Po planinės operacijos norite likti ligoninėje – turite susimokėti

Dalintis:

Du kartus per šią kadenciją Tauragėje apsilankęs sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys akcentavo – reikia plėsti sveikatos įstaigose teikiamas dienos paslaugas, o po planinių operacijų pacientus tą pačią dieną išrašyti į namus. Pasak Tauragės ligoninės vadovų, taip ir daroma, o norintieji pagulėti palatoje ilgiau moka iš savo kišenės.

Į „Tauragės kurjerio“ redakciją paskambinęs tauragiškis stebėjosi, kodėl jį po laparoskopu atliktos planinės tulžies pūslės pašalinimo operacijos dar tą pačią dieną gydytojai išsiuntė į namus. Vyras tikino, kad savijauta po operacijos buvo nelabai gera, bet su medikų išvadomis sutiko nenorėdamas mokėti 30 eurų už lovadienį ligoninėje.

– Į ligoninę atvykau iš anksto susitartai operacijai prieš tai atlikęs visus būtinus tyrimus ir su šeimos gydytojo siuntimu. Atsivežiau ir pižamą, ir higienos reikmenis, vandens. Operaciją atliko iki pietų, o kai atsigavau po narkozės operavęs gydytojas paklausinėjo, kokia bendra savijauta ir informavo, kad išleidžia toliau gydytis į namus. Negalėjau patikėti, juk ne votį išpjovė, o tulžies pūslę. Tada daktaras pasiūlė – jei noriu likti medikų priežiūroje, turiu susimokėti 30 eurų už parą. Tai čia nakvynės paslauga ligoninėje? Kaip viešbutyje? Už ką mes mokesčius mokame, privalomąjį sveikatos draudimą? – retoriškai klausė tauragiškis G.K.

Tauragės ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai Danas Masiulionis informavo, kad iš anksto suplanuota dienos chirurgijos paslauga ligoninėje teikiama jau seniai. O lovadienių kainas yra patvirtinusi rajono taryba.

– Dienos chirurgijos paslaugos suteikiamos planiniams pacientams. Žmogus į ligoninę atvyksta ryte ir po operacijos, jei nėra komplikacijų, į namus išvyksta tą pačią dieną. 99 procentai pacientų džiaugiasi tokia paslauga ir nori kuo greičiau namo. Kitas vienas procentas kreipiasi į žurnalistus, – kiek ironiškai kalbėjo D.Masiulionis.

Gydytojas informavo, kad mokėti už lovadienius ligoninėje pacientams, kuriems būtina gydytojų priežiūra, nereikia. 30 eurų nakvynė kainuoja tik tiems, kurie likti ligoninėje pageidauja patys. Į ligoninę guldomi ir gydomi pacientai atvykę dėl ūmių ligų simptomų, kuriems reikia intervencijos. Jiems mokėti už lovadienius nereikia.

– Viešbutyje už 30 eurų nuolatinės medikų priežiūros nebūna, – į pastebėjimą, kad lovadienio kaina tokia pati, kaip nakvynės paslaugas teikiančiose vietose Tauragėje, atsakė ligoninės direktoriaus pavaduotojas.

Sveikatos apsaugos ministerija yra patvirtinusi planinių dienos chirurgijos operacijų sąrašą. Jame išvardytos operacijos, po kurių pacientai išleidžiami į namus. Tai visiška vienpusė skydliaukės lobektomija (vėžio pažeistos skydliaukės skilties pašalinimas), nosies ertmės sąąugų pašalinimas, ryklės cistos šalinimas, išsiplėtusių kojų venų operacijos, pažasties ir kirkšnies limfmazgių pašalinimas, kirkšnies išvaržų operacijos, tulžies pūslės pašalinimas ir kitos operacijos.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

8 komentarai

 1. Anonimas on

  Baisus tas gydytojas Danas Maciulionis atveža žmogų apžiuri sako čia nieko nėra.
  Dar tyrimų nedaręs

 2. Nemanau,kad saugu po operacijos tą pačią dieną išleisti namo.Varo namo ir nesvarbu,kad žmogui reiks užlipti laiptais į 5 aukštą…

 3. Lietuvaitė on

  Baikit, po tulžies operacijos dažnai po paros būna labai negerai, tai žaidimas su ugnimi. Tiek nusigyvenom, kad po narkozės svaigsta čia galva, silpnumu tranko mes duobėtas keliais į namus. Kas kaime tuoj suteiks pagalbą. Taip ir visi miršta. O sveikatos privalomą draudimą mokame. Šlykštu, kaip gyvybė yra ne saugoma.

 4. Tai žmonių varymas į kapus. Po skydliaukes šalinimo, ar žinot, kas būna kai hormonai sutrikdomi? Tai baisu, o kas namie suteiks ekstrinę pagalbą. Kas taip kvailai sugalvojo, jetau, tą reiktų, manau, baust. ABSURDAS SU MEDICINA!!!

 5. Gydytojas on

  Kas tai sugalvojo??? Juk tai labai pavojinga išleist į namus tokius žmones. Baikit fantazuoti, o žiūrėkime žmonių sveikatą. Argi tie ligoniai nemokėjo sveikatos draudimo daug metų?!!!!

 6. Anonimas on

  Tikrai atejo baisus laikai ,po operacijos labai daznai buna ,kad sukyla spaudimas ,svaigsta,pykina o cia prasau vaziuol namo,tiesiog ne med. paslaugos,o genocidas-tai geroves Lietuva.

Palikite komentarą