Sovietinių paminklų griovimo metas į Lietuvą, Rusijai užpuolus Ukrainą, sugrįžo su trenksmu. Seimas netrukus svarstys Desovietizavimo įstatymo projektą, o Tauragėje šaukiama komisija, svarstysianti visų mieste ir jo apylinkėse likusių sovietinės okupacijos bei tariamo „išvadavimo“ reliktų nukėlimą.
Proletariato himno žodžiai po beveik šimtmečio simboliškai atsigręžia prieš sovietinę kultūrą Lietuvoje kūrusius okupantus. Jų gerbėjų čia vis dar yra – tarybinių paminklų papėdes ir šiandien puošia Georgijaus juostos bei šalies-agresorės vėliavos.
„Šitas paminklas žymi vietą, kur žuvo pirmieji tie vargšai sovietų armijos pasieniečiai. Tai buvo pirmos karo aukos. Būtent toje vietoje, kur krūmų eilė ir griovys už šito paminklo, ėjo Sovietų sąjungos ir Vokietijos siena. Kaip tai vertinti? Vieni okupantai nužudė kitus okupantus“, – taip vieną sovietinę liekaną Tauragės rajone apibūdino muziejaus „Santaka“ direktorės pavaduotojas, istorikas Darius Kiniulis.
Visą straipsnį perskaitysite penktadienio „Tauragės kurjerio“ numeryje.
Balandžio 8-ąją dar rašome:
Tauragei sunkiai sekasi atsikratyti Rusijos šleifo;
Tauragė apsisprendė – Tūkstantmečio mokyklų projekte dalyvaus;
Asfaltą kloja ant seno vandentiekio;
Skyrė pinigų dar vienam elektrobusui;
Buvęs Žygaičių seniūnas bylinėjasi su savivaldybe;
Kaip Velykoms, išsirinkę naują bendruomenės pirmininkę, ruošiasi Taurai.
Ir tai dar ne visos naujienos – Henrikas Vaitiekūnas klausia: ar savo nuotrauką feisbuke papuošėte Ukrainos vėliavėle? Šeimininkėms ir šeimininkams siūlome dar vieną puikų savaitgalio pyrago receptą – pirštus apsilaižysite.
Ačiū, kad skaitote „Tauragės kurjerį“. Prenumeratos skyriaus tel. 8 677 04 424.