambliai ir grupės.

Vidurdienį Pagramančio bažnyčios šventoriuje seniūnijos, bendruomenės ir įstaigos surengė žolynų parodą, stebinusią įmantriomis augalų kompozicijomis. Miestelio maldos namuose vyko Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų atlaidai, iškilmingai mišias aukojo Tauragės Švč. Trejybės parapijos klebonas Marius Venskus ir vietinis klebonas Vytautas Petrauskas. Pasimeldę žmonės kolona ėjo į netoliese esantį stadioną – ten buvo suplanuota šventė.

Pirmiausia Tauragės rajono seniūnijų bendruomenių įkurtus gražius kiemelius aplankė LR Seimo narė Aušrinė Norkienė, meras Dovydas Kaminskas, vicemerė Virginija Eičienė, Europos parlamento nario Bronio Ropės padėjėja Jolanta Vaitiekienė, valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Kęstutis Patašius, Mažonų seniūnijos seniūnas Jonas Samoška ir bendruomenės „Gramančia“ pirmininkė Raselė Stružeckienė. Jiems bendruomenių atstovai pristatė kultūrinį paveldą.

Reginos Genienės nuotrauka

Pasisvečiavus kiemeliuose dėmesio centru tapo geriausieji rajono ūkininkai. Juos į sceną kvietė ne pirmą kartą linksmai šį renginį vedanti žinoma humoristė Violeta Mičiulienė. Apdovanojimai įteikti ūkininkams Sigitai ir Remigijui Loveikiams (Skaudvilės seniūnija), Aidai ir Dariui Jakštams (Žygaičių seniūnija), Vidai ir Jonui Dirškams (Žygaičių seniūnija). Pagerbė ir gražiu žodžiu paminėjo ūkininką veteraną Telesforą Juškį (Gaurės seniūnija), sveikino puikiai visiems žinomą Lietuvos gyvūnų globos draugijos Tauragės skyriaus vadovą Sigitą Klymantą.

Šiemet, kaip ir kasmet, į šventę atvyko UAB „Naftrus“ atstovas Rolandas Bučinskas, kuris Petrui Kulikauskui (Tauragės seniūnija), Rimantui Lazdauskui (Mažonų seniūnija), Arūnui Nausėdai ir Violetai Razminienei įteikė specialius prizus – kuponus. Parlamentaro Bronio Ropės dovanos įteiktos Nijolei ir Vidui Juknoms (Batakių seniūnija). Tauragės rajono ūkininkų sąjungos pirmininkė Regina Rimkienė pasveikino Joną Rugį (Mažonų seniūnija) ir Ilonetą Klimaševskienę (Batakių seniūnija). Penki ūkininkai – nominantai neatvyko.

Padėkota rajono ūkininkams už gražiai tvarkomas sodybas ir gamybinių pastatų nepriekaištingą aplinką. Dovanos, kurios vos tilpo glėbyje, įteiktos Irenai ir Vytautui Jonikaičiams, Reginai ir Alvydui Merkeliams, Danguolei ir Gintautui Račkauskams, Zinai ir Juozui Jurgaičiams, Zitai ir Antanui Šegždams, Angelijai ir Albinui Sauskantams.

Grojo liaudiškos muzikos kapelos „Nemakščių vyrai“ ir „Vilainiai“. Koncertavo Lauksargių, Mažonų ir Pagramančio kapelos, grupės „Husarai“ ir „Dar“, mamų ir dukrų ansamblis. Vaikučius linksmino animatoriai, jiems atgabeno batutą, veikė amatininkų mugė, prekeiviai aprūpino maistu ir gėrimais.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą