Planuojama, kad Tauragę pasieks daugiau „Pfizer“ vakcinos dozių

Dalintis:

Šiandien vykusiame Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdyje paskelbta, kad jau kitą savaitę Tauragės rajoną pasieks daugiau nei 1300 dozių „Pfizer“ vakcinos. Tai beveik tiek pat, kiek planuojama gauti šią savaitę trijų gamintojų vakcinos.

Kaip posėdžio dalyvius informavo Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas, ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo lankomumas pastaruoju metu didelis – į klases susirenka 73-83 proc. vaikų.

– 57 proc. pedagogų yra testuoti – taigi, visi dirbantys kontaktiniu būdu yra testuoti. Ministerija ketina pradėti hibridinį mokymo būdą abiturientams – bus vykdomos konsultacijos, mokyklos tam jau ruošiasi. Pagrindiniai pedagogai jau skiepyti pirmąja vakcinos doze. Bet dar iki to liko dvi savaitės, dar įvairių pokyčių gali būti, – kalbėjo E.Šteimantas.

Savivaldybės gydytoja Rūta Stasytienė informavo, kad šią savaitę planuojama gauti daugiau nei 1000 vakcinos nuo koronaviruso dozių: 100 „Moderna“, 840 „Pfizer“ ir 400 „Vaxzevria“. „Pfizer“ ir „Moderna“ ketinama skiepyti švietimo darbuotojus bei vyresnius nei 65 metų amžiaus žmones. „Vaxzevria“ vakcina bus skirta gyvybiškai svarbias funkcijas atliekantiems darbuotojams ir didelių įmonių darbuotojams.

– Kai kurių sveikatos priežiūros įstaigų vyresnieji pacientai jau visi apklausti ir norintys paskiepyti. Gal vienas kitas liko apsigalvojęs. <…> Statistikos duomenimis, 45 proc. gyventojų virš 65 metų jau paskiepyti. Būna, žmonės atsisako, bet paskui pasikalba su artimaisiais ar kaimynais ir persigalvoja, – kalbėjo R.Stasytienė, pridurdama, kad Tauragės rajone skiepijimas nevykdomas tik tada, kai baigiasi visos vakcinos dozės.

Savivaldybės gydytoja atskleidė sulaukianti skambučių iš didžiųjų įmonių, kurios teikia darbuotojų, norinčių pasiskiepyti nuo koronaviruso, sąrašus. Ji užsiminė ir apie tai, kad pasitaiko nesusikalbėjimo atvejų.

– Visada tenka akcentuoti, kad didžiųjų įmonių darbuotojai bus skiepijami „Vaxzevria“ vakcina. O kai kurie žmonės jos nenori. Kyla šiokių tokių sunkumų, bet susitvarkome, – užtikrino R.Stasytienė.

Jos teigimu, ateinančią savaitę, balandžio 26 dieną, Tauragės rajoną turėtų pasiekti 1320 „Pfizer“ vakcinos dozių – kur kas didesnis kiekis nei įprasta. R.Stasytienės tvirtinimu, šio gamintojo vakcinų siunta didėja ir kitoms savivaldybėms.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą