Paminėtas Lietuvos krepšinio 100-metis

Dalintis:

Vakar Tauragės kultūros rūmuose paminėtas Lietuvos krepšinio 100-metis. Jo metu išdalintos padėkos ir apdovanojimai krepšinio bendruomenei. Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Vydas Gedvilas džiaugėsi gausiu būriu susirinkusiųjų, sergančių krepšinio virusu.

Skelbiama, kad dar 1922 m. balandžio 23-iąją Kaune įvyko pirmosios krepšinio rungtynės tarp Lietuvos fizinio lavinimo sąjungos (LFLS) komandos ir laikinosios sostinės rinktinės. Varžybas 8:6 laimėjo LFLS, o ši dvikova įėjo į šalies krepšinio istoriją, nes žymi krepšinio pradžią Lietuvoje. Išskirtinė proga paminėta Kauno mieste.

Tęsiant 100-mečio minėjimą organizuojami renginiai ir šalies regionuose. Vakar išskirtiniai svečiai ir krepšinio bendruomenė rinkosi Tauragės kultūros rūmuose. Atvyko ir Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Vydas Gedvilas su generaliniu sekretoriumi Mindaugu Balčiūnu.

– Lietuvai krepšinis yra ne tik žaidimas. Tai mūsų gyvenimo filosofijos dalis, dėl to labai vertinga ir prasminga krepšinio 100-metį minėti čia, Tauragėje, su žmonėmis, kurie krepšiniui padarė labai daug. <…> Svarbiausia yra turėti kūrybos kuro – optimizmo – ir tikėti, kad ateityje bus dar geriau, užauginsime dar didesnių talentų. Bet tam reikia kiekvieno iš mūsų darbo ir tam reikia naujos arenos. To visiems ir palinkėsiu, – ant scenos kalbėjo Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas.

Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas džiaugėsi krepšininkų pasiekimais.

– Džiaugiuosi, kad jūs Tauragėje turite krepšinio entuziastų, trenerių. Svarbu, kad čia dalyvauja visa jūsų krepšinio bendruomenė. Lietuviai yra krepšinio ligoniai – jie suserga ir visą gyvenimą serga. Visi jie myli krepšinį, visi jie be jo negali. Jūs turite krepšinio geną – baigia didieji meistrai savo karjerą ir tada vaikai pradeda, anūkai pradeda. Tas krepšinio genas perduodamas, – prieš apdovanojimų ceremoniją kalbėjo Vydas Gedvilas.

Renginio dalyvius per trumpas apdovanojimų pertraukėles džiugino Viltės Kirstukaitės bei Meidės Šlamaitės atliekamos dainos. Finale sceną drebino Tauragės jaunimo grupė „Moxie“.

Kas ir už ką pelnė padėkas bei apdovanojimus, skaitykite „Tauragės kurjerio“ laikraštyje jau rytoj.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą