Pastipusį gyvulį išmetė pakelėje

Dalintis:

Už Žygaičių miestelio, kelyje Visbarai–Balskai, guli numesta veršelio gaišena, jos pasturgalis jau apgraužtas laukinių žvėrių. Nustipęs gyvūnas tįso tvenkinių pusėje – nuo miško skiria tik žvyrkelis. Žygaičių ūkininkai kasmet patiria vilkų išpuolius. Ar numesti nustipę gyvuliai nepratina žvėrių arčiau žmonių ieškotis maisto, atsako medžiotojas Vitas Anulis. Tokį poelgį smerkia Maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai.  

Prityręs medžiotojas Vitas Anulis teigė, kad radus numestą gaišeną reikia skambinti veterinarijos ir aplinkosaugos tarnyboms, išsiaiškinti, kas taip pasielgė, o nustipusius gyvulius utilizuoti bendrovėje „Rietavo veterinarinė sanitarija“.

– Gaišenų negalima mėtyti nei miškuose, nei pakelėse. Reikia išsiaiškinti, kas taip padarė, ir nubausti, kad kitą kartą taip nedarytų. Yra taisyklės ir jų pažeisti negalima. Čia koks apsileidęs ūkininkas kritusį veršelį nuvežė į pamiškę ir numetė, – kalbėjo medžiotojas. – Surasti, kieno gaišena, čia jau detektyvas. Aišku, kad žvėrys eis artyn, slampinės aplinkui, nes tai laisvas grobis. Atėjo, paėdė ir nuėjo miegoti – nereikia vargti. Tą vietą žvėrys įsimins, eis arčiau namų.

Pasak medžiotojo, vilkų pilna, kai ūkininkai išleidžia pavasarį gyvulius į ganyklas, šie juos pjauna, laikosi prie sodybų. Žygaičiuose yra didžioji pelkė, pamėgta vilkų, ten jie apsistoję.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Tauragės departamento direktoriaus patarėja Aušra Stumbrienė informavo, kad numestos gaišenos identifikuojamos pagal ausų įsagas, kai jų nėra –sudėtingiau. Tokiais atvejais tarnyba kreipiasi į seniūnus, klausinėja aplinkinių gyventojų, ar numanantys, kieno gyvulys galėtų būti. Jei savininko išsiaiškinti nepavyksta, gaišeną užkasa.

– Nustipus gyvūnui ūkininkas turi kreiptis į veterinarijos gydytoją ar į mus – teritorinę tarnybą, nes būtina užregistruoti duomenų bazėje. Reikia išsiaiškinti priežastį, kodėl taip atsitiko, – sakė specialistė. – Jei apie įvykį žino veterinaras ir tai ne masinis gaišimas, negyvą gyvulį ūkininkas gali užkasti savo žemėje. Radusiam savo laukuose kažkieno numestą gaišeną reikia ją užkasti. Pranešimų apie rastas ūkinių gyvulių gaišenas gauname labai retai, daugiausiai jų sulaukiame dėl negyvų laukinių gyvūnų. Labai daug kreipiasi dėl vilkų papjautų gyvulių.

Pasak A.Stumbrienės, šiuo metu plintančių infekcinių ir užkrečiamųjų gyvulių ligų Tauragės rajone neužfiksuota, veršeliai dažniausiai nugaišta dėl nusilpimo ir viduriavimo. Bandos kasmet tiriamos dėl bruceliozės, leukozės ir tuberkuliozės. Specialistė žmonėms primena, kad laukuose radus sužeistų laukinių gyvūnų ir paukščių nereikėtų jų imti – gera širdis dažniausiai jiems pakenkia. Sužeistus gandrus ar iš lizdų iškritusius gandriukus žmonės priglaudžia – to daryti nereikėtų.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Komentarų skiltis išjungta.