Prasidėjus pavasariniam švarinimuisi šiukšlėmis užverčiamos pamiškės

Dalintis:

Dažną pavasarį pamiškėse ar pakelėse galima išvysti šiukšlių krūvas. Savo feisbuko paskyroje rastos atliekų krūvos nuotrauka pasidalijo ir Mažonų seniūnija. Seniūno pavaduotoja Rita Misiūnienė guodžiasi, kad atliekų savininkus nustatyti beveik neįmanoma.

„Ką galime pasakyti tokiems, kurie savo namus „švarina“, o visų namus – gamtą teršia? Net liežuvis nesiverčia tokių personų žmonėmis vadinti. Tokie asmenys neturi jokios gėdos, o ir savi namai greičiausiai švaresniais netaps. Supratimas, kad išvežu savo šiukšles į mišką, o mano namuose švaru… tikrai ne… tai apsileidusio, nevalyvo asmens mąstymas“, – rašoma Mažonų seniūnijos feisbuko paskyroje.

Šįkart užfiksuota didžiulė atliekų krūva aptikta Griaužų kaimo miškelyje. Iš nuotraukos matyti, kad ten gausu plastiko, mėtosi galybė senos plėvelės, plastikinis kibiras. Viskas sumaišyta su žaliosiomis atliekomis. Pas kažką namuose dabar tikrai švaru.

Atliekų krūva miške. Mažonų seniūnijos nuotrauka

Mažonų seniūno pavaduotoja Rita Misiūnienė „Tauragės kurjeriui“ atviravo, kad kiekvieną pavasarį tenka spręsti tą pačią atliekų tvarkymo problemą.

– Kiek tik pajėgiam, tiek renkam. Esame priemiestinė seniūnija, mums priklauso Papušynės miškai. Pavasarį ten padangų priverčia. Renkam, vežam prie seniūnijos, o kai susidaro didesnis kiekis – vežam į sąvartyną. Tenka ir iš seniūnijos biudžeto mokėti, o ką daryti? – kalbėjo Mažonų seniūno pavaduotoja R.Misiūnienė.

Ar pavyksta nustatyti atliekų savininkus ir priversti juos susimokėti už ne vietoje išverstas atliekas? R.Misiūnienė atvira – tai pavyksta ypač retai, kai tarp atliekų randamas koks nors popiergalis su pavarde, ar dokumento liekana. O jei vien padangos ar plastikas – gaudyk vėją laukuose.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą