Pranašumą lemia sekundės – jas gaudant užplūsta įtampa

Dalintis:

Tauragiškių Malaševičių šeima – azartiška automobilių sporto mėgėja. Nerijus – profesionalus lenktynininkas, o Lina dalyvauja įvairiose orientacinėse-pramoginėse varžybose. Jos ekipažas „Spanguolės“ pernai maudėsi lauruose, šiemet – dviejų etapų Damų Rally 2020 nugalėtojas. Pasimėgavusi laimėtu prizu, Lina jau lekia kita lenktynių trasa. Jai įprasta, kad azartas ir adrenalinas – tik malonus jaudulys. Pasvajoja apie profesionalų sportą – laukia, kol ūgtelės atžalos.

Damų Rally 2020 – keturių etapų varžybos, Žemaitijoje vykstančios tik antrus metus. Kituose regionuose šis pramoginis-orientacinis važiavimas debiutavo seniau. Pirmasis etapas vyko pavasarį Suvalkijoje, dalyvavo 25 moterų ekipažai. Prieš savaitę 30 ekipažų rungėsi antrame etape Kelmėje, įveikta apie 180 km. Lina pasakojo, kad pernai Damų Rally varžybose dalyvavo apie 50 ekipažų. Šiemet padaugėjo rungčių automobiliu: slalomo, greičio, netgi teko važiuoti kartodrome kartingais, visiškai tamsintų stiklų mašina privalėjo tiksliai išvažiuoti ir įvažiuoti į nurodytą vietą.

– Labai faina, kad automobilinių rungčių daugėja, nes jos mums labiausiai patinka. Atlikdamos skirtingas užduotis (aklas vairavimas, kartingai) su kolege Greta Vėsaite keičiamės, tai adrenalino užtenka abiem. Man, kaip ir Gretai, patinka vairuoti, abi turime nemenkų vairavimo įgūdžių, todėl rodome puikius rezultatus, – pasakojo Lina Kraftė. – Varžybose buvo smagu, suvirpėjo širdelė, nebuvo kada apie maistą pagalvoti – diena buvo labai įtempta, bet faina ir azartiška. Laimėjome du etapus, norime ir likusius du laimėti. Pernai nemažai pergalių šventėme.

Lina Kraftė pasakojo, kad turi puikų mechaniką – savo vyrą Nerijų Malaševičių. Prieš kiekvienas rungtynes jis apžiūri ekipažo „Spanguolės“ automobilį, pakeičia padangas. Pora augina tris sūnelius, kurie kartu su tėveliais (įkūrusiais Švedijoje savo verslus ir ten gyvenančiais) atvyksta į varžybas Lietuvoje. Kol tėveliai treniruojasi ar dalyvauja lenktynėse, didžiausios pagalbininkės – tauragiškės močiutės, džiaugsmingai prižiūrinčios anūkus.

– Nerijus yra profesionalaus ralio lenktynininkas, palengva žengia link savo svajonės dalyvauti Dakaro varžybose. Planus sujaukė karantinas, tačiau jam puikiai sekasi varžybose tarp Lietuvos vairuotojų – grandų. Savo klasėje Rally Žemaitija iškovojo trečiąją vietą, – atviravo L.Kraftė. – Šiemet, kai Vytauto Švedo sugedęs sportinis automobilis stovėjo šalikelėje, Nerijus savo automobilio buferiu įsirėmė į jo mašinos buferį ir taip stūmė nuo Kražių iki Kelmės miesto centro pas meistrus. Stūmė todėl, kad negalima tempti. Po to V.Švedas sėkmingai baigė Rally Žemaitija – finišavo pirmas. Jis po varžybų sukūrė eilėraštį, gražiai apdainavo rungtynes ir Nerijaus pagalbą.

Pasak Linos, pasitaiko piktesnės konkurencijos tarp moterų lenktynininkių: vienos susipeša, kitos nesišypso viena kitai ar žvelgia skersai. Jų ekipažas „Spanguolės“ nuolatos varžybose susiranda naujų draugių, su kuriomis draugystė nenutrūksta: turi pas ką įvairiuose miestuose nuvažiuoti ir kava pasigardžiuoti ar sriubos pavalgyti. Naujos tęstinės pažintys joms yra smagiausias dalykas.

– Su Greta važiuojame 4 metus, esame optimistės, dažnai šypsomės, mums smagu, mes savo rogėse, tai belieka gerą nuotaiką skleisti. Pavydo nesulaukėme, kitos dalyvės mus palaikė, džiugiai skandavo „Spanguolės“, sakė, kad mes šaunuolės. Moterų varžybose jauki, ypatinga atmosfera – šypsenos ir apsikabinimai, būna labai gera, – kalbėjo pašnekovė. – Laimime pirmas vietas dėl to, kad be žodžių viena kitą suprantame ir pasitikime, turime daug praktikos. Jaučiame įdomią įtampą gaudydamos sekundes – mūsų pranašumą lemia sekundės. Varžovių yra stiprių, patyrusių, besitreniruojančių autokroso trasose, laimėjusių prizines vietas svarbiose lenktynėse.

Lina Kraftė užsiminė, kad vis dažniau pagalvoja apie profesionalias lenktynes – reiktų truputėlį daugiau pasitreniruoti. Be to, turi paūgėti mažamečiai sūnūs. Ji teigia, kad vyras neprieštarauja, netgi skatina kuo dažniau dalyvauti įvairiose automobilių sporto varžybose. Tai jis įkalbėjo penktadienį važiuoti į Palangoje surengtas automobilių lenktynes „108 km Moterų iššūkis“ ir varžytis su 50 ekipažų.

Laimėjus Damų Rally Žemaitija 2020, ekipažui „Spanguolės“ buvo įteiktos ne tik taurės, bet ir padovanotas poilsis sodyboje Kelmės rajone. Jos plaukė baidarėmis, mėgavosi kubilo privalumais, gavo prizą iš ūkininko – pilną maišą daržovių. Kasmet šios varžybos, pasak L.Kraftės, vis įdomesnės ir azartiškesnės. Pasitaiko, kad kuriai dalyvei nukrenta ratas ar išlekia iš trasos – joms iki šiol tokių nesėkmių pavyko išvengti.

 

Dalintis:

About Author

Regina Genienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą