Pagramantyje paminėta Vietos veiklos grupės sukaktis

Dalintis:

Pagramančio miestelyje sekmadienį šėlo dviguba šventė: Tauragės rajono vietos veiklos grupė minėjo 15 metų veiklos sukaktį, o bendruomenė „Gramančia“ sukvietė į kraštiečių šventę „Pagramančio šnekučiai“. Istorikas Vytenis Almonaitis sako, kad Pagramančio kraštas turi turtingą praeitį ir šiemet pagrįstai gali švęsti 637-uosius gyvavimo metus.

Vietos veiklos grupė (VVG) susikūrė 2005 m. vasarį, todėl jubiliejinius veiklos metus turėjo paminėti pernai, tačiau sutrukdė ribojimai dėl pandemijos. Grupės pirmininkė Nijolė Tirevičienė sakė, kad sukvietė rajono bendruomenes į Pagramantį norėdama kartu pasidžiaugti per 15 metų nueitu bendru keliu, įsigytu turtu, įgyvendintais projektais.

– Vietos veiklos grupės indėlis didžiulis. Per 15 metų iš Europos ir nacionalinių fondų pritraukėme 5,5 mln. Eur, o savivaldybės indėlis apie 10 proc., nes jos požiūris toks: prisidėti paprasčiau, nei rašyti projektus. Didžiulę sumą panaudojome aplinkos gerinimui, kuriant verslą, moderniąją infrastruktūrą, kad mūsų kraštas klestėtų ir gražėtų, – pasakojo pirmininkė. – Atvykę iš kitų rajonų mokosi iš mūsų, kaip reikia tvarkytis, kad kaimai klestėtų. Tai ne mano vienos, o mūsų visų bendras darbas, partnerystė – nuostabus dalykas. Jums visiems dovanojame Valstybinio Vilniaus kvarteto ir solistės Aistės Pilibavičiūtės koncertą.

Už sėkmingai įgyvendintus projektus rajono bendruomenėms ir organizacijoms N.Tirevičienė įteikė padėkas ir dovanas, o jų atstovai taip pat sveikino pirmininkę ir dėkojo už tai, kad juos paragina ir paskatina. Pasibaigus pirmajai renginio daliai, prasidėjo kraštiečių šventė.

– Sveikinu su Žoline ir su kraštiečių švente, džiaugiuosi, kad kasmet gausiai susirenkate švęsti tradicinių mūsų švenčių. Bendruomenėms, kurios bažnyčios šventoriuje eksponavote žolynus, įteiksime padėkas ir prisiminimo dovanėles, – kalbėjo Pagramančio bendruomenės „Gramančia“ pirmininkė Raselė Stružeckienė.

Šventėje dalyvavo ir istorikas Vytenis Almonaitis, kuris daugiausiai yra tyrinėjęs Pagramančio kraštą. Pasak jo, Mažonų seniūnija, Pagramančio kraštas yra išskirtinės istorijos paveldėtojai, turintys galimybę pagrįstai didžiuotis savo protėviais ir savo turtinga praeitimi. Tačiau, istoriko nuomone, šiais laikais didžiuotis neužtenka – reikia saugoti istorinį atminimą ir tradicijas, kad Pagramantis, Tauragė klestėtų, o mūsų tauta ir valstybė gyvuotų.

– Sveikinu su švente ir su istorinėmis sukaktuvėmis. Pagal mano skaičiavimus šiemet Pagramančiui sukanka 467 metai, aišku, galima skaičiuoti ir kitaip: prie pat Pagramančio yra puikus Ringių kaimas, kuris pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose paminėtas 1395 m. Kadangi Pagramantis atskilęs nuo Ringių, o kažkada buvo dalis to kaimo, tai jūs drąsiai galite švęsti 626 metines. Galima skaičiuoti dar kitaip: netoli yra Lylavėnai arba Litavėnai, ten gyveno narsūs vyrai, atkelti iš Rytų Lietuvos kovoti su kryžiuočiais. Šis kaimas paminėtas 1384 m., anuomet buvo vadinamas ne kaimu, o kraštu, – faktus pateikė istorikas. – Todėl Mažonų seniūnija turi teisę šiemet švęsti 637-ąsias egzistavimo metines.

Šventės metu miestelio stadione įsikūrė amatininkai, tautodailininkai, ūkininkai surengė mugę. Koncertavo Žygaičių moterų kvartetas, Darbėnų kapela „Ontrep“, Zyplių dvaro kapela, šventę vainikavo grupė „Patruliai“.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą