Prekeiviai kviečia grįžti į turgų: čia saugiau nei prekybos centre

Dalintis:

Vyriausybė leido prekiauti smulkiesiems verslininkams turguose, bet gyvenimas čia vis dar apmiręs. Prekybininkai kviečia tauragiškius ateiti, tikina, kad gryname ore užsikrėsti koronavirusu ne taip pavojinga kaip prekybos centruose, bet pirkėjų turguje – vienas kitas.

Vertina kaimiškas daržoves

Ūkanotą šeštadienio rytą Tauragės ūkiniame turguje buvo tuščia. Jo prieigose bulvėmis, morkomis ir burokėliais prekiavo vos du ūkininkai. Iš Pagėgių savivaldybės, Piktupėnų, atvažiavęs Vytas džiaugėsi tik tuo, kad pradėjęs ūkininkauti rado nuolatinių pirkėjų, kurie daržoves pirko ir griežtojo karantino metu.

– Manęs karantinas nesustabdė. Atvažiuodavo žmonės į namus. Buvau padalinęs telefono numerį, pasiskambindavo. Valgyti tai reikia. O šiandien praeina vienas kitas, kažkas nuperka, kažkas tik pasižvalgo, kainų paklausia, dar netiki, kad jau leidžiama prekyba turgavietėse, – sakė pašnekovas, iki karantino Tauragės turguje prekiavęs kiekvieną savaitgalį.

Griežtojo karantino metu Vytas iš Piktupėnų daržoves pardavinėjo iš namų. Mortos Mikutytės nuotrauka

Už kilogramą bulvių vyras prašė 20–25 centų, didesnės morkos kainavo 50 centų.

– Žmonės ieško kaimiškų daržovių. Yra tokių, kurie sako, kad prekybos centruose pigiau, bet paskui apsisuka ir vėl pas mane ateina, – sakė Vytas.

Ūkininkas kasmet užaugina tris hektarus bulvių ir 300 arų morkų.

– Dieve tu mano, visi norim gyventi. Turim ir už šildymą, ir už kurą mokėti. Turguose buvo galima prekiauti jau ir anksčiau. Žiūrėkit, nei čia grūsčių, atstumai dideli, žmonės prie vieno pardavėjo ilgiau keleto minučių neužsibūna. Saugausi pats, nesibaladojam niekur, tikiuosi, kad pavyks išvengti trečiojo karantino, – tikisi daržovių augintojas.

Prieš darbus išsityrė

Sendaikčiais ir drabužiais, atvežtais iš Jungtinės Karalystės, prekiaujanti ponia Birutė iškart perspėjo laikytis saugaus atstumo. Moters automobilyje sudėtos vienkartinės kaukės ir respiratoriai. Birutė sako keičianti jas vos tik sudrėksta.

Sendaikčiais prekiaujanti Birutė klientus mandagiai ragina laikytis saugaus atstumo. Mortos Mikutytės nuotrauka

– Kai uždarė gruodį, taip ir sėdėjau namuose. Šiandien pirmasis mano turgus. Pažiūrėkite, turgus tuščias. Nėra nei pirkėjų, nei prekybininkų. Gal dar kurie serga, gal kurie prekių išvažiavo parsivežti. Sunku pasakyti, kodėl toks prastas šeštadienis, – svarstė fotografuotis  nenorėjusi Birutė.

Moteris prieš pradėdama darbą turguje tyrėsi dėl koronaviruso. Jos organizme nerasta ir antikūnų.

– Niekas iš mano aplinkos kol kas nesirgo. Šeima gyvena Anglijoje, jie irgi sveiki, dirba. Labai saugausi ir kitiems patariu daryti tą patį. Turguje prekiauju seniai. Kartais išvažiuoju padirbėti į Angliją, vasaromis ir pagrybauju, ir pauogauju, nebūnu Lietuvoje visą laiką, – sakė tauragiškė.

Moteris prekiauja vyro nupirktais ir atvežtais sendaikčiais ir visus ateinančius pirkėjus ragina taisyklingai dėvėti kaukes.

– Kaukes reikia nešioti kaip priklauso. Aš, jei einu į viešumą, kartais net dvi užsidedu. Reikia visiems laikytis taisyklių, taip išvengsime karantino, – sakė Birutė ir patikino, kad turguje prekės dėl galiojusių suvaržymų tikrai nebrangs. – Man gal lengviau. Vyras su vaikais Anglijoje, aš per karantiną, kai negalėjau prekiauti, gavau valstybės paramą du su viršum šimtus eurų. Kažkaip išgyvenau. Nekelsime kainų, ir taip nėra kas perka.

Tikisi, kad šiluma išgins virusą

Dvi kaukes saugodamasi dėvi ir tauragiškė Danguolė. Moteris prekiauja vilnonėmis kojinėmis. Paklausiausios – iš natūralios vilnos. Prekybos vietą ji buvo išsipirkusi visam mėnesiui dar prieš paskelbiant karantiną ir uždarant turgų. Dabar, sako, du savaitgalius mokėti nereiks.

– Po 2–3 eurus reikia sumokėti už vieną kartą. Pati prekyba buvo prieš Kalėdas, pirko žmonės dovanoms kojines. Šiandien kiek prastovėjau, suprekiavau tik už 12 eurų, – sakė tauragiškė ir paprašė fotografuoti tik jos mezginius, mat, kad prekiauja turguje, nesako net kaimynams.

Danguolė papasakojo į miestą gyventi atsikėlusi iš kaimo. Sako, visą gyvenimą pratusi prie darbų dabar daugiabutyje galinti išeiti iš proto. Todėl ir pradėjo megzti. Jei nemoka kokio rašto, paprašo, kad draugės pamokytų. Savo mezginiams perka natūralią vilną, turi ir siūlų su šuns vilna. Iš jų mezga vyriškas kojines. Pasak Danguolės, turgus – vienintelis jos išsigelbėjimas. Moteris gauna labai mažą pensiją.

– Užsidirbi kad ir dešimt, dvidešimt eurų, vis šis tas. Jei viena būčiau, iš pensijos net už butą nesusimokėčiau. O kur dar maistas ir vaistai, – pasiguodė Danguolė.

Paklausta, ar saugu siaučiant virusui prekiauti turguje, moteris pasiūlė pažiūrėti į prekybos centrus.

– Ten žmonės grūdasi, kvėpuoja tiesiog tau į veidą, o kai paprašai laikytis atstumo, supyksta. Čia grynas oras, vietos daug. Kai klientai ateina, laikomės pagarbaus atstumo. Čia tikrai geriau nei parduotuvėje. Svarbu einant į turgų šiltai apsirengti ir šiltai laikyti kojas, – patarė pašnekovė.

Turgus. Mortos Mikutytės nuotrauka

Pirkėjai iš rajono neatvažiuoja

Kalnų slidėmis ir vaikiškomis rogutėmis prekiaujantys vyrai skėsčiojo rankomis nesuprasdami, kur dingo anksčiau taip turgų mėgę tauragiškiai. Nors sniego savaitgalį dar buvo, slidžių niekas nepirko.

– Kur čia Tauragėj kalnų rasi. Leistų važiuoti į Šilalę, atsirastų pirkėjų, – sakė prekybininkai.

Pustuštis ir kepiniais prekiaujančiųjų paviljonas. Dailiai sausainius, duoną ir bandeles išrikiavusios pardavėjos prašė paskelbti tauragiškiams, kad turguje jie labai laukiami. Kainos, pasak duonos ir pyrago gaminių prekeivių, taip pat nepakilusios.

– Stovim čia per dieną, o atėjusius žmones ant pirštų galima suskaičiuoti. Anksčiau į turgų atvažiuodavo iš visų aplinkinių kaimų ir net rajonų. Dabar žmonės bijo patikros punktų, nerizikuoja. Jei taip ir toliau, neapsimokės važiuoti prekiauti. Jau ir taip nuo gruodžio vidurio buvom sudėję ginklus ir kantriai namuose sėdėjom. Būtų gerai, kad nors kiek atsigautume. Turguje ir pasirinkimas didesnis, ir produkcija šviežesnė. Tegu tik pirkėjai ateina, – į turgų kviečia po suvaržymų prekiauti pradėję prekybininkai.

Dalintis:

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą