Pasivaikščiojimai Bažnyčių gatvėje

Dalintis:

Perskaitau „kurjerio“ antraštę „Juodpetrių gyventojai: gyvename kaip ant tiksinčios bombos“ ir, prieš sužinodamas, kad verslininkas visą kaimą grasina palikti be vandens, mąstau taip: mes taip laukiam vasaros, taip svajojam apie saulę, maudynes, ji taip greitai pralekia, štai jau saulėgrįža, bet juk vasara yra pavojingiausias metas žmonių giminei.

Vasarą galim prigerti upėj, ežere ir jūroj. Prieš maudydamiesi dar dažniau galim nudegti saulėje. Gauti šilumos smūgį. Galim basa koja užminti stiklo šukę. Mums gali įgelti širšė, bitė ir aklys, sukandžioti uodai, ir, neduok, Dieve, jei esam jų įkandimams alergiški, bet to dar nežinom.

Į mus gali pataikyti žaibas. Prilipti tai ten, tai šen vis dar besitrainiojantis koronavirusas ar banali kolio lazdelė. O kur dar mūsų sieloms kylantys pavojai kurortuose ir lauko kavinėse, net šv. žygiuose Jokūbo keliu į Santjagą de Kompostelą.

Mirtini pavojai ir nepatogumai, nuostoliai ir moteris su kirviu rankoje iššoka ant mūsų takų vasarą. Laikraščių ir portalų antraštės pagaugais per nugarą bėga. Viesulas, kruša ir perkūnija gali užklupti pačiu netikėčiausiu metu. Čia pat keli patarimai, kurie galbūt tau padės išgelbėti gyvybę.

Galinga liūtis nuplovė Vilnių – nuskendo gatvės, virto medžiai, užlietas prekybos centras. Prabangus Žilvino Žvagulio „Jaguar“ automobilis paskendo sostinės gatvėse. Po erkės įkandimo panevėžietis paniro į komą: medikai skambina pavojaus varpais. Po karantino šimtai lietuvių nori pas plastinės chirurgijos specialistus. Po dvitaškio: eilė net iki Kalėdų.

Ką jau kalbėti apie atvejus, kai saulei žeme ridinėjantis mūsų artimas pagauna kablį. Kaune girta moteris švaistėsi kirviu – išdaužyti stotelės stiklai, sukapotos bažnyčios durys. Ant kojų nebepastovintis kaunietis atsisėdo ant suoliuko ir pradėjo šaudyti.

Net jei pavyko išvengti moters su kirviu ar taiklumą ant tavęs tikrinančio sėdinčiojo šaulio ir pavyko nusigauti iki pliažo, ne pyragai ir ten. Karščiai išginė į paplūdimius: netelpantys taisosi net ant žvyro, žolės, medžių šaknų.

Traukiniu į pajūrį išsiruošusios vilnietės laukė nemaloni staigmena. Palangos verslininkai labai skaudžiai išgyvena rusų ir baltarusių turistų netektį. Negalintiems įrodyti turto kilmės artėja juodos dienos: nuo liepos įsigalioja civilinio turto konfiskavimo įstatymas.

Mokytojai be padėjėjų: etatų daugės, bet ir esamų nėra kam užimti. Net ir Prezidentui vasarą nekas. Per karantiną smarkiai smuko žmonių pasitikėjimas G.Nausėda.

Dauguma šalies gyventojų mano, kad Astravo AE paleidimo sustabdyti neįmanoma. Taip jau sutapo, kad Lukašenka nusprendė atominę pragaro mašiną įjungti būtent šią vasarą ir padarys tai nepaisydamas to, kad neturi būtino tokiai jėgainei avarinio rezervo elektros.

Dauguma karų irgi prasideda vasarą. Prieš pat Jonines sukanka 208 metai, kai Napoleono armija persikėlė per Nemuną. Prieš 79-erius Hitleris pradėjo karą su savo sąjungininku Stalinu. Prieš 72-ejus Stalinas pradėjo Vakarų Berlyno blokadą.

Karai nesibaigia. PSO skelbia: pasaulis įžengė į naują ir pavojingą COVID-19 pandemijos fazę. Bet tikrojo vaizdo dar nematome – karantino traumos pasirodyti gali ir po pusmečio.
Gerai dar, kad vokiečių virusologas prof. H.Streeckas su šypsena skelia prognozę, jog antrosios koronaviruso bangos nebus. Profesorius tvirtina, kad metų gale paaiškės, jog šįmet vokiečių numirė ne daugiau nei pernai ir išvis jokio tokio karantino Vokietijai nereikėjo.

Pasimėgaukim. Kol į vasaros ekranus neišlindo Veryga.

Dalintis:

About Author

Lietuvos žurnalistas, publicistas, signataras. 1992–2012 m. dienraščio „Lietuvos rytas“ vyriausiojo redaktoriaus pavaduotojas, internetinio portalo lrytas.lt redaktorius. 2012–2015 m. laikraščio ir naujienų portalo „15 min“ vyriausiasis redaktorius. 2015–2016 m. žurnalo „Veidas“ vyriausiasis redaktorius ir direktorius. 2019 m. tapo „Tauragės kurjerio“ bendradarbiu.

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą