fbpx

Pats neįdomiausias rašinys

Dalintis:

Kodėl jis toks? Todėl, kad nerimo bei visuotinės saviizoliacijos dienomis ekranuose, be gąsdinančių pranešimų, bauginimų ir kritikos Tam Vienam Ministrui (ir dar jo viršininkui – Ministrui Pirmininkui), norėtųsi ir pozityvo: kažkokių gerų naujienų. O jei jau gerų naujienų neliko, jei visus mus bėdos tik bėdos apniko, tuomet duokite optimizmo ir tikėjimo, kad viskas gerai pasibaigs. Patys tuo netikite? Tuomet duokite realizmo. Tokio, nuo kurio bent jau Vyriausybe ir Seimu pradėtume tikėti.

„Atsiverčiu“ ekraną, čia ir dabar transliuojantį iš Seimo. Kaip manote, ką jie ten svarsto? Ogi tai, ar eiti į darbą, ar valstybės reikalus spręsti nuotoliniu būdu!

Kažkuris iš skaitytojų gal ir pabandys išrinktuosius užtarti: girdi, turime saugoti juos visokeriopai, nes kas dirbs, kai jie susirgs? (Lenkijoje – vienam ministrui virusą pasigavus – buvo nuo visuomenės izoliuoti net penkiolika vyriausybės narių). Bet!

Bandau suskaičiuoti, kiek gi Seimo salėje yra čia ir dabar dirbančiųjų. Posėdžiui prasidėjus – 82. Dar du – S.Skvernelis ir A.Veryga – negali atsitraukti iš savo darbo vietų, bet posėdyje dalyvauja nuotoliniu būdu. Ir tai yra visiškai pateisinama. Bet kur dar 56 mūsų išrinktieji? Apie tai tiesioginėje transliacijoje nepranešama. Todėl išvadas darome patys: jie jau priėmė savavališką sprendimą ir jau saviizoliavosi. Tai ką viekia kiti? Kodėl visi kiti tai dar tik svarsto? Maniau, kad į šitą klausimą man, kaip eiliniam TV žiūrovui, niekas niekada neatsakys. Bet suklydau: vienas Seimo narys atsakyti pabandė.

Bet kur dar 56 mūsų išrinktieji? Apie tai tiesioginėje transliacijoje nepranešama.

Vytautas Bakas: „Kodėl mes norim priimti įstatymą, kuris leistų mums pabėgti iš priekinių linijų? Nebando gi nuotoliniu būdu dirbti gydytojai, policininkai ar kariai. Tūkstančiai kitų profesijų žmonių šiandien supranta, kad niekas jų nepakeis, ir toliau dirba savo darbo vietose. Rizikuodami sveikata ar net gyvybe. Ar tai, ką mes dabar čia bandome prastumti, nėra rinkėjų išdavystė? Ar tai nėra nesąžininga?“

Viktoras Pranskietis: „Tai labai sąžininga. Tai ne išdavystė, o papildoma galimybė spręsti klausimus nuotoliniu būdu. Nes gyvename 21-ajame amžiuje“.

Vytautas Juozapaitis: „Ekstremali situacija nėra nepaprastoji padėtis, kuri gal ir reikalautų nuotolinių posėdžių. Seimo Pirmininko siūlomos nuotolinės apklausos negali atstoti posėdžių“.

Vytautas Bakas: „Jei mes, nespresdami tūkstančių viruso fronte kovojančių žmonių problemų, dabar imsimės spręsti tik savąją – Seimo narių buvimo Seime problemą – tai tapsime valstybe, visiškai ribojančia demokratiją. Dirbdami tik nuotoliniu būdu nebebūsime savo rinkėjų akimis ir ausimis, nebegalėsime operatyviai perduoti jų nuomonės…“

(Čia, žinoma, mes, rinkėjai, suabejosim: nei jūs buvote tomis akimis-ausimis, nei jūs operatyviai mūsų nuomones Seimui perdavinėjote. Na, gal tik pusmetį prieš naujus rinkimus į mus atsisukate. Be to, liaudis jau ėmė šnekėti, kad kai kurie valdžioje esantys vos ne meldžiasi, kad virusas ilgiau pasisvečiuotų: taip, girdi, gal pavyks ir rinkimus nukelti, ir kadenciją pratęsti. Bet čia – tik gandai).

Ir visai ne gandai, bet labai rimti dalykai Seimo salėje dėjosi, kai imtos svarstyti ekonominės viruso pasekmės. Tik apgailestauti reikia, kad tos diskusijos per televiziją rodytos. Eterio laikas buvo galutinai sugadintas. Ne mums, paprastiems mirtingiesiems, leista suprasti štai tokį Vieno Seimo Nario klausimą Vienam Ministrui (citata pažodinė!):

– Tas projekto pateikimas suprantamas iš valstybės institucijų situacijos bei poreikio, reaguojant į tą koronaviruso grėsmę, bet ar norėta kokių nors viešojo pirkimo įstatymų pataisų, atsižvelgiant į verslo situaciją, kuris gali patirti ir sudėtingumų, įvykdydama jau sudarytas pirkimo sutartis, kai stringa tiekimas grandinės, kai susidaro sudėtingos aplinkybės, kurių tikrai negalėjo numatyti tuo metu, kai dalyvavo viešojo pirkimo konkurse, todėl noriu paklausti, ar galiojantis įstatymas dabar leidžia užsakovui, t.y. kokiai nors institucijai, lanksčiau spręsti tą problemą ir jokių įstatymo pataisų nereikia?

– Ačiū už klausimą, – pasakė Ministras. – Nereikia.

Įspūdingas dialogas, – pasakytų viena iš LNK žinių vedėjų. Bet mes ne apie tą dialogą, o apie šito eilinio posėdžio pabaigą. Kadangi dar antraštėje įspėta, kad rašinys bus nuobodus, tai pabandykim tą rašinį pagerinti visi kartu. Išspręskime užduotį.

Pradėjo Seimo posėdį 84 nariai (60 procentų). Atspėkite, kiek jų salėje liko po valandos. Padėsiu: liko 58 (41 procentas).

Per valandą 82 Jūsų išrinktieji „saviizoliavosi“. Nes darbas toks. Labai sunkus.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą