Prie grūdų supirktuvių nakvoja ūkininkai

Dalintis:

Pastarosiomis dienomis prie dviejų supirktuvių, įsikūrusių Pramonės gatvėje, buvo nusidriekusios apie pusės kilometro ilgio eilės, kolonoje lūkuriavo kelios dešimtys sunkiosios žemės ūkio technikos. Įsismarkavus javapjūtei ūkininkai be perstojo traktoriais ir sunkvežimiais vežė parduoti grūdus. Ne visiems pavyko tą pačią dieną juos pasverti –  pasibaigus supirktuvių darbo laikui daugelis nakvojo kabinose.

Šeštadienį ūkininkai užplūdo bendrovės „Agrochema plius“ Tauragės elevatorių – čia vyko nuolatinis judėjimas. Grūdus parduodančių eilė nė kiek nemažėjo, nors sparčiai dirbo ėminių punktas derliaus kokybei nustatyti. Lūkuriuodami žemdirbiai ar jų samdyti vairuotojai šnekučiavosi, nuobodžiavo kabinose ar klausėsi muzikos, nuo kaitrios saulės slėpėsi šalia augančių medžių pavėsyje.

Vienam įvažiavus į bendrovės teritoriją išpilti grūdus tuojau pat pagyvėdavo likusieji – paskubomis šokdavo prie sunkvežimio vairo ir pavažiuodavo į priekį. Kolona pamažu slinko, bet nemažėjo – nors vieni traktoriai išvažiuodavo, prie kolonos prisijungdavo ką tik atvykusieji.

– Aš gyvenu kaimynystėje, atvykau iš Šilalės. Šiandien nedidelė eilė, nematėte, kas čia darėsi vakar (penktadienį)! Labai daug čia suvažiavusių buvo, kiti ir nakvojo prie supirktuvės pasibaigus jos darbo laikui. O ką daryti, juk dėl nakvynės nevažiuosