Pasirašė sutartį, apie kurią nežino net patys pasirašiusieji

Dalintis:

Tauragės savivaldybės administracija viešųjų pirkimų sistemoje paviešino prieš savaitę su UAB „Dunokai“ pasirašytą paslaugų teikimo sutartį dėl miesto viešųjų erdvių dezinfekavimo. Už paslaugas, kurias bendrovė neva turi atlikti per mėnesį, įsipareigota sumokėti apie 12 tūkst. Eur. Tik apie šį dokumentą nieko nežino nei „Dunokų“ vadovė, nei už jos vykdymo priežiūrą paskirtas miesto seniūnas. Be to, nebegalioja „Dunokams“ suteikta licencija karantino laikotarpiu vykdyti dezinfekciją.  

Karantino laikotarpiu, kovo 23 d., Tauragės savivaldybės administracija nusprendė dezinfekuoti miesto viešąsias erdves. Paslaugą atlikti pasamdė UAB „Dunokai“, jai suteikė licenciją. Kovo 26 d. specialiu skysčiu pradėtos purkšti Tauragės miesto erdvės: autobusų stotis ir stotelės, konteinerių aikštelės, suoliukai ir šiukšliadėžės parkuose, tiltų per upę turėklai, vaikų žaidimų aikštelės, pagrindinių gatvių suoleliai. Kovo 31 d. „Dunokų“ mašinos specialiu skysčiu purškė daugiabučių namų kiemus.

Gegužės 26 d. Tauragės savivaldybės administracija registravo naują sutartį, kurią elektroniniais parašais pasirašė savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis ir „Dunokų“ vadovė Gintarė Rakauskienė. Pagal sutartį bendrovė „Dunokai“ per mėnesį (iki birželio 26 d.) privalo išdezinfekuoti viešąsias Tauragės miesto erdves. Kokias – konkrečiau nenurodyta. Paslaugos kaina – 11 148 Eur. „Dunokų“ vadovė G.Rakauskienė sakė pasirašinėjanti daug sutarčių, o kokias pasirašė gegužės 25–26 d., patikslinti negali, nes prieš akis neturi dokumentų.

– Dabar jokia dezinfekcija nevyks – nėra tokio užsakymo, nėra tokio poreikio. Niekas neorganizuojama. Dezinfekciją vykdėme du kartus, pirmą ir antrą kartą pasirašėme sutartis. Už pirmą sutartį mums sumokėjo apie 12 tūkst., man atrodo, ir antra tiek pat kainavo, nes tokius pat darbus atlikome. Buvo surašyti atliktų darbų aktai ir tiek, – kalbėjo direktorė. – Gali būti, kad antra sutartis buvo vėliau pasirašyta, bet mes visus darbus atlikome. Gal čia koks sutarties papildymas ar jos įforminimas.

Pasak G.Rakauskienės, karantino laikotarpiu „Dunokams“ 3 mėnesiams buvo išduota licencija vykdyti dezinfekcijos darbus, šiuo metu bendrovė ją yra nutraukusi. Licencija buvo vienkartinė, skirta padėti miestui susitvarkyti su problemomis.

– Kaip tik šiomis dienomis licenciją nutraukėme. Dar galvojome apie tos veiklos vykdymą, bet mums užtenka tų veiklų, iš tikrųjų netikslinga. Kiek žinau, butų ūkis tą licenciją įsiteisino nuolatinai, mes ją turėjome laikinai, – sakė direktorė. – Jei netyčia išlįs antra viruso banga ir būtų dezinfekavimo paslaugos poreikis, be abejo, galėtume atnaujinti tą veiklą ir licenciją.

Pagal gegužės pabaigoje sudarytą sutartį „Miesto viešųjų erdvių dezinfekavimo paslauga“ (Nr. 51S-447) jos vykdymą įpareigotas prižiūrėti ir pasirašyti už atliktus darbus Tauragės miesto seniūnas Žilvinas Majus. Tačiau ir jis apie šį dokumentą nieko negirdėjo.

– Pandemijos metu, kai dezinfekavome viešąsias erdves, buvau padaręs sąrašiuką ir nurodęs, kokiose vietose vykdyti dezinfekciją. Tuomet su „Dunokais“ kontaktavome apie tuos objektus. Tai gal čia ta sutartis. Bet tai čia jau post factum, seniai viskas pasibaigę, – svarstė seniūnas. – Nežinau, ne seniūnija apmokėjo už paslaugą. Gal dabar tik registracija, nes dabar užmokėjo už darbą? Gal mane buvo įrašę, nes aš sudarinėjau objektų sąrašą, nurodžiau vietas. Aš manau, kad šiuo metu dezinfekuoti netikslinga.

Mero patarėja Šarūnė Stasytienė raštu atsakė, kad „LR Vyriausybė nėra priėmusi spendimo nutraukti karantiną, todėl sutartis sudaryta žiūrint į perspektyvą. Jei situacija dėl koronaviruso pablogėtų, Ekstremalių situacijų komisijai nusprendus, darbai būtų vykdomi pagal poreikį“.

Parengė Aurelija Mejerytė

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą