400 vaikų stebėjo skęstančiojo gelbėjimą

Dalintis:

Trečiadienį ugniagesiai-gelbėtojai skubėjo į maudyklą prie Jūros upės. Tik šįkart ne į tikrą nelaimę, o vaikams demonstruoti, kaip gelbėjami skęstantieji. Mokymų „Saugi vasara“ metu 5–6 klasių auklėtiniai buvo mokomi ir pirmosios pagalbos.

Tauragėje veikiančios įstaigos susibūrė draugėn vardan vaikų švietimo apie saugų elgesį prie vandens ir vandenyje. Prie Tauragės maudyklos 5–6 klasių mokiniams mokymus vedė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Bendruomenės pareigūnės, Tauragės Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistai bei Tauragės Visuomenės sveikatos biuro specialistai.

Susirinkusiems mažiesiems tauragiškiams kalbėta apie saugų elgesį prie vandens telkinių, kaip elgtis lipant į vandenį ir kaip nederėtų išdykauti, kad nenutiktų nelaimė.

Renginys „Saugi vasara“. Mortos Mikutytės nuotrauka

Po trumpos įžangos susirinkę vaikai išgirdo sirenų gausmą – į maudyklą prie Jūros upės skubėjo ugniagesiai-gelbėtojai. Prie vandens jie atvyko nešini specialia įranga, o vandenin gelbėtojas lipo vilkėdamas specialų hidrokostiumą – traukė link upės viduryje jau laukiančio „nelaimėlio“ – taip pat specialiu kostiumu vilkinčio kolegos.

Renginys „Saugi vasara“. Mortos Mikutytės nuotrauka

Vaikams vaizdžiai parodyta, kaip būtų gelbėjamas skęstantis žmogus – nuo pat jo ištraukimo iš vandens, iki pirmosios pagalbos veiksmų, kuriuos demonstravo Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Kiekvienas galėjo pats pabandyti atlikti dirbtinį kvėpavimą.

– Tai trečias mūsų bendras renginys. Vaikams buvo parodytas visas skęstančiojo gelbėjimo procesas – nuo ištraukimo iš vandens, iki pirmosios pagalbos teikimo. Jau turime patirčių organizuojant tokio tipo bendrus renginius, tad šįkart nebuvo sudėtinga. Visi susitelkę galime daug nuveikti, – kalbėjo Tauragės visuomenės sveikatos biuro vadovė Daiva Genienė. – Mokymai vaikams apima ne tik skendimų prevenciją, bet ir kitas pavojingas situacijas. Mūsų tikslas buvo plačiau informuoti vaikus – būtina atkreipti dėmesį ir į netyčinius sužalojimus. Praktiškai visi jie yra nuspėjami ir išvengiami, tereikia užtikrinti saugią aplinką bei elgesį.

Renginys „Saugi vasara“. Mortos Mikutytės nuotrauka

Kodėl į mokymus kviesti būtent 5–6 klasių moksleiviai? Anot D.Genienės, prie tokio amžiaus vaikų paprastai tėveliai nebestovi šalia, į paauglystę žengiantys vaikai siekia būti savarankiškesni, tad ir pavojų jiems kyla nemažai. Todėl įgytos žinios padės nepasimesti sudėtingose situacijose.

Renginys „Saugi vasara“. Mortos Mikutytės nuotrauka

Šįkart renginyje dviem srautais sulaukta per 400 moksleivių iš skirtingų ugdymo įstaigų: Tauragės Aušros, M.Mažvydo ir „Šaltinio“ progimnazijų, Jovarų pagrindinės mokyklos. O birželio 15-ąją planuojama sukviesti Tauragės rajono vaikų dienos centrų auklėtinius bei įvairių stovyklų dalyvius.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą