Pardavę piceriją, nėrė į sveikų saldėsių gamybą

Dalintis:

Jauna tauragiškių pora Eglė ir Mindaugas Mančai drąsiai neria į verslo avantiūras. Kurį laiką valdę piceriją, su partneriais įkūrė parduotuvių tinklą, o galiausiai nusprendė, kad laiko neturi tiek daug, tad pardavę piceriją nėrė į riešutų kremų gamybą. Įsigiję Lietuvoje puikiai žinomą prekinį ženklą „Sviestas sviestuotas“, gamybą perkelia į Tauragę.

Priešistorė

Nemažai lietuvių su dideliu susidomėjimu 2020 metais stebėjo tarp riešutų kremo gamintojų „Sviestas sviestuotas“ ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) kilusį ginčą. 2020 metais garsiai nuskambėjo skandalu virtusi istorija, kai ne vienerius metus veikiantį prekės ženklo pavadinimą VMVT reikalavo uždrausti kaip klaidinantį vartotojus – o tai padaryti reikalavo 2017 metais išleista Europos Sąjungos direktyva, draudžianti augalinius produktus vadinti gyvulinių produktų pavadinimais. Mat sviestas yra pieno gaminys, tad iš riešutų pagamintas pagardas negali būti vadinamas sviestu. Po šio ginčo prekinio ženklo kūrėjai ir produkcijos gamintojai nusprendė parduoti nuo 2014-ųjų puoselėtą verslą. Taip „Sviestas sviestuotas“ iš Dovilės Stonės ir Mildos Beržanskaitės rankų perėjo Roko Šarausko ir Silvijos Butkutės žinion.

Galiausiai 2023-iaisiais šis verslas parkeliavo į tauragiškių Eglės ir Mindaugo Mančų rankas. Naujos veiklos ėmęsi kraštiečiai į verslą neria nebe pirmą kartą. O kilusį skandalą dėl pavadinimo vertina kaip puikią reklamą.

Atsisakė sėkmingos picerijos

Bažnyčių gatvėje vykusioje mugėje kovo 11-ąją Eglė ir Mindaugas mielai bendravo su tauragiškiais, siūlė paragauti įvairiausių riešutų kremų. Nėra ką slėpti – daugeliui tai buvo kažkas naujo. Pasirodo, šie produktai kur kas žinomesni didžiuosiuose miestuose. Kaip tauragiškiai sumanė imtis tokios veiklos ir kodėl neišsigando?

– Turėjome „Kings“ kavinę, tačiau pritrūko laiko, kurio neturėjome daug. Mokslai, darbas, o „Kings“ reikia nemažai žmonių, didesnio dėmesio – 20 žmonių turi dirbti ne sezono metu, o sezono – 30 ir daugiau. Čia mes galime ir dviese darbuotis, be to, šis darbas mums mielas, – kalbėjo Mindaugas, ketverius metus derinęs samdomą darbą ir nuosavą verslą, galiausiai pasirinkęs verslininko kelią.

Kavinę Mančai įkūrė ne patys – ją irgi buvo įsigiję jau įsteigtą. Tačiau verslo įkūrimą nuo pat pradžių irgi teko išbandyti, mat daug darbo įdėta kuriant parduotuvių tinklą „Bekonas“. „Sviestas sviestuotas“ į jaunos poros rankas pateko ne šiaip sau – jau anksčiau pirkę šio prekės ženklo produkciją, Mančai sulaukė savininkų pasiūlymo pirkti visą verslą, su receptūromis, prekiniu ženklu ir gamybos paslaptimis.

„Sviesto sviestuoto“ produkcija nepigi, bet labai gardi, be to, ją labai pamėgo vegetarai. Mortos Mikutytės nuotrauka

– Pirmieji savininkai, kiek žinau, pasuko į psichologiją, antrieji savininkai turi kavinių tinklą ir nusprendė atidaryti dar vieną. Taip šį prekinį ženklą nusprendė parduoti. Kai parduodi verslą, pirmiausia siūlai pažįstamiems, kurie bent kiek apie tai išmano ir supranta bei gebės tęsti veiklą, – įsitikinęs M.Mančas. – Kaip mums buvo su „Kings“ – 95 procentus laiko skirdavome „Bekonui“ ir tik 5 procentus „Kings“. Kai trūksta laiko, nukenčia kokybė.

Planuoja pokyčius

Įsigiję „Sviestas sviestuotas“, tauragiškiai kavinę perleido į kitas rankas, o beveik dešimtmetį gyvuojantį riešutų kremų gamybos verslą planuoja plėsti.

– Mes baigėme įmonių valdymo mokslus Kauno technologijos universitete. Tai buvo įdomios studijos. O perėmęs jau įkurtą verslą gali pažiūrėti į jį kitomis akimis. Tada matai, ką gali patobulinti, – apie jau egzistuojančio verslo įsigijimą pasakojo M.Mančas. – Aštuonerius metus čia buvo vienodi skoniai, neseniai prisidėjo naujų. Tačiau atsiranda rinkoje kitų įmonių, kurios gamina panašų produktą. Todėl nusistovėję ir klientams patinkantys skoniai yra gerai, bet dabar reikia ir ko nors daugiau.

Kol kas visą asortimentą tauragiškiai gamina patys – atkeliauja užsakyta riešutų siunta ir tenka raitotis rankoves. Mugėse jiedu ragina praeivius ragauti, išbandyti ir išsirinkti labiausiai patinkantį riešutų kremo derinį. Nėra ko slėpti, kai kurie išsigąsta kainos, tačiau tuomet aiškiu argumentu tampa riešutų kainos – anakardžio riešutai, kaip ir jų kremas, brangesni už žemės riešutus.

Apie būsimus planus ir pokyčius paklaustas pašnekovas „Tauragės kurjeriui“ sakė planuojantis į asortimentą įtraukti daugiau įvairių rūšių riešutų. Ateityje jauna verslininkų pora ketina fasuoti riešutus, gaminti jų mišinius, svarstoma į asortimentą įtraukti ir alyvuoges.

Tarp naujienų – ir prekių atsiėmimo punktai Tauragėje, kad kraštiečiams būtų patogiau. Kol kas tauragiškiai „Sviesto sviestuoto“ pirkinius gali atsiimti Centro turguje.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą