Per metus parduoti penki savivaldybės būstai

Dalintis:

Rajono taryba leido savivaldybės administracijai pirkti trijų kambarių butą Žalgirių mikrorajone. Jis, sutvarkius visus dokumentus, bus nuomojamas nepasiturintiems rajono gyventojams. Iš viso eilėje socialiniam būstui gauti laukia 275 šeimos.

65,19 kvadratinių metrų trijų kambarių butas Ateities take su jam priklausančiu rūsiu savivaldybei kainavo 66 tūkstančius eurų. Taip pat savivaldybė įsipareigojo sumokėti dar neišmokėtą šiam butui tenkančią kredito dalį už daugiaaukščio namo modernizavimą. Tai pirmasis socialinis būstas, kurį savivaldybė nupirko šiemet. Pasak Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vyriausiosios specialistė Rimantės Zuokaitės-Gylienės, šiemet butų planuojama nupirkti daugiau, bet kiek tiksliai – dar nežinoma.

– 2022 metų lapkričio 16 dienos sprendimu buvo leista savivaldybės administracijai skelbti dviejų butų (trijų kambarių) pirkimą, tačiau pirmą kartą skelbdami pirkimą pasiūlymų negavome, o antrą kartą paskelbus – pateiktas vienas pasiūlymas. Šiais metais planuojama nupirkti ir daugiau, tačiau skaičiai dar nėra tiksliai žinomi. Butus savivaldybei gali siūlyti gyventojai, sužinoję apie pirkimą. Skelbime būna nurodoma, kokius butus ir kur numatoma pirkti, kokius dokumentus turi pateikti asmuo, norintis parduoti būstą, – apie planus didinti socialinių ir savivaldybės būstų fondą kalbėjo savivaldybės specialistė.

Socialinės paramos skyriaus vyriausioji specialistė Jolanta Petraitienė informavo, kad Tauragės rajono savivaldybės būsto fondą sudaro savivaldybės ir socialiniai būstai. Šiuo metu nuomojami 326 socialiniai būstai ir 108 savivaldybės būstai. Eilėje būstui gauti dar laukia 275 šeimos ar asmenys.

– Socialinis būstas nuomojamas turintiems teisę jį gauti ir gaunantiems mažas pajamas. Jei gyvenančiųjų socialiniame būste metinės pajamos padidėja ir viršija valstybės nustatytą normatyvą, asmuo ar šeima praranda teisę į socialinį būstą. Tuomet nutraukiama socialinio būsto sutartis ir sudaroma savivaldybės būsto nuomos sutartis vieneriems metams bei taikomas rinkos pataisos koeficientas apskaičiuojant būsto nuomos mokestį, – aiškino savivaldybės atstovė.

Jei po metų, deklaruojant turtą, vėl matomas šeimos pajamų sumažėjimas, pasirašoma neterminuota socialinio būsto nuomos sutartis.

– Kai būstas nuomojamas savivaldybės būsto nuomos sąlygomis ir šeima ar asmuo būste yra išgyvenęs ne mažiau kaip penkerius metus, atsiranda teisė būsto nuomininkui įsigyti būstą, – gyvenimo socialiniuose ir savivaldybės būstuose skirtumus aiškino specialistė ir patikslino, kad savivaldybės būstams priskiriami ir bendrabučio tipo butai, su juose gyvenančiais ir eilėje socialiniam būstui gauti laukiančiais asmenimis kasmet sudaroma sutartis vieneriems metams.

Eilėje laukiantieji gauna ir būsto nuomos dalinę kompensaciją.

Pernai Tauragės savivaldybė pardavė penkis butus savivaldybės gyventojams, kurie juose išgyveno ne mažiau kaip penkerius metus.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą