Pandemijos akivaizdoje Tauragė surengė tarptautinę konferenciją

Dalintis:

Vyriausybei šalyje paskelbus ekstremalią situaciją, rekomenduojant koronaviruso grėsmės akivaizdoje atsisakyti nebūtinų kelionių ir komandiruočių į užsienio šalis ir laikytis ypatingo atsargumo priemonių, Tauragei į tai nė motais. Šią savaitę surengta tarptautinė konferencija apie šachmatus, į kurią atvyko 16 pedagogių delegacija iš penkių šalių, tarp jų ir iš Ispanijos, kurią svečiams jau viešint Tauragėje Vyriausybė paskelbė kaip nerekomenduotiną kelionių kryptį. Konferenciją organizavusios Lauksargių pagrindinės mokyklos vadovė Nomeda Vykertienė pareiškė, kad konferencijos perkelti į vėlesnę datą buvo neįmanoma, nes delegacijos nariai jau buvo nusipirkę lėktuvo bilietus.

Atsakinga direktorė

Apie Tauragėje ir Lauksargių pagrindinėje mokyklą organizuojamą tarptautinę konferenciją pagal „Erasmus“ programą „Tauragės kurjeriui“ kovo 6-osios pavakarę pranešė Lauksargių mokyklos moksleivių tėvai. Šaltinių teigimu, svečiai į Lauksargius turėjo atvykti kovo 8-ąją, sekmadienį. Mokinių tėvai tikino prašę mokyklos vadovės Nomedos Vykertienės atidėti tarptautinį renginį, tačiau ši pareiškusi, kad to padaryti negali. Maža to, vieno vaiko, kuris mokosi Lauksargių mokykloje, mama pranešė, kad, jos žiniomis, delegacijos nariai nakvynei apsistos būtent mokykloje, esą miegos ant čiužinių sporto salėje. Su šių eilučių autore kalbėjusi moteris buvo labai susijaudinusi, teigė, kad mokyklos vadovybė išsamesnės informacijos, kokių priemonių delegacijos viešnagės metu imsis mokyklos bendruomenei nuo koronaviruso apsaugoti, neteikia, direktorė tik pasakiusi, kad svečiai su Lauksargių moksleiviais nekontaktuos.

Nors ši žinia redakciją pasiekė jau po darbo valandų, „Tauragės kurjeris“ iš karto susisiekė su Tauragės savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėju Egidijumi Šteimantu. Šis informavo, kad dėl Tauragėje koronaviruso grėsmės akivaizdoje organizuojamos tarptautinės konferencijos su juo jau susisiekė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, o jis pats išsamesnių žinių apie užsienio svečių viešnagę Tauragėje neturintis.

– Aš šiandien su mokyklos vadove kalbėjau, nes šiandien sužinojau <…>. Man paskambino iš ministerijos, sako, ar tiesa, kad Lauksargių mokykloje tarptautinė konferencija yra, ką ten Tauragė organizuoja. Išsiaiškinau, kad tai Lauksargiai. Susisiekėm su mokyklos vadove. Ji sako – taip, mes čia viską darom. Bet, sakau, vakar jus pasiekė informacija su priemonių planu, kaip reikėtų organizuoti visus renginius, kad yra ribojama, ar jūs į tai nekreipiat dėmesio. Tai taip pasikalbėjom. Įstaigos vadovas visus šiuos veiksmus koordinuoja, kontroliuoja, atsakomybė ir rizika yra jo, – kovo 6-osios pavakarę „Tauragės kurjeriui“ kalbėjo E.Šteimantas.

O štai savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Tomas Raulinavičius, kuris prieš keletą dienų buvo pasirašęs įsakymą dėl gripo epidemijos, kaip koronaviruso plėtros prevencijos, Tauragėje paskelbimo, į situaciją pažiūrėjo atsainiai – jo teigimu, „o kas bus, jei jie (delegacija, – red.) ims ir gyvens“ mokykloje.

Pasigedo informacijos

Nesulaukę išsamesnės informacijos, kur užsienio svečių delegacija apsistos – Tauragėje ar Lauksargiuose, kur svečiai lankysis, su kuo bendraus, kokie renginiai vyks viešnagės metu, Lauksargių moksleivių tėvai tapo tikrais detektyvais – iki pirmadienio pasistengė patys ją gauti, o svečius iš Kryžkalnio į Tauragę vežusį Lauksargių mokyklinį autobusiuką net nufotografavo riedantį per Tauragės miestą. Nors N.Vykertienė ir tikino, kad svečiai mokykloje nesilankys ir su jos bendruomene nekontaktuos, tėvai kai kuriems savivaldybės tarybos nariams ir žurnalistams išplatino savo įtarimus, kad mokyklos vadovė sako netiesą. Esą jie užfiksavo, kad sekmadienio vakarą, apie 22.30 val., Lauksargių mokykloje degė šviesos, o šalia stovėjo daug mokytojų automobilių.

