Pedagogiką studijuojanti Gerda: „Netiesa, kad mokytojo profesija nebemadinga“

Dalintis:

Pedagogiką studijuojanti Gerda: „Netiesa, kad mokytojo profesija nebemadinga“

Artėja naujieji mokslo metai. Gimnazijas baigę abiturientai dauguma jau pasirinko studijų kryptį. Pedagogikos studijas renkasi retas. Viena iš tų nedaugelio – ikimokyklinį ugdymą Kauno kolegijoje studijuojanti tauragiškė Gerda Kleinaitė.

Kaune devyniolikmetė studijuoja ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogiką. Šiemet – jau antrakursė. Gerda pasidžiaugė valstybės politika gausinti pedagogų gretas – pedagogikos studentams mokamos stipendijos, o pedagoginę praktiką atlikti jie gali daugelyje pasaulio šalių, net JAV.

– Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogika susidomėjau turbūt devintoje klasėje. Patiko mintis, kad būdama pedagogė galėčiau prisidėti prie mažo žmogaus ugdymo ir jo asmenybės formavimo, – prisimena Gerda.
Tačiau įstojus į Kauno kolegiją studijų pradžia merginą kiek nugąsdino.

– Prireikė kelių savaičių, kad galutinai įsitikinčiau – esu tinkamoje vietoje, galutinai supratau, kad ši studijų kryptis man puikiai tinka ir patinka. Žinoma, mokytis nelengva, reikia įdėti nemažai darbo ir pastangų, kartais tenka pasimokyti ir iki paryčių, tačiau visa tai atperka žinojimas, kad ateityje galėsiu dirbti mėgstamą darbą, – įsitikinusi Gerda.

Mergina sako, kad Kauno kolegija pedagogikos studentams suteikia nemažai galimybių išbandyti savo jėgas praktikoje, kurioje ir atsiskleidžia mokytojo profesija. Būtent praktikos metu tauragiškė suprato, kokį nelengvą darbą jai teks dirbti.

– Šis darbas reikalauja kantrybės, empatijos, kūrybiškumo, organizuotumo, o svarbiausia – meilės vaikams. Tačiau kad ir kaip sunku kartais gali pasirodyti, vaikų emocijos, jų džiaugsmas sužinojus ir išmokus naują dalyką, šiluma ir visas kitas gaunamas atgalinis ryšys yra neapsakomas jausmas ir įvertinimas mokytojui, – mano pedagogikos studentė.

Paprašyta atskleisti, kas sunkiausia studijuojant pedagogiką, Gerda sako, kad sudėtingiausia buvo priprasti prie didžiulio mokymosi krūvio. Mat pedagogika – labai plati sritis.

– Tik pradėjusi studijuoti supratau, kokia plati yra pedagogika ir kiek daug visko ji apjungia: nuo vaiko sveikatos ar psichologijos iki filosofijos. Sunkiausia buvo priprasti prie krūvio, nes darbo tikrai nemažai. Daug įvairiausių atsiskaitymų. O lengviausia turbūt buvo adaptacija prie naujos aplinkos. Kadangi dėstytojai labai geranoriški ir supratingi, tai nebuvo didelio streso, o ir su grupiokais labai gerai sutarėm nuo pat pirmųjų studijų dienų, – sako Gerda.

Mergina įsitikinusi, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerija suteikia labai geras sąlygas pedagogiką studijuojantiems jaunuoliams. Kadangi Gerda studijuoja valstybės finansuojamoje vietoje, kas mėnesį gauna 300 eurų stipendiją.

Kokie ateities planai, ar baigusi studijas ketina grįžti į gimtąją Tauragę? – klausiame tauragiškės. Ji atskleidžia, kad dirbti Tauragėje jai būtų labai smagu.

– Tauragės niekada nebuvau išbraukusi iš savo gyvenimo ir neketinu. Nors studijuoju Kaune, dažnai pagalvoju apie praktiką Tauragėje, o baigusi studijas gal ir grįšiu į savo gimtąjį miestą, kur galėsiu prisijungti prie vieno Tauragės darželių, – šypsosi Gerda.

Besibaiminantiems studijuoti pedagogiką mergina pataria – netiesa, kad mokytojo profesija tapo nemadinga.

– Jei tik svajojate tapti mokytoju ar darželio auklėtoju, neklausykite aplinkinių, kurie peikia šią profesiją. Dauguma apie darbą darželyje ar mokykloje atsiliepia ne iš gerosios pusės. Jei tik turite noro studijuoti ir dirbti su vaikais, pirmiausia klausykite savo širdies, – pataria Gerda.

Tekstą parengė Simona BENDIKAITĖ

 

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą