fbpx

Pirmąją prisistatomąją akciją surengė mobilioji gyvūnų klinika

Dalintis:

Nuo gegužės 1 d. Lietuvoje įsigaliojo Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisos, tarp kurių – privalomas visuotinis smulkių gyvūnų (kačių, šunų ir šeškų) ženklinimas ir registravimas Valstybiniame gyvūnų augintinių registre. Ketvirtadienį nemokamai tik iš anksto užregistruotas kates ir šunis Pilies aikštėje ženklins VšĮ „Fontibus“, vadovaujama Maltos skyriaus Tauragėje įkūrėjo Sauliaus Oželio.

Kaip pristatė Saulius Oželis, VšĮ „Fontibus“ – ne pelno siekianti organizacija. Įstaigos vadovas ją vadina Tauragės miesto – tauragiškių verslu, todėl pirmiausia ženklins vietos gyventojų augintinius, tik po to vyks teikti paslaugos į kitus miestus. Pasak S.Oželio, „Fontibus“ jis įkūrė visai neplanuotai, įstaiga teikia ne tik veterinarines paslaugas, bet ir vykdo edukacines veiklas su gamta ir gyvūnais: šešiaviečiu laivu plaukia Šyšos upe iš Šilutės iki Atmatos ir žmones supažindina su šių vietų gamta. „Fontibus“ išvertus iš lotynų kalbos reiškia „Versmės“.

– Šita įmonė sukurta Tauragei, ne pelnui. Man reikėjo daugiau veiklų. Kai pradėjau kurti edukacinę įmonę, pamačiau, kad eisim per gamtą, gyvūnų gerovę, kad be veterinarijos nieko nebus. Taip ir gimė mintis. Pasižiūrėjome Amerikos praktiką, ten mobiliosios klinikos labai populiarios nuo 1960-ųjų, jos yra ir operacinės, ir laboratorijos, veikia kaip mobiliosios greitosios, – kalbėjo Saulius. – Viena mūsų paskutiniųjų edukacijų – plaukiojimas ir pažintis su Šyšos upe, gamta, visa gyvybe. Žmonėms leidžiame pavaldyti laivą, prisišvartuoti, ugdom meilę laivybai. Mūsų įmonė įsigijo 6 vietų laivą, kurį laikome Šilutės mažųjų laivų uoste.

Saulius Oželis pasakojo, kad nusipirko „greitąją“ ir joje įrengė mobilųjį veterinaro kabinetą, rado ir veterinarijos gydytojus, kurie iš pradžių žadėjo dirbti kaip savanoriai. Pirmąją – prisistatomąją akciją jie vykdys jau rytoj, ketvirtadienį, nuo 10 iki 18 val., Pilies aikštėje žymės smulkius gyvūnus, tačiau tik iš anksto užsiregistravus.

– Nemokamai žymėsime kates ir šunis, šeškų dar ne, ir kitą savaitę taip. Veterinaras Kęstutis Palaitis iš Jurbarko dirbs nemokamai. Vykdėme išankstinę registraciją, norėjau pažiūrėti, kokie tie srautai, tai per valandą atsiliepė 20 žmonių, norinčių pažymėti savo augintinius, daugiau nepriėmiau, kad viskas eitų sklandžiai, – pasakojo S.Oželis. – Vienam gyvūnėliui skirsime pusvalandį, savininkas turės prašymą parašyti, duomenis reikės įvesti į sistemą. Jei liks laiko, paskambinsiu nepatekusiems į dvidešimtuką, galės atvažiuoti.

Mobiliąja klinika Saulius planuoja vykti į kaimus ženklinti ir pririštus prie būdų keturkojus. Jei didelis atstumas, galbūt ateityje paprašys užmokesčio už kurą.

– Tikrai neimsime 20 Eur už žymėjimą, nes čipukas kainuoja tik 2 Eur. Iki Naujųjų metų tik ženklinsime smulkius gyvūnus, o paskui bus atliekamos sudėtingesnės operacijos, – kalbėjo pašnekovas. – Pati pradžia, todėl tokia akcija Tauragėje bus kartą per savaitę. Vėliau vyksime ir į kitus rajonus. Jau Klaipėdoje suorganizavau tokią akciją, tereikia ten nuvykti. Tauragiškiai gali jungtis į mūsų komandą su idėjomis ir savo širdimi, laukiame visų.

Dalintis:

About Author

Regina Genienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Palikite komentarą