Pinigus iš bankomatų pasiimti pavyksta ne visiems

Dalintis:

Nors Lietuvos bankų asociacija prieš dvejus metus su finansų rinkos dalyviais pasirašė memorandumą, kuriuo įsipareigojo, kad bankomatą iki 10 kilometrų atstumu pasieks 91 procentas gyventojų, o išsigryninti pinigų nuvažiavę 20 kilometrų nuo gyvenamosios vietos galės 99 procentai gyventojų, Tauragės rajono kaimiškųjų seniūnijų gyventojams vis dar tenka atvažiavus į miestą apsisukti ir namo grįžti tuščiomis.

Grynųjų reikia malkoms

Praėjusį savaitgalį iš Batakių seniūnijos į Tauragę išsigryninti pinigų atvykęs senjoras liko lyg musę kandęs. Sekmadienio rytą „Swedbank“ filiale Dariaus ir Girėno gatvėje pinigų neišdavė nė vienas iš dviejų čia stovinčių bankomatų.

– Man sunku vaikščioti, autobusais nesinaudoju. Paprašiau, kad į Tauragę atvežtų giminaičiai. Kaimo parduotuvėje nėra kaip išsigryninti pinigų, reikia sumokėti už elektrą, vandenį. Kai turiu grynuosius prie savęs, taip paprasčiau susiskaičiuoti išlaidas. Dar užsisakiau malkų, turėjo atvežti pirmadienį, sutariau, kad mokėsiu 350 eurų už traktoriaus priekabą. Grynųjų buvo likę gal tik 50 eurų. Dabar gausiu skolintis, – pasakojo daugiau nei 20 kilometrų į miestą atvykęs Juozas K.

Bankomatai tušti

Nors banko patalpose jau buvo žmonių, kurie negavę pinigų iš vieno bankomato stojo į eilę prie kito, situacija ir čia pasikartodavo, bankomato ekrane užsidegdavo užrašas, kad išduoti prašoma per didelė pinigų suma.

– Iš pradžių suvedžiau visą sumą – 400 eurų, bet užrašė, kad prašau per daug. Sumažinau iki 350, taip pat per daug. Galvoju, tada išsiimsiu kelis kartus po 100. Bet ir tų nedavė. Už manęs laukusi moteris dar priėjo pasitikslinti, kodėl tiek ilgai gaištu, bet pamačiusi, kad neišduoda pinigų, numojo ranka ir išėjo, – kalbėjo greit devintą dešimtį metų skaičiuosiantis senjoras.

Vyras su lydinčiais giminaičiais pinigų išsigryninti užsuko į šalia dirbančią ir „Perlo“ terminalą turinčią parduotuvę. Atstovėjęs eilėje vėl nieko nepešė.

– Kai pasakiau, kad man reikia 400 eurų, pardavėja tik nusijuokė ir pasakė, kad tokių pinigų kasoje nėra. Visa diena šuniui ant uodegos. Ir kelionėje pavargau, ir benziną mane vežiodami giminaičiai sudegino, ir dar be pinigų likau iki kito karto, kol kas į miestą nuveš. Dar ir malkas atšaukti reikėjo. Neturėtų taip būti. O jei bėda, jei laidotuvės? Turi banke pinigų, bet išsiimti jų neturi galimybės, – guodėsi Juozas K.

Bankas problemos neįžvelgia

Banko „Swedbank“ komunikacijos atstovas Saulius Abraškevičius situacijos nedramatizuoja ir sako, kad tikimybė, kad visuose rajono bankomatuose nebus pinigų – menka.

– Tauragės mieste šiuo metu veikia trys „Swedbank“ bankomatai. Du grynuosius pinigus priimantys ir išduodantys bankomatai veikia „Swedbank“ klientų aptarnavimo padalinyje Dariaus ir Girėno g. 9 ir vienas grynuosius pinigus išduodantis bankomatas įrengtas prekybos centre „Norfa“ Gedimino g. 28. Vis trys bankomatai pasiekiami ir teikia paslaugas 24 val. per parą 7 dienas per savaitę. Tikimybė, kad visi trys bankomatai vienu metu pritrūktų kupiūrų, yra labai maža, – komentavo banko atstovas ir užtikrino, kad bankomatai užpildomi kupiūromis pagal apskaičiuotus vidutinius išgryninimo kiekius, tačiau jei klientų poreikis gryniesiems pinigams neplanuotai išauga, bankomatus prižiūrinti ir inkasuojanti bendrovė operatyviai juos papildo.

Ar bankomatai papildomi savaitgaliais, banko atstovas neinformavo.

Lietuvos bankų asociacijos duomenimis, šiuo metu šalyje veikia per 1000 bankomatų, pinigus taip pat galima išsigryninti daugiau kaip 2200 „Perlo“ terminalų, taip pat didžiosiose parduotuvėse, spaudos kioskuose. Iš viso šalyje veikia apie 4 tūkst. pinigų išgryninimo taškų.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

12 komentarų

  1. Vytautas on

    Esame pratinami prie elektroninio konclagerio, kai tau neįtikus valdžiai, bankui, ar dar kokiam velniui, tavo sąskaita bus išjungtą ir tu numirtsi iš bado. Aišku jei turėsi įpatingų savybių ( nevalgyti virš 30 dienų ir likti gyvam) galėsi šį sprendimą apskūsti , o jis bus per 30 darbo dienų išnagrinėtas…

  2. Anonimas on

    Šią savaitę iš bankomato esančio Gedimino gatvėje prie Norfos norėjau pasiimti pensijos dalį ,- 400 eurų .Tokią sumą bandžiau keletą kartų įvesti , – deja man įvesdavo tik 4 eurus .Žmonės laukiantys eilėje kalbėjo , kad tokia ne tvarką jau kelintą parą , kai paspaudus bet kokį skaičių , o po to ,,o” ,- gali gauti tik 1, 2, 3 ,4,5, eurus .. Šved Bankas tai plėšikų kontora .Ko gero savo ir žmonos sąskaitas reikės pervesti į kredito uniją .

Palikite komentarą