Prastovose – kaimų darbuotojai

Dalintis:

Karantino metu su sunkumais susiduria ne tik privatus verslas, bet ir biudžetinės įstaigos. Kaip žinia, ne visi darbuotojai gali dirbti nuotoliniu būdu iš namų, todėl direktoriams tenka priimti sprendimus, ką daryti. Galimybės kelios – priverstinės prastovos ar kasmetinės atostogos.

Valstybinė darbo inspekcija skelbia, kad pastaruoju metu sulaukia gausybės dirbančių asmenų skambučių. Žmonės klausia patarimų, ką daryti, kai darbdavys verčia palikti darbo vietą ar savanoriškai eiti neapmokamų atostogų. Inspektoriai ragina nepasiduoti psichologiniam spaudimui, domėtis ir žinoti savo teises, o darbdaviams aktyviai teikia informaciją apie galimybę skelbti prastovą. Šia galimybe naudojasi ir biudžetinės įstaigos.

Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos vadovė Meilutė Parnarauskienė atskleidė, kad visos kaimų filialų bibliotekininkės yra priverstinėje prastovoje.

– Jos pagal pareigybę negali dirbti iš namų. Tai kai kas yra prastovoje, kai kas turi nedarbingumą ar yra vaiko priežiūroje. Yra, kaip yra. Iki manęs darbuotojų bumbėjimas neatsklido, dirba protingi žmonės, toks laikotarpis, – kalbėjo M.Parnarauskienė.

Bibliotekos vadovė patikslino, kad prastova turėtų būti taikoma net 42 darbuotojams, tačiau daliai darbuotojų gavus nedarbingumą, kitiems išėjus atostogų prastova fiksuojama 26 darbuotojams.

Tauragės kultūros centro vadovas Virginijus Bartušis taip pat atviravo nemažai darbuotojų išleidęs į priverstinę prastovą. Čia situacija panaši kaip ir bibliotekos – priverstinai ilsisi visi rajono padaliniai.

Virginijus Bartušis. Mortos Mikutytės nuotrauka

– Vyksta projektų atšaukimai, sutarčių perrašymai, bendraujame su Kultūros ministerija. Kovo 11-osios renginių iki galo irgi neįvykdėme. Ir kitų nenumatytų darbų turime, tad neatsitraukiame nuo kompiuterių. Tarpusavyje su dirbančiais kolegomis bendraujame nuotoliniu būdu. Rengiame ir nuotolinius mokymus – keičiasi įstatymai, darbo tvarkos, – kalbėjo V.Bartušis, puse lūpų užsimindamas, kad yra rajonų, kuriuose kultūros centrų darbas nutrūko visiškai.

Iš Tauragės kultūros centro darbuotojų prastovoje šiuo metu yra 32. Kiek daugiau, 37 darbuotojai, pasirinko išeiti kasmetinių atostogų, dalis turi nedarbingumą, kai kas taip pat oficialiai prižiūri vaikus. Nuotoliniu būdu dirba vos 5 įstaigos darbuotojai.

Kiek linksmiau gyvena Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ darbuotojai. Direktorius Romualdas Vaitkus skaičiuoja, kad keturi darbuotojai atostogauja, o dauguma dirba nuotoliniu būdu. Vos keli ateina dirbti į muziejaus patalpas ir nė vienas nėra išprašytas į priverstines prastovas.

– Mūsų kiek kitokia darbo specifika, darbai vyksta. Fotografas išsivežė nuotraukas, kurias skenuoja, vyksta projektų derinimai, vertimai į anglų kalbą. Visi dirbantys pildo ataskaitas apie nuveiktus darbus. Kaip tik baigiame rengti virtualų turą po muziejų, įskaitant ir Šubertinę, Skaudvilę. Taip pat naujinam internetinį puslapį, – darbus vardijo R.Vaitkus.

Romualdas Vaitkus. Renaldo Malycho nuotrauka

Pilyje veikiančioje fotografijos galerijoje menininkės Monikos Požerskytės paroda taip ir nesulaukė žiūrovų – vos iškabinus nuotraukas, paaiškėjo, kad skelbiamas karantinas, stabdomi visi vieši renginiai. Muziejaus kolektyvas stengsis ir šią parodą perkelti į virtualią erdvę, kad kiekvienas, ne tik tauragiškis, galėtų ją išvysti nuotoliniu būdu.

Ugdymo procesas stabdomas darželiuose. Apie tai sužinojome aptikę lopšelio-darželio „Kodėlčius“ vadovės Linos Kymantienės pasirašytą įsakymą. Ikimokyklinis ugdymas stabdomas nuo balandžio 1 dienos iki karantino pabaigos.

– Ikimokyklinis ugdymas nėra privalomas, tačiau vykdomas visus metus. Dabar auklėtojos nedirba, vaikai prižiūrimi namuose. Kol kas prastovų kolektyve nėra, meistrai taip pat dar atlieka remonto darbus. Sustabdę ugdymo procesą visą kolektyvą išleisim kasmetinių atostogų. Balandį tai dar ištempsim be prastovų. O jei karantiną pratęs ir į gegužės mėnesį, tai aptarnaujančiam personalui gali būti prastovų, – kalbėjo L.Kymantienė, primindama, kad tik pedagogai gauna daugiau atostogų dienų per metus nei aptarnaujančio personalo darbuotojai.

Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas patvirtino, kad tokį pat sprendimą priėmė visos ikimokyklinį ugdymą vykdančios rajono įstaigos.

– Po karantino ikimokyklinio ugdymo paslauga bus pratęsta. Tikimės, kad tuomet visi skubės į darbus, tad ir darželiai neatostogaus. Vadovai tarėsi su kolektyvais dėl šio sprendimo, – teigė Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas.

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą