fbpx

Politiniai žaidimai tarybos posėdyje

Dalintis:

Trečiadienį į posėdį susirinkusi Tauragės taryba konstruktyvų darbą pradėjo tik po aršių, beveik 40 minučių trukusių ginčų. Tarybos nariai siūlo pagaliau posėdžiauti gyvai ir taip sumažinti trintį tarp pozicijos ir opozicijos.

Nuotoliniai tarybos posėdžiai Tauragėje vyksta atsižvelgiant į Sveikatos apsaugos ministerijos patarimą darbą tęsti nuotoliniu būdu taip užkertant kelią infekcinės ligos plitimui. Į gyvus posėdžius per pandemiją taryba rinkosi vos kelis kartus. Opozicinės socialdemokratų frakcijos vardu kalbėjusi Rita Grigalienė prašė tarybos įtraukti į darbotvarkę COVID-19 situacijos rajone pristatymą. Ji taip pat siūlė kitus posėdžius organizuoti kontaktiniu būdu.

– Atsižvelgiant į pandemijos situaciją galėtume posėdžiauti gyvai. Kontaktiniu būdu mokomi ir moksleiviai, vyksta renginiai, – prieš tvirtinant darbotvarkę pasisakė R.Grigalienė, jai pritarė nepartinis Vidas Bičkus.

Meras Dovydas Kaminskas pritarė tokiai iniciatyvai ir pažadėjo, kad stebint sergamumą rajone bus priimti ir atitinkami sprendimai.

Aršiausios diskusijos užvirė dėl pandeminės situacijos aptarimo. Dar komitetų posėdžių metu socialdemokratai išreiškė pageidavimą susipažinti su sergamumo rodikliais ir pandemijos valdymu rajone. Tauragės operacijų centro vadovas Tomas Raulinavičius tarybos nariams situaciją pažadėjo pristatyti po posėdžio, išjungus tiesioginę transliaciją.

Visa oficiali informacija apie sergamumą koronavirusu, mirštamumą ir padėtį rajone kiekvieną dieną atnaujinama Statistikos departamento puslapyje, ja nuolat dalijamasi ir laikraštyje „Tauragės kurjeris“, taip pat internetiniame puslapyje www.kurjeris.lt, tarybos nariai turi galimybę kas savaitę dalyvauti ir rajono Operacijų centro posėdžiuose.

Pozicijos ir opozicijos ietys suremtos ir siekiant išbraukti tarybos nario Vaclovo Karbauskio parengtą projektą. Socialdemokratas siūlė pakeisti individualių buitinių nuotekų valymo įrenginių dalinio kompensavimo tvarkos aprašą ir įtraukti punktą „Individualių buitinių nuotekų valymo įrenginių statybos išlaidos nebus kompensuojamos Tauragės miesto teritorijoje“.

„Šiuo projektu buvo siūloma panaikinti diskriminacinę nuostatą Skaudvilės miesto, Juodpetrių ir Joniškės sodų teritorijose gyvenančių asmenų atžvilgiu, kuri buvo nustatyta dar birželio mėn. tarybos sprendimo „Dėl individualių buitinių nuotekų valymo įrenginių įrengimo dalinio kompensavimo tvarkos apraše“. Diskriminacinė nuostata – tai draudimas teikti prašymus dėl dalinių kompensacijų gavimo. Mes negalime suprasti, kodėl dalis Tauragės rajono gyventojų yra diskriminuojami“, – socialiniuose tinkluose komentavo V.Karbauskis.

– Siūlau 7 klausimą išbraukti iš darbotvarkės, nes birželio 23 dieną taryba mūsų visų iniciatyva priėmė naują tvarką, kuria nutarė kompensuoti buitinių nuotekų įrengimo kaštus gyventojams. Gavome virš 70 paraiškų ir labai džiaugiamės, kad gyventojai ta parama naudojasi. Rugsėjo mėnesio posėdyje svarstėme dėl tam tikrų pakeitimų, kilo daug diskusijų dėl papildomų teritorijų įtraukimo ir taryba apsisprendė, kol šiais metais pateiktos paraiškos yra neįgyvendintos ir neaišku, kiek kitais metais dar jų gausime, prie klausimo siūlau grįžti įvertinus kitų metų situaciją. Siūlau išbraukti iš darbotvarkės, nes vėl svarstyti tą patį klausimą nėra logikos, – dėstė meras, sukėlęs projektą rengusių socialdemokratų pyktį.

Pirmasis pasisakęs V.Karbauskis tikino, kad tokio mero siūlymo ir tikėjosi. Viktoras Kovšovas sakė dėl tokio siūlymo nustebęs.

– Šis siūlymas praėjo visus komitetus, suderintas su specialistais, specialistai pasisakė „Už“. Ir jūs vienasmeniškai, arba sakykit, kad mes, valdančioji dauguma, nusprendėm Vaclovo Karbauskio teikiamam klausimui nepritarti ir todėl net nutraukiam svarstymus, išbraukiam iš darbotvarkės, čia nėra jokios problemos, – kalbėjo tarybos narys.

Pasisakius didžiajai daugumai opozicijos, valdančiųjų balsų dauguma šis klausimas iš darbotvarkės išbrauktas ir dabar liko galioti sprendimas, jog viso rajono gyventojai teikti prašymus kompensacijai gauti gali, o Skaudvilės miesto, Juodpetrių ir Joniškės sodų gyventojai – ne. Šiais metais visi prašymai, kurie atitiko tvarkos aprašo reikalavimus, buvo patenkinti.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą