Per 500 tautinės muzikos atlikėjų susirinko Tauragėje

Dalintis:

Šiandien Tauragės kultūros rūmuose skambėjo tautinės muzikos ritmai ir dainos – Pasaulio kultūros dieną įvyko XXI-asis Žemaitijos ir Klaipėdos krašto tautinės muzikos ansamblių ir orkestrų festivalis.

Tauragės kultūros rūmuose iš tiesų retai pamatysi tokią galybę atlikėjų – scenoje visi netilpo, teko iškelti pirmas kėdžių eiles, kad galėtų susėsti jaunosios kanklininkės. Skelbiama, kad iš viso suvažiavo per 500 dalyvių: iš Gargždų, Klaipėdos, Kretingos, Neringos, Šiaulių, Kuršėnų, Panevėžio, Akmenės, Anykščių, Kelmės, Palangos, Jurbarko, Mažeikių, Šilalės, Šilutės, Plungės, Tauragės.

Susirinkę žiūrovai galėjo išgirsti kankles, skudučius, birbynes ir kitokius tradicinius instrumentus, kuriais atliekami liaudies kūriniai. Salėje garsiai suskambėjo ir unikalus instrumentas – skrabalai.

Festivalio „Trimitatis“ akimirka. Mortos Mikutytės nuotrauka

Pasirodė scenoje ir gerai žinoma mūsų krašto pasakorė Birutė Normantienė. Ji žemaičių dūnininkų tarme pasidalino pasakojimu apie blizgantį lobį, skirtą laimę.

Primename, kad šis festivalis organizuojamas jau nuo 2001 metų. Tai keliaujantis renginys – kasmet vykstantis vis kitame mieste. Tauragėje „Trimitatis“ nuaidėjo antrą kartą. Renginio pabaigoje Tauragės kultūros centro vadovas Virginijus Bartušis kartu su Tautinės muzikos asociacijos „Trimitatis“ vadove Algyte Merkeliene perdavė festivalio vėliavą ir statulėlę kitų metų renginio organizatoriams – Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklai.

Dalintis:

About Author

Skaitomiausias Tauragės krašto naujienų portalas

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą