fbpx

Pasaulinė bėgimo diena – motyvas startui

Dalintis:

Pirmasis birželio trečiadienis – pasaulinė bėgimo diena. Šiemet bėgimo diena jau šiandien, tad šio sporto entuziastai ragina pajudėti ir jei iki šiol nebėgote, tuomet puiki proga pradėti tai daryti.

Skelbiama, kad anksčiau nacionalinė bėgimo diena buvo minima Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV). Ir tik 2016 metais oficialiai įsteigta Pasaulinė bėgimo diena. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro visuomenės sveikatos specialistas Remigijus Zumeras rašo, kad tąkart daugiau nei 2,5 milijono žmonių iš 177 pasaulio šalių įsipareigojo nubėgti daugiau kaip 9,2 milijono mylių.

Pandemija šiemet visame pasaulyje diktuoja savo sąlygas ir galybė renginių buvo atšaukta. Taip pat ir įvairūs bėgimui skirti planai nukelti į ateitį, kai virusas bus suvaldytas. Tačiau bėgimo dieną galima paminėti išradingai ir be didesnių iškilmių. Bėgimo entuziastai siūlo dar nebėgusiems šią dieną išbandyti šį sportą ir pradėti bėgioti. O bėgiojantiems – užsibrėžti naujus tikslus sau, pakviesti prisijungti draugą. Bėgantieji raginami populiarinti šį užsiėmimą ir socialiniuose tinkluose, naudojant grotažymę #NationalRunnigDay.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro specialistas ragina – nesvarbu, kiek ar kaip greit bėgate, svarbiausia dalyvauti. Kiekvienas gali apibėgti aplink namą, sodybą, kvartalą ar rajoną. Visų amžiaus grupių, skirtingo fizinio pajėgumo žmonės gali dalyvauti bėgime užregistruodami save ar komandą specialioje Pasaulinės bėgimo dienos interneto svetainėje.

Mortos Mikutytės nuotrauka

Tauragėje bėgančiųjų tikrai gausu, o nuo 2012 metų įsteigtas ir Tauragės bėgimo mėgėjų klubas. Jo vadovas Žygimantas Zaleckas pranešė, kad įvairūs maratonai vyksta ir virtualiai, tad norintieji gali juose drąsiai dalyvauti. Feisbuko paskyroje „Bėgimo Klubas“ (grupė privati) bėgikai kelia savo kasdienius maršrutus.

Bėgti skatina ir Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas. Savo feisbuko paskyroje jis išplatino pranešimą, kuriuo džiaugiasi dalyvavęs virtualiuose maratonuose. Vilniaus pusmaratonį meras įveikė bėgdamas Tauragės gatvėmis. O dar Kauno virtualus maratonas…

Dovydas Kaminskas. Asmeninio albumo nuotrauka

„Gegužės mėnuo rekordinis – 25 treniruotės, nubėgti 252 kilometrai, 7 poilsio dienos. Šiandien bėgau ir mintyse kilo vienas klausimas. Ar yra mano draugų tarpe, kurie norėtų prisijaukinti bėgimą, išbandyti save ir rudenį nubėgti 10, 21 ar 42 km distanciją? Jei taip, rašyk man žinutę“, – ragina meras.

Ne paslaptis, kad D.Kaminskas ne tik bėga, bet ir aktyviai dalyvauja triatlono varžybose. Šįkart jis siūlo pagalbą norintiems išbandyti bėgimą.

Bėgimo nauda sveikatai neabejotina: pagreitėja širdies veikla, suintensyvėja kraujotaka, į audinius patenka daugiau deguonies ir maisto medžiagų. Judėjimas stiprina ir imuninę sistemą, kovojančią su įvairiais infekcijų sukėlėjais.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Palikite komentarą