Be to, redakcijai buvo atsiųstas delegacijos viešnagės Tauragėje darbo planas. Jame rašoma, kad į tarptautinę konferenciją „Mokinių motyvacijos skatinimas per loginius žaidimus ir šachmatus“ atvyksta pedagogai iš Ispanijos, Lenkijos, Vengrijos, Bulgarijos ir Rumunijos, o jos organizatorė – Lauksargių pagrindinė mokykla. Bent vienas renginių numatomas būtent mokykloje – kovo 10 d. 9.45 val.

Tėvai laiške išsakė didžiulius nuogąstavimus ir priekaištus mokyklai: vadovybė net nekalbanti apie veiksmus delegacijai išvykus – ar dezinfekuos mokyklos patalpas, nevykdo Vyriausybės rekomendacijos atšaukti masinius renginius uždarose patalpose, nepraneša, kur svečiai apsistos, o į šią situaciją visiškai nereaguoja mokyklos savininkas – savivaldybės taryba. Tėvai klausia – kas prisiims atsakomybę už galimas pasekmes ir kodėl mokyklos bendruomenė pati negali nuspręsti, kaip jai elgtis?

Savo ruožtu Lauksargių mokykla savo feisbuko profilyje paskelbė, kad „jokio tiesioginio kontakto su mokiniais projekto dalyviai iš užsienio šalių neturės“.

Direktorė: „Tai neturi įtakos“

Tačiau paaiškėjo, kad grėsmes dėl užsienio svečių viešnagės Tauragėje įžvelgė tik mokinių tėvai. Savivaldybės administracija visus 16 delegacijos narių priėmė „baltuosiuose rūmuose“, su jais fotografavosi ir apie jokius pavojus neužsiminė nė žodžiu, o Švietimo skyriaus vedėjas E.Šteimantas šią situaciją įvertino kaip mokyklos bendruomenės ir ugdymo įstaigos direktorės nesusikalbėjimą.

Lauksargių mokyklos direktorė N.Vykertienė, paklausta, ar konferenciją apie šachmatus buvo būtina rengti koronaviruso grėsmės akivaizdoje, pareiškė, kad atšaukti jos buvo neįmanoma, nes svečiai jau buvo nusipirkę lėktuvo bilietus. Su direktore kalbėjomės delegacijai dar viešint Tauragėje.

„Tauragės kurjeris“. Turime klausimų dėl „Erasmus“ projekto. Tėvai susirūpinę. Reikėtų mokyklos, jūsų, kaip vadovės, paaiškinimo, ar rengti konferenciją šiuo atveju buvo būtina. Iš kur atvyko delegacijos nariai?

N.Vykertienė. Yra iš Rumunijos, Lenkijos, Bulgarijos, Vengrijos ir Ispanijos. Atvyko tik mokytojai. Moksleivių nėra. Delegacija – 16 žmonių. Projektas buvo suderintas jau seniai. Šneku atvirai – ispanai pasakė, kad neatvažiuos, nes jų tranzitas buvo per Italiją. Jie paskutinę minutę keitė bilietus. Jie primokėjo papildomai už bilietus, kad atskristų per Varšuvą.

TK: Kur svečiai apsistojo? Tėvai baiminasi, kad jie nakvos mokykloje.

N.V. „Bangos“ viešbutyje.

TK: Mokykloje tikrai niekas nenakvoja?

N.V. Ne, čia jie (tėvai, – red.) paleido (gandus, – red.), patys vėjus daro.

TK: Kiek dienų šie žmonės viešės Tauragėje? Kur jie dar lankysis ir kokiuose renginiuose dalyvaus?

N.V. Viskas, šiandien (antradienį, – red.), o rytoj į Vilnių išvažiuojam. Rytoj turime ekskursiją po Vilnių. Mes paliksim juos Vilniuje, iš kur jie išskris.

TK: Tėvai sakė, kad jūsų prašė nukelti konferenciją į vėlesnį laiką.

N.V. Mes negalim nukelti. Yra įsipareigojimai. Juk pas mus nėra paskelbta, kad negalima atvykti į šalį.

TK: Bet paskelbta ekstremali situacija, gripo epidemija.

N.V. Tai neturi įtakos, mes sekam visus nurodymus. Jeigu jau būtų paskelbta kaip Italijoj, tai būtų kitaip.

TK: Ar mokykla koronaviruso akivaizdoje imasi būtinų priemonių?

N.V. Viską mes turim. Ir skysčių specialių turim, ir servetėlių. Viskam esam pasiruošę.

***

Delegacijai viešint Lietuvoje, šalyje buvo nustatyti dar du koronaviruso atvejai, o Ispanija paskelbta nerekomenduojama kelionių kryptimi. Kovo 11-ąją Pasaulio sveikatos organizacija dėl koronaviruso paskelbė pandemiją, o JAV nutraukė skrydžius iš Europos.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorė.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą