Pavasarinis namų valymas – galvos skausmas atliekų vežėjams ir seniūnams. Stambiagabarites atliekas, stiklą, nupjautą žolę ir iškirstus krūmus tauragiškiai vis dar sumeta prie viešųjų konteinerių nepaisydami net kelis šimtus eurų siekiančių baudų. Situacija per metus pagerėjo tik Bernotiškės soduose – šiukšlintojai čia išnyko.
Šiukšlės net iš Aukštaitijos
Kaip ir kasmet, prieš vasarą, didžiausias šiukšlių kiekis išvežamas iš sodų bendrijų. Pasak Pauliaus Goštauto, už viešąją tvarką atsakingo specialisto, rajone liko vienas „karštasis taškas“ – Joniškės sodai.
– Mišrias komunalines atliekas vežėjai iš sodų išveža kiekvieną savaitę, pagal nustatytą grafiką išvežamos pakuotės, stiklas, bet pastebėjome, kad gyventojai nerūšiuoja. Tai yra viena didžiausių problemų. Žmonės į bendrus konteinerius sumeta viską ką turi, todėl jie labai greitai užsipildo. Kas netelpa, sumeta prie konteinerių nors Tauragės rajone galiojančios taisyklės, tą draudžia, – sakė specialistas ir įvardino, jog Tauragės soduose šiukšlina ne tik vietiniai. Čia šiukšlės, pasak P.Goštauto, atkeliauja ir iš miesto, yra nustatytų pažeidėjų, kurie stambiagabarites šiukšles į Tauragę atvežė iš Kretingos, Panevėžio.
– Esame nustatę pažeidėjų, kurie šiukšles į Tauragę atvežė iš kitų miestų ten išvalę giminaičių namus ar butus. Taip pat jau yra ne kartą nubaustų tauragiškių, kurie pirmąjį kartą išvertė stambiagabarites atliekas, vėliau prie konteinerių išpylė žaliąsias atliekas. Kai paklausiame, kodėl taip elgiasi. Atsako, jog seka kitų pavyzdžiu. Trūksta žmonėms supratimo, – sakė specialistas.
Didžiausia bėda – padangos
Prie šiukšlių konteinerių soduose savivaldybė iškabino ne tik kameras, bet ir perspėjimo ženklus, jog šiukšlinti čia draudžiama. Tokios priemonės ženkliai pagelbėjo Bernotiškės soduose. Pasak P.Goštauto, dar pernai Bernotiškės soduose buvo keli piktybiškai taisyklių nesilaikę gyventojai, o šiemet situacija pasitaisė.
– Pažeidėjui, kuris pirmą kartą prie šiukšlių konteinerio paliko draudžiamas atliekas, skiriama bauda nuo 30 iki 90 eurų, bet jei pažeidimas pasikartos antrą kartą, teks sumokėti nuo 140 iki 600 eurų. Bet rajone turime dar vieną bėdą – viešose vietose ir prie konteinerių paliktas padangas. Per pirmąjį šių metų ketvirtį vien iš miesto išvežėme 42 tonas bešeimininkių atliekų. Skaičiai kosminiai. Juolab, kad vienas žmogus per metus nemokamai gali priduoti 5 padangas, – liūdinančią statistiką atskleidė specialistas.
Dalins po mėnesio
Tauragės rajono gyventojai stambiagabarites ir žaliąsias atliekas nemokamai gali pristatyti į specialias aikšteles. Jei tokias atliekas nuo konteinerių surenka tarnybos, ar seniūnijų specialistai, už kiekvieną toną iš savivaldybės biudžeto tenka atseikėti bent po 90 eurų.
– Jeigu lygintume situaciją, kurią radau prieš daugiau nei metus, kai pradėjau darbą Tauragėje, tai ji yra ženkliai pasikeitusi. Pradėjome vykdyti aktyvią atliekų išmetimo kontrolę, šiukšlių aikštele pradėjome filmuoti, o tai gyventojus kiek sudrausmina. Su nerimu laukiame vasaros, kai sodininkai pradės aktyviai pjauti žolę ir ją vėl neš prie konteinerių. Žaliąsias atliekas nu jų surinkti turi seniūnijų darbuotojai, – sakė P.Goštautas.
Paklaustas, ar žino, jog dalis rūšiuoti norinčių Tauragės rajono gyventojų vis dar neturi tokios galimybės, jiems nesuteikiami konteineriai pakučių ir stiklo rūšiavimui, P.Goštautas patikino, jog naujai užsakyti konteineriai Tauragę turėtų pasiekti per mėnesį ir bus išdalijami gyventojams.
– Taip, problemą žinome, sprendžiame. Taip pat ruošiamės dar vienam rūšiavimo būdui. Nuo kitų metų gyventojų prašysime rūšiuoti maisto atliekas. Bus specialūs konteineriai ir taip sieksime dar labiau sumažinti mišriųjų atliekų skaičių, – apie planus kalbėjo specialistas.
Situacija geresnė
Tauragės miesto seniūnas Žilvinas Majus suskaičiavo, jog balandį seniūnija išvežė per 10 tonų žaliųjų atliekų. Didesnių skaičių laukiama vasarą, kai prasidės intensyvus žolės pjovimas.
– Balandis buvo pagrindinis tvarkymosi mėnuo. Žmonės pjovė senus medžius, grėbė dar pernykščius lapus, atliekų susidarė. Pati seniūnija, kai šienauja centrines miesto erdves, žolę išveža, bet tos žolės, kuri pakelėse, nerenkame. Būtų misija neįmanoma visą ją pristatyti į aikšteles, – sakė seniūnas.
Komentarų: 1
Baikit meluoti kas dvi savaites isvezat siuksles.maziau vazinetumet po privacius namus.tai gal ir spetumet apsidirbti.viskas fiksuojama yra.