Pastebėjo dvi išniekintas kapavietes

Dalintis:

Pagėgių savivaldybėje esančiose senose kapinaitėse pastebėti išniekinti kapai. Policijos komisariatas atskleidė, kad nusikaltimą pastebėjo patys pareigūnai.

Strepeikių kaime, priklausančiame Pagėgių savivaldybei, stūkso senos evangelikų liuteronų kapinaitės. Jose aptiktos dvi atkastos ir išniekintos kapavietės.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Greta Kęsminaitė patikslino, kad išniekintas kapavietes aptiko patys policijos pareigūnai.

– Pareigūnai tikrina senas kapines, ar nepavogti seni kryžiai, tad šįkart pastebėjo iškastus du kapus. Pirminiais duomenimis, tai seni kapai, užtruks, kol bus išsiaiškinta, kas ten buvo palaidoti. Panašu, kad kasinėta buvo neseniai, dar šiemet, aplink rasta kaulų fragmentų, – apie šiurpius pareigūnų radinius pasakojo G.Kęsminaitė.

Tauragės krašto muziejaus Istorijos-etnografijos skyriaus vedėjas Darius Kiniulis svarsto, kad pasidarbuoti galėjo vadinami juodieji archeologai.

– Yra mitai, kad turtingesni to krašto gyventojai buvo laidojami su savo turtais, bet tai mitas. Metalo ieškikliais nešini žmonės ir kapus kapsto. Gal kokį žiedą ar pakabuką ir randa. Yra buvę atvejų, kai nubausdavo tokius ieškotojus, tačiau jei nuošalioje vietoje kapstė, tai sunku bus rasti kaltininką, – kalbėjo D.Kiniulis.

Istoriko teigimu, metalo ieškiklius tapo itin lengva įsigyti ir juo naudotis nėra draudžiama. Tačiau kasinėjimams reikia turėti specialius leidimus. Privačioje žemėje, anot D.Kiniulio, kasinėti galima tik savininkui leidus.

Dėl kapaviečių išniekinimo policijos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą. Jei pavyks surasti tai padariusį asmenį, jam grės areštas arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą