Politiniams patarėjams netaupo – įdarbino dar vieną

Dalintis:

Likus pusmečiui iki savivaldos rinkimų, mero Dovydo Kaminsko komandą papildė dar vienas patarėjas. Šiuo metu Tauragės rajono meras turi aštuonis politinio pasitikėjimo specialistus: vicemerę, administracijos direktorę, jos pavaduotoją, keturis patarėjus ir tarybos sekretorę – daugiau nei trijuose didžiuosiuose šalies miestuose. Opozicija žeria priekaištus – rajono vadovas esą rinkimams ruošiasi naudodamas biudžeto pinigus.

Dirbs ne pilnu krūviu

Rugsėjo 1-ąją darbą mero komandoje pradėjo Tauragės sporto pasaulyje gerai žinomas krepšininkas, krepšinio komandos „Tauragė“ antrasis treneris ir Sporto centro treneris Tadas Rapolavičius. Naujasis mero patarėjas T.Rapolavičius sako negalvojęs, kad jam dar bus tokių simbolinių rugsėjo pirmųjų.

– Šiemet jau pradėjau šeštąjį pedagoginio darbo sezoną. Mokau jaunuosius Tauragės krepšininkus. Darbų laukia daug, gyvenimo vieno gali ir neužtekti, bet reikės bandyti sudėlioti, kad nenukentėtų nė viena sritis. Lanksčiai į darbus pažvelgėme tiek su Sporto centru, tiek su savivaldybe. Aš išreiškiau norą ir toliau dirbti sporto treneriu. Tas duoda naudos miestui. Tikiuosi, kad viską suspėsiu. Šiemet Sporto centre planavau treniruoti tris krepšininkų grupes, norėjau ugdyti 2016 metų gimimo krepšininkus, bet mažiausiųjų teko atsisakyti, – savo darbus vardijo naujasis mero patarėjas.

Tadas Rapolavičius yra baigęs Batakių vidurinę mokyklą, jau daugiau nei dešimtmetį gyvena Tauragėje. Šiemet Vilniaus universitete baigė magistro studijas, įgijo kūno kultūros ir sporto edukologijos magistro laipsnį.

Anot mero Dovydo Kaminsko, T.Rapolavičius komandoje pakeitė Šarūnę Stasytienę, perims dalį jos funkcijų pagal pareigybės aprašymą.

– Tadas Rapolavičius yra įgijęs kūno kultūros ir sporto pedagogo bakalauro bei kūno kultūros ir sporto edukologijos magistro laipsnius. Remiantis jo išsilavinimu ir patirtimi neformaliajame ugdyme, Tadas padės kuriant ir tobulinant Tauragės rajoną šioje srityje. Vienas iš lūkesčių, kad Tadas savo idėjomis, patirtimi ir darbu prisidės prie Tauragės tikslo tapti kuo patrauklesne vieta jaunoms šeimoms gyventi ir kurtis. Kalbu apie pagalbą formuojant rajono politiką siekiant šio tikslo. Žinoma, bus dar daug kitų didesnio ar mažesnio lygio projektų, kuriuos bus paskirta kuruoti šiam mero patarėjui, – „Tauragės kurjeriui“ sakė meras.

Tadas Rapolavičius savivaldybėje dirbs 0,75 etato.

Naujasis mero patarėjas Tadas Rapolavičius: „Darbų laukia daug, gyvenimo vieno gali ir neužtekti, bet reikės bandyti sudėlioti, kad nenukentėtų nė viena sritis“. Sporto centro nuotrauka

Pasiūlymas nustebino

Galimą politinio mero pasitikėjimo valstybės tarnautojų skaičių Tauragės rajono taryba patvirtino dar 2015-ųjų gruodį, rajonui vadovaujant Sigitui Mičiuliui. Projekto sprendimą, kuris įteisino penkias politinio pasitikėjimo pareigybes, tuomet rengė S.Mičiuliui patarinėjęs dabartinis rajono meras D.Kaminskas. Rugsėjo 1-ąją į darbą priėmus naująjį patarėją, liko dar viena laisva pareigybė. Merui viešųjų ryšių klausimais pataria ir jais rūpinasi Kasparas Bertašius, Aušra Kulikauskienė atsakinga už savivaldybės mero, mero pavaduotojo, savivaldybės tarybos komitetų pirmininkų dalyvavimą valstybinėse, miesto šventėse, jubiliejiniuose renginiuose, organizuoja svečių, užsienio delegacijų priėmimą, o patarėja Soneta Blankaitė ieško užsienio valstybėse potencialių investuotojų, siekdama pritraukti tiesiogines užsienio investicijas, kad būtų sukuriama naujų darbo vietų Tauragės rajono savivaldybėje. Internetiniame puslapyje kol kas neskelbiamas naujojo patarėjo pareigybės aprašymas, bet T.Rapolavičius neabejoja, kad kuruos sporto temą.

– Gavau pasiūlymą, kuris mane nustebino. Pasitikėjimą išreiškė mero komanda. Mano pirmas pasakymas buvo: tikiuosi, kad ne pagal partijas čia einame, nes mano supratimu mero komandoje turi dirbti žmonės, kurie ne pagal partijas ateina, o Tauragės labui yra atsidavę. Gavęs pasiūlymą džiaugiuosi. Jaučiuosi įvertintas. Jau šešeri metai, kai su Virginijumi Jokubausku įkūrėme krepšinio komandą, kuri dabar yra reprezentacinė, su draugais organizavome vasaros lygas, Sekmadienio lygas, dviračių žygius. Mūsų veikla skatina visuomeniškumą. Pasiūlė man užimti patarėjo pareigas ir žinau, kad rūpinsiuosi sportu. Ateinu iš sporto srities ir ši sritis man arčiausia, – „Tauragės kurjeriui“ baigiantis antrai darbo dienai savivaldybėje sakė T.Rapolavičius.

Tadas Rapolavičius prasitarė, kad suderinti daugybę įsipareigojimų bus sunku, bet įmanoma.

– Jau pernai sakiau, kad vidury krepšinio sezono buvau sustabdęs savo sportinę veiklą, tik būdavau šalia komandos. Kamavo traumos, fizinės galimybės nebeleido sportuoti. Pasibaigus sezonui paskelbiau, kad šiemet jungiuosi prie trenerių štabo ir komandoje dirbsiu antruoju treneriu. Ši veikla su pagrindiniu darbu nesikirs. Treniruojamės porą kartų per savaitę, nuo 20 valandos. Labiausiai kentės laikas su šeima. Džiaugiuosi, kad turiu fainą žmoną, kuri supranta ir palaiko mano visas veiklas ir iniciatyvas. Dar ir Sekmadienio krepšinio lyga yra, Mokyklų krepšinio turnyras yra ant tų pačių pečių, – savo užimtumu pasidalijo naujasis mero patarėjas.

Patarėjams – 99 tūkstančiai eurų per metus

Paklaustas, ar jau žino, kokį atlygį už patarimus merui gaus, T.Rapolavičius sakė apie jį negalvojęs.

– Mero komandos nepažinojau visai. Iš savivaldybės pažinojau vienintelį partietį administracijos direktorės pavaduotoją. Pirmoji diena buvo šventinė – rugsėjo pirmoji, pavyko smagiai įsilieti į  kolektyvą. Atlygio neklausiau, dar tik kelias dienas dirbu, kai praeis mėnuo, žinosiu, kiek gausiu. Visų algos oficialiai skelbiamos, – sakė pašnekovas.

Tauragės savivaldybės internetiniame puslapyje skelbiama, kad mero patarėjų vidutinis darbo užmokestis siekia 2066 eurus. Sudėjus visų keturių patarėjų algas, per mėnesį išleidžiami 8264 eurai, per metus – 99 168 eurai. Kokį atlygį gauna politinio pasitikėjimo tarybos sekretorė – viešai neskelbiama.

Tauragės rajono tarybos opozicijos vadovė Rita Grigalienė apie pagausėjusią mero politinio pasitikėjimo komandą turi savą nuomonę:

– Yra posakis, kad su laiku įgauni daugiau patirties, supranti rajono skaudulius ir žinai, kaip juos spręsti, bet tai tikėtina netaikoma Tauragės merui, nes reikia net ketvirto patarėjo. Tik ar tikrai, iki kadencijos pabaigos likus daugiau kaip pusmečiui, reikia tik „patarimų“, manau, kad patarėjui bus skirtas visai kitas vaidmuo. Rinkimai prasideda ir liberalai tai pradeda biudžeto sąskaita. Juk ketvirto patarėjo išlaikymas iki kadencijos pabaigos savivaldybės biudžetui su mokesčiais atsieis virš 20 tūkst. eurų, bet ar tai kam nors rūpi? Merui užtenka pasakyti, kad patarėjas nuveiks daug darbų ir visiems viskas gerai, tik tie darbai – kieno naudai? – retoriškai klausė vietos politikė.

Raseiniuose patarėjų atsisakė

Daugiausia patarėjų turi sostinės meras, taip pat tauragiškis Remigijus Šimašius. Jam patarinėja šeši politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojai. Keturi mero patarėjai dirba Kauno rajono savivaldybėje. Dar toje pačioje savivaldybėje dirba penkios mero padėjėjos. Šiaulių savivaldybės merui patarinėja trys patarėjai, o Kauno, Klaipėdos ir Panevėžio miestų merai savo komandose turi po du patarėjus.

Raseinių rajono meras Andrius Bautronis dirba be patarėjų, taip, pasak mero, taupo rajono biudžeto lėšas.

– Visus patarėjus panaikinome kadencijos pradžioje. O kam jie reikalingi? Taupome lėšas ir pilnai galime išsiversti ir be tokių etatų. Tas mums puikiai pavyksta. Prieš tai buvo patarėjo etatas, žurnalisto etatas. Mero tarnyboje liko tik referentas, vicemeras ir sekretoriato vedėja. Mero patarėjo atlyginimas yra gan nemažas, tai per metus taupome apie 20 000 eurų už vieną etatą. Jei patarėjas gauna 1200–1500 eurų į rankas, pridėkite mokesčius ir išeina nemaža suma, kurią galima paskirti rajono labui, – „Tauragės kurjeriui“ sakė Raseinių meras, atstovaujantis konservatoriams.

Naujasis D.Kaminsko patarėjas – taip pat konservatorius, bandęs laimę vietos savivaldos rinkimuose. Paklaustas, ar ir kitąmet kandidatuos į tarybą, T.Rapolavičius sakė apie tai dar galvojantis.

– Apie savivaldos rinkimus atsakyti negaliu. Esu visiškai neapsisprendęs šiuo klausimu. Porą rinkimų prieš tai, kai dar visai jauni buvome, bandėme dalyvauti. Priklausau konservatoriams, – sakė mero patarėjas.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą