Parke prie Jūros upės – mitinė būtybė

Dalintis:

Parke prie Jūros upės pastatyta medžio instaliacija, kurioje išryškėja milžiniškas veidas ir ranka. Pranešama, kad tai „Pasakų milžino“ skulptūra – „Wide wings“ studijos ir tautodailininko Nerijaus Alšausko kūrinys.

Tauragiškiai jau galėjo išvysti parke prie Jūros užtvankos įkurdintą neįprastą statinį, menantį milžinišką žmogaus veidą. Pranešime spaudai teigiama, kad tai yra tauragiškių kūrybinės studijos „Wide wings“ Gedimino Tamulyno ir Raimondo Kavaliausko sumanymas, kurį įgyvendino kartu su žinomu Tauragės krašto tautodailininku Nerijumi Alšausku. Meninė instaliacija pavadinta „Pasakų milžinu“. Taip pat informuojama, kad šiam kūriniui numatyti platesni užmojai. Ant skulptūros kūrėjai planuoja projektoriais atvaizduoti pasakojimą, kuris tauragiškių ir miesto svečių akis turėtų pasiekti jau netrukus.

Tautodailininkas Nerijus Alšauskas atskleidė, kad netikėtos medinės instaliacijos gamyba užtruko apie mėnesį. Sunaudota apie 3,5 kub. m medienos.

Mortos Mikutytės nuotrauka

„Vienu tamsiausių metų laiku, norime priminti, kad šviesa visuomet nugali tamsą. Tiek tiesiogine, tiek simboline prasme. Na, juk taip kasmet ir vyksta metų pabaigoje: nuo gruodį minimos Saulėgrįžos dienos ima vėl šviesėti. Taigi, pasirinkome vaizduoti milžiną, savo pirštuose laikantį nukaltą saulę, kurią, pasak legendos, jis kasmet vis pakabina dangaus skliaute“, – pranešime spaudai cituojamas „Wide wings“ vadovas G.Tamulynas.

Mortos Mikutytės nuotrauka

Projektą iš dalies finansuojanti Tauragės rajono savivaldybė praneša, kad šiuo išskirtiniu statiniu siekiama gyventojams tamsiuoju metų laiku sukurti progą išeiti į lauką ir patirti bei išvysti kažką naujo. Kūrinyje vieningai susidurs amatininkų kūryba su moderniomis technologijomis. Savivaldybė skelbia, kad milžinas atgis artėjant didžiosioms metų šventėms. „Wide wings“ kūrybos vadovas R.Kavaliauskas intriguoja, kad ant medinės instaliacijos išvysime Elnią Devyniaragį, Kalvį, Milžiną – baltų legendos vienoje istorijoje.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą