Patikėjusi sukčiais neteko 200 eurų

Dalintis:

Į policijos pareigūnus kreipėsi moteris, patikėjusi prekybine platforma „Vinted“ apsimetusiais sukčiais.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) pareigūnų pagalbos prireikė 38-erių metų moteriai. Ji informavo, kad elektroniniu paštu gavo pranešimą iš neva „Vinted“.

Moteris paspaudė laiške buvusią nuorodą, suvedė prašomus banko duomenis ir galiausiai pastebėjo, kad iš jos banko sąskaitos dingo 222 eurai.

Pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo, neteisėto prisijungimo prie informacinės sistemos ir neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės panaudojimo.

Toliau aktyviai siautėjant sukčiams, bankų atstovai dalinasi patarimais, kaip nuo jų apsisaugoti. Jie rekomenduoja apsipirkimui internetu atsidaryti atskirą banko sąskaitą, kurioje būtų tik pirkiniui reikalinga suma. Tokiu atveju net įkliuvus į sukčių pinkles neliksite tuščiomis.

Taip pat bankininkai primena – jei „Vinted“ ar kurioje kitoje platformoje ką nors pardavėte, jums tereikia nurodyti savo vardą bei pavardę ir sąskaitos numerį. Šių duomenų visiškai pakanka, kad pirkėjas galėtų jums pervesti pinigus. Jei prašoma papildomų duomenų, tuoj pat nutraukite tokį sandorį.

Specialistai pabrėžia: jei sukčiams atskleisite savo prisijungimo prie el.bankininkystės duomenis, jie turės galimybę ištuštinti ir jūsų papildomai atidarytas sąskaitas. Todėl būkite ypač atidūs ir saugokite savo asmeninę informaciją.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą