Pievose besislepiančių stirniukų gamtininkai ragina neliesti

Dalintis:

Pievoje prie Gaurės kaimo „Tauragės kurjerio“ skaitytoja Danguolė Kybartienė aptiko netikėtą radinį – pievoje besislepiantį stirniuką. Gamtininko Aleksandras Naryškin teigimu, tai gana įprastas reiškinys, kurio liesti nedera.

– Stirniuką pamačiau beįsitaisantį pievutėje grįždama po grybavimo. Pradėjau eiti arčiau link jo. Jis ir toliau gulėjo. Maniau, man širdis sustos iš susijaudinimo, bijojau, kad nepabėgtų, nes norėjosi nufotografuoti, – šiltų emocijų neslėpė Danguolė Kybartienė.

Pašnekovė atviravo, kad galiausiai mažylis pašokęs nubėgo į visai netoliese buvusį mišką. Tai rodo, kad jis buvo sveikas, nesužeistas.

Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ Gamtos–fotografijos skyriaus vedėju dirbantis Aleksandras Naryškin atskleidė, kad toks reiškinys vasaros pabaigoje – rudens pradžioje nėra išskirtinis.

– Tai natūrali elgsena, kai stirna palieka stirniuką pasislėpusį pievoje. Ji vėliau grįžta, pamaitina mažylį. Žmogui, pamačiusiam taip besislepiantį stirniuką reikėtų jo negąsdinti, eiti šalin, jokiu būdu nebandyti liesti, – patarė A.Naryškin.

Gamtininko teigimu, ne visi stirniukai gimsta vienodu laiku, tad ir pievoje besislepiančius galima pamatyti skirtingu laiku. Tačiau bene svarbiausia – neliesti radinio, nes žmogaus kvapas gali pridaryti rimtos žalos.

– Gali nutikti taip, kad žmogaus kvapo išsigandusi motina paliks stirniuką ir jo nebeaugins, – paaiškino specialistas.

Dėkojame Danguolei Kybartienei už atsiųstą nuotrauką.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą