Penktadienio, lapkričio 13-osios, „Tauragės kurjeryje“: ekstremalų padaryta žala gali siekti 0,5 milijono eurų

Dalintis:

Antradienį Viešvilės valstybinis gamtinis rezervatas pranešė apie smarkiai suniokotą Laukėsos durpynui priklausančią aukštapelkę, kuri saugoma kaip „Natura 2000“ ekologinio tinklo dalis. Šį retą gamtos objektą prižiūrinčių specialistų teigimu, gamtai padaryta žala bus skaičiuojama šimtais tūkstančių eurų ir ji bus matoma dar apie 50 metų. Surinkti duomenys perduoti atsakingoms institucijoms.

Suniokotame miške rezervato darbuotojai aptiko Taurų pramogų parko lipduką, greičiausiai atsilupusį nuo paklotę drengusios ir pušis varčiusios transporto priemonės.

„Mes patys nevažiavom, neturim tokios technikos. Daug varžybų remiam ir Taurų parko reklama plačiai naudojama. Mūsų prašo paramos, mes remiam ir duodam lipdukus reklamai. Daug kas gali juos turėti. Gal ten keturračiai kokie?“ – atsakomybės, sužinojęs apie suniokotą aukštapelkę, kratosi Taurų pramogų parko savininkas Antanas Venckus.

Gamtos niokotojų paieškos išvirto į nemenką detektyvą. Skaitykite jau penktadienio numeryje.

Penktadienį jūsų laukia ir daugybė kitų naujienų: kurie paramos gavėjai šiemet gavo daugiausiai paramos nuo gyventojų sumokėto pajamo mokesčio; kokį verdiktą „Lions“ klubo atžvilgiu paskelbė Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba (dar prisimenate plaučių ventiliavimo aparato paramos akcijos Tauragės ligoninei istoriją?); ką tikrintojai randa vaikų žaidimo aikštelėse; kodėl savivaldybė ir Batakių mokykla buvusiam šios mokymo įstaigos direktoriui privalės sumokėti beveik 13 tūkstančių eurų ir kodėl Mažonų bendruomenei nepavyko surengti visuotinio susirinkimo.

Skelbiame ir naujausias žinias apie koronavirusą Tauragėje. Pagalbos šauksmas skrieja iš Adakavo socialinių paslaugų namų – nebeliko kam dirbti.

Šią savaitę „Tauragės kurjerio“ žurnalistai aplankė Lomius – kaip karantiną pergyvena šio ir aplinkinių kaimų žmonės?

Kraštietis istorikas Alvidas Jancevičius priede „Taurragis“ papasakos apie XIX amžiaus pabaigos Tauragės parapijas. „Skaitančių knygas čia nedaug, o blaivybė esanti visai apleista. Turtingų gyventojų nedaug. Tradicijos ir papročiai būdingi Panemunio kraštams, o visi arkliai prūsiškos rasės. Žemės įdirbimas, transporto priemonės ir kinkymas – viskas prūsiška. Kviečiai nedera, linų sėjama mažai, o daugiausiai auginamos bulvės“, – tai citata iš kunigo Vincento Juzumo „Žemaičių vyskupijos aprašymo“. Apie kurį Tauragės krašto kaimą čia kalbama, sužinosite atsivertę „Tauragės kurjerį“.

Henrikas Vaitiekūnas šį penktadienį koją pakiš Tauragės futbolininkams, o Rimvydas Valatka pabandys atspėti, ką reiškia, kad naujasis mūsų Seimas prisieks, penktadienį, 13 dieną, 13 valandą.

Tai, žinoma, dar ne visos naujienos. Būkite sveiki, o mes būsime su jumis.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą