Prie bažnyčios kyla tikinčiųjų ilgai laukta Lurdo grota

Dalintis:

Prie Tauragės Švč. Trejybės bažnyčios vyksta intensyvūs darbai – įpusėjo Lurdo grotos statybos. Tauragės miesto seniūnija pasirūpino, kad šalia naujo statinio trinkelėmis būtų išklota aikštelė ir jungiamieji takeliai, jau pastatyti du nauji žibintai.

Lurdo grotą prie katalikų bažnyčios, ant šlaito, visai šalia Meilės alėjos, stato Volodia Akintjevas, prieš penkerius metus tokią grotą pastatęs Viešvilėje. Vyras pasakojo, kad dirba su keturiais pagalbininkais. Antradienį jam darbuotis padėjo Tomas Puteikis.

– Smagu, kad sustoję žmonės mus kalbina, džiaugiasi, kad čia statoma Lurdo grota. Vieni žmonės net atnešė aukso spalva ant akmens nutapytą kryželį, štai čia įmūrijau, – „Tauragės kurjerio“ kalbinamas parodė V.Akintjevas. – Šiandien moteris mažą akmenuką atnešė, jį grotos pradžioje įtaisiau, tarp didelių akmenų, atėjusi aplankyti grotos ji ir jos artimieji visada jį matys. Visi, kas tik nori, gali atnešti po akmenį, įmūrysiu. Čia dirbame jau 18 dienų. Akmenys – tai ne lygios plytos, visi įvairių formų, todėl reikia kruopštaus darbo, nepaskubėsi. Paprasčiau dešimt namų sumūryti nei čia.

Aikštelė trinkelėmis jau išklota, stovi ir žibintai, klebonas tikina, kad grota suprojektuota taip, jog įsilies į Jūros upės kraštovaizdį. Reginos Genienės nuotrauka

Pasak V.Akintjevo, Marijos skulptūra, kurią Tauragei dovanojo italai, – 1,85 m aukščio, o grotos aukštis – puspenkto metro. Meistras atviravo, kad didžiausią įspūdį jam paliko Marijos akys, jos esančios kaip gyvo žmogaus, labai įspūdingos. Vyras žurnalistams aprodė statulos įtvirtinimui paruoštą vietą, šalia jos – daug įvairių vamzdelių, jie reikalingi įmantriam apšvietimui.

Reginos Genienės nuotrauka

Grotos statybos dar pačiame įkarštyje, šalia supiltos akmenų ir žvyro krūvos, čia pat dailiai sudėta armatūra. Akmenys grotai į Tauragę atkeliavo iš Jurbarko karjero, jie specialiai apdirbti, todėl švarūs ir dailūs. Statybvietėje sutiktas Šv. Trejybės bažnyčios klebonas, Tauragės dekanato vadovas, šio projekto iniciatorius ir įgyvendintojas Marius Venskus sakė, kad Lurdo grota neužstos Jūros upės kraštovaizdžio, kuris atsiveria nuo šlaito, nes statinys suprojektuotas taip, kad įsilietų į aplinką. Klebono nuomone, iki Kalėdų grotos statybos turėtų būti užbaigtos.

Reginos Genienės nuotrauka

Rimanto Steponkaus įmonė pagal sutartį, kurią pasirašė rugsėjo 13 d. su Tauragės miesto seniūnija, prie statomos Lurdo grotos jau išklojo trinkelėmis aikštelę ir jungiamuosius takelius. Nors įmonė įsipareigojo darbus atlikti iki lapkričio 30 dienos, jie beveik užbaigti. Sutarties vertė – beveik 12 tūkstančių eurų.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą