Poilsiavietes jungiantis Šilinės pažintinis takas nuolat traukia pėsčiuosius

Dalintis:

Netoli Tauragės esanti Meižio poilsiavietė kasdien sulaukia mėgėjų pasivaikščioti gamtoje. Dažnas žino sužymėtą takelį aplink Meižio tvenkinį, tačiau prieš keletą metų sužymėta kur kas ilgesnė trasa, kurią tikrai verta aplankyti ir pabūti gamtoje.

Šilinės girininkijos pažintinis takas prasideda prie pat girininkijos. Ten esanti vieta dažniau vadinama Miškininko pastoge – jaukia poilsiaviete pamiškėje, esančia netoli kelio Tauragė–Žukai. Kaip pasakojo Šilinės girininkas Bronislovas Ambrozas, ėjimas vis labiau populiarėja, o kad visi poilsiaujantys nepaklystų, reikia ir sužymėtų takų. Tad dar 2016 metais įkurtas pažintinis takas, kuriam tereikėjo tik dažų, kad būtų lengviau nepaklysti sekant žymenis ant medžių kamienų.

Visas pažintinio tako ilgis siekia net 12,4 km ir ištvermingiausi keliautojai pėsčiomis nuo Miškininko pastogės ir praeidami aukštapelkę, kuria prasideda Meižio upelis, pasieks Meižio poilsiavietę, iš jos Juodežerio prieglobstį ir ratu grįš į Miškininko pastogę. Žinoma, šiuo metų laiku derėtų pasirūpinti tinkama miško takams avalyne – ne visur sausa.

Take padaryti keli lieptai per vandeningiausias vietas. Per Meižio tvenkinį vedančiu atnaujintu tiltu ilgąją trasą sutrumpinsite – pateksite į geltonąją trasą, kuri kur kas trumpesnė. Visgi tuomet liks nepastebėta ir neaplankyta didžioji eglė – tikras Šilinės girininkijos pasididžiavimas, kurio buvimo vietą žymi medinis ženklas trasoje.

Šiuo pažintiniu taku galima keliauti ir naudojantis mobiliąja programėle #walk15, kurioje – šimtai pasivaikščiojimų trasų visoje Lietuvoje, tarp jų – ir Tauragės apylinkėse.

Tokie pažintiniai takai miesto gyventojus dažnai traukia gražiu oru, kai galima ir laužą užsikurti, vandenin įmerkti meškerę ir atsipūsti nuo automobilių burzgesio ir praeivių šurmulio. Tiesa, kartais poilsį sutrikdo šūvių garsai, nes už kelių kilometrų nuo Meižio poilsiavietės yra įsikūręs Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotasis pėstininkų batalionas. Nepaisant to, net darganotą dieną take galima sutikti vaikštinėjančius gamtos mylėtojus, ar sportuojančius.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą