fbpx

Prekybininkai: tokiu laiku būdavo pats perkamumas

Dalintis:

Pagaliau prekybininkai gali lengviau atsikvėpti – leista prekyba sodinimui skirtais augalais. Atgijo ir „Dunokų“ prekyvietė, kurioje prekybos vietos žydėte žydi. Tik, prekeivių teigimu, pirkėjų dar trūksta.

Penktadienį užsukus į „Dunokų“ turgelį, esantį prie Tauragės muzikos mokyklos, galima leisti akims pasigėrėti gausybe įvairiaspalvių žiedų. Našlaičių ištisa jūra žydi – geltonų, violetinių, spalvotų, didesniais ar mažesniais žiedais. Netrūksta jau ir pomidorų daigų. Tik pirkėjų dar nedaug – vos vienas kitas sukiojasi tarp prekybos vietų.

– Žmonių atveskit ir bus gerai, dabar labai mažai jų. Našlaites parduodam po 40-50 centų. Kaina nuo kokybės priklauso, ne nuo žiedų smulkumo. Vizualiai matyti, kuri pigesnė. Žmonių būna daug tada, kai dirbi ir jau tada su žurnalistais nešnekėčiau. Šiame laike visada būdavo pats didžiausias perkamumas. Prieš Motinos dieną pirkdavo gausiai našlaites į kapus, o jau visai prieš pat šventę pirkdavo namams papuošti – ar tai sau, ar tai mamoms, – kalbėjo vardo skelbti nenorėjęs prekeivis.

Mortos Mikutytės nuotrauka

Pokalbio metu viena kita pirkėja tik pasiteiravo kainų. Tačiau netrukus priėjo moteris, įsigijusi porą braškių daigų.

Pomidorų daigais ir gėlėmis prekiaujanti Regina nenusimena, tvirtina, kad dabar tik sveikatos visiems reikia.

– Po truputį didėja prekyba. Šiaip nelabai žmonės žinojo, kad jau pradedam prekiauti. Pomidorų daigus aš pardavinėju po vieną eurą. Ir taip jau čia pigiau, nes sūnus važinėjasi su reikalais po aplinkinius rajonus ir paklausinėjo – kitur po 1,2 Eur pardavinėja. Bet čia tokia pat kaina kaip pernai, našlaičių irgi. O va sėklos labai pabrango, labai, – atviravo Regina.

Netoliese buvusi kita prekeivė dėstė, kad nemažai pirkėjų mato atvykusių iš kaimų. Šie esą stengiasi viską vienu kartu nusipirkti.

Mortos Mikutytės nuotrauka

– Autobusai nevažiuoja dabar, tai kaimo žmonės samdo automobilius ir atvažiavę į turgų stengiasi apsipirkti viską su sykiu. Daug kas neturi mašinos, patys nevairuoja, tai vienu šūviu bando nušauti du zuikius: perka ir gėlytes, ir pomidorus, ir maistą. O pensijos gi žinot kokios… Prekybos vieta kaip su kruopom – vieta sumažėjo, o kaina liko ta pati. Pensininkė atsinešdavo kokius 5 kg pomidorų iš sodo į turgų, imdavo iš tokios 50 centų už vietos nuomą ir ji sėdėdavo per dieną. O dabar – vieta vos ne du eurai, tai ką ji per dieną veiks su tais 5 kg? Neturės jau ko prisidurti prie pensijos, – atvirai rėžė prekybininkė.

Pašnekovė atviravo, kad pusę metų daugelis tokių prekeivių gyvena skaičiuodami paskutinius centus, mat viską suinvestuoja į produkcijos auginimą. Laukia, kol galės pavasariop išeiti į turgavietes. Tačiau šiemet nuo pat pavasario pradžios uždrausta prekyba ne vienam sumaišė kortas.

Dalintis:

About Author

Morta Mikutytė

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą