Po tėvų skundų „Aušra“ keičia uniformų dėvėjimo tvarką

Dalintis:

Rugsėjį Tauragės „Aušros“ progimnazijos tėvai kreipėsi į lygių galimybių kontrolierių dėl mokyklinių uniformų dėvėjimo tvarkos. Dėl įtartos diskriminacijos pagal lytį uniformos sudėtis mergaitėms jau pakeista.

Prasidėjus naujiesiems mokslo metams, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba gavo tauragiškės mamos skundą dėl vaikų diskriminacijos pagal lytį. Moteris kreipėsi kelių tėvų vardu. Tauragės „Aušros“ progimnazijos pradinukų tėvai nepatenkinti, kad mergaitėms mokykloje iki penktos klasės privalu dėvėti sarafaną tiek žiemą, tiek vasarą.

Apie tėvų skundą progimnazijos vadovė Snieguolė Bastakienė sužinojo tik iš „Tauragės kurjerio“ redakcijos, vėliau mokyklą pasiekė ir kontrolieriaus raginimas išspręsti situaciją. Pasak S.Bastakienės, rugsėjo 28-ąją vykusio susirinkimo metu nutarta patikslinti galiojančias taisykles.

– Vykdėme pradinių klasių tėvelių apklausą ir dauguma tėvelių pritarė uniformų pakeitimams. Buvo visokių nuomonių, bet priėmėme sprendimą, kad mergaitėms privaloma dėvėti mokyklinį sarafaną arba tamsiai mėlynos spalvos kelnes su polo marškinėliais ir megztiniu su mokyklos emblema. Dar prie šio klausimo sugrįšime pavasarį. Mokyklinių uniformų dėvėjimo tvarka nėra šventasis raštas ir ji gali būti keičiama, – sakė progimnazijos vadovė.

Paklausta, ką spręs dar vienoje apklausoje pavasarį, vadovė patikino, kad vėl bus sprendžiama uniformų dėvėjimo tvarka ir progimnazija vadovausis gautos apklausos rezultatais.

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba informavo, kad sprendimo, ar yra pažeidimų progimnazijoje, dar nepriėmė.

– Tyrimas šiuo metu dar atliekamas. Mokykla turėtų laikytis Lygių galimybių įstatymo bei Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymo nuostatų. Jie numato, kad švietimo įstaigos visiems mokiniams ir mokinėms turi sudaryti vienodas ugdymosi sąlygas. Tėvų apklausa galima, bet balsavimo rezultatai, kokie jie bebūtų, nėra teisėtas pagrindas priimti įstatymams prieštaraujančias tvarkas, – informavo Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos atstovė ryšiams su visuomene Izabelė Švaraitė.

Pagal Lygių galimybių įstatymą švietimo įstaigos privalo užtikrinti, kad mokiniai nebūtų diskriminuojami dėl lyties, negalios, tautybės ir kitų asmens tapatybės požymių. Uniformų skirstymas pagal lytį, kai mergaitės negali pasirinkti dėvėti kelnių, potencialiai galėtų būti laikomas lygių galimybių pažeidimu.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą