fbpx

Prekiaujantys lauke atleisti nuo rinkliavos mokesčio

Dalintis:

Vakar Tauragės rajono savivaldybės taryba patvirtino rėmimo priemones dėl karantino metu patirtų nuostolių. Bus sumažinti valstybinės žemės nuomos, žemės, nekilnojamojo turto mokesčiai, o verslo liudijimus iki metų pabaigos bus galima įsigyti už eurą. Rinkliavos mokestis nebus imamas iš prekiaujančių viešose vietose.

Tauragės rajono savivaldybės tarybos sprendimu visi verslo liudijimai bus parduodami po eurą. Vietos politikai patvirtino žemės, valstybinės žemės nuomos ir nekilnojamojo turto mokesčių sumažinimą 20 procentų tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims.

Nuspręsta nerinkti vietinės rinkliavos ir leisti nemokamai prekiauti ar teikti paslaugas viešose vietose.

Kaip prieš tarybos posėdį sakė savivaldybės Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus specialistas Andrius Laucius, Tauragės mero potvarkiu buvo sudaryta darbo grupė, kuri svarstė šiuos klausimus, tai yra įvairias priemones, susijusias su fizinių ir juridinių asmenų rėmimu 2020 metais. Preliminariais duomenimis, toks paramos paketas biudžetui gali atsieiti apie 362 tūkst. eurų.

Pavyzdžiui, 2019 metais Tauragėje verslo liudijimus buvo įsigiję 1 880 asmenų, už juos sumokėjo 87 830 eurų.

Kaip informavo Tauragės miesto seniūnas Žilvinas Majus, seniūnija už leidimus prekiauti ar teikti paslaugas savivaldybės tarybos nustatytose viešosiose vietose, tarp jų prekyba gėlėmis, taip pat nuo laikinų prekystalių Gedimino g. prie „Iki“ prekybos centro, lauko terasose prie kavinių, pernai surinko 3452 eurus. Tam buvo išduoti 133 leidimai. Už leidimus organizuoti komercinius renginius savivaldybei priklausančiose ar valdytojo teise valdomose viešojo naudojimo teritorijose, tai yra muges, atrakcionus, miesto šventes ir kitus renginius gavo 18 673 eurų pajamų, buvo išduoti 223 leidimai. Visus surinktus pinigus miesto seniūnija, anot Ž.Majaus, atiduoda į rajono biudžetą.

Dalintis:

About Author

Daiva Žebelienė

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Palikite komentarą