Pilies aikštėje mugė: kainų tenka klausinėti

Dalintis:

Šiandien vyksta ir rytoj dar tęsis tradicinė Kaziuko mugė Tauragėje. Nors daugelis prekių tauragiškiams jau matytos, galima rasti ir prekeivį verbomis, margučiais nukrautą prekystalį. Tik stebina, jog kai kur surašytų kainų neradome.

Tauragėje esančioje Pilies aikštėje įsikūrė didelis būrys mugės prekeivių. Iš tiesų prekių įvairove gausioje mugėje galima rasti visko: rūbų, medinių rakandų, porceliano indų, tradicinių verbų bei medinių margučių, žaislų, saldumynų, kepinių. Atvyko keli prekeiviai mėsos gaminiais, yra rūkytos žuvies ir kitokių jūros gėrybių. Taip pat ant pievutės išrikiuoti įvairiausi lauko sodinukai bei daigeliai.

Pastebėtina, kad ne visos prekės turi aiškiai matomą kainą – kai kurie prekeiviai tiesiog išrikiavo turimas prekes, o kainų tenka priėjus klausinėti. Žurnalistės sutikta tauragiškė Ona buvo atvira – pro tokius prekystalius praeina.

– Aš iš principo prie tokių neinu. Man nesmagu klausinėti kiekvieno daikto kainos. Kelis mėsos gabalėlius nusipirkau pas vieną prekeivį, kuris turėjo užrašęs kainas, – sakė pašnekovė.

Kaziuko mugė. Mortos Mikutytės nuotrauka

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Tauragės departamento patarėja Aušra Stumbrienė patikino, kad prekeiviai maistu privalo ne tik aiškiai nurodyti kainas, bet ir gaminių kilmę.

– Turi būtinai aiškiai nurodyti kainas, kilmės šalį, gamintoją. Aš, kaip pirkėja, priėjusi turiu žinoti, iš kur, pavyzdžiui, mėsa atkeliavusi. Šioje mugėje prekybininkų maistu yra labai daug – organizatoriai pateikė tokią informaciją, bus ir patikrinimas, ar tikrai laikomasi prekybos taisyklių, – užtikrino A.Stumbrienė.

Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja Dalia Malinauskienė taip pat tvirtino, kad kainas nurodyti privaloma, tačiau tik prie maisto produktų.

– Kainos turi būti nurodytos ir prekiaujant turgavietėse, ir mugėse. Jei kainos nesurašytos, tai kaip ir pažeidimas. Pagal Administracinių nusižengimų kodeksą gresia įspėjimas arba bauda nuo 30 iki 60 eurų. Jei galima iškart vietoje uždėti kainas, tai laikoma mažareikšmiu pažeidimu, – sakė D.Malinauskienė, pridurdama, kad ne maisto prekėms kainas nurodyti neprivalu.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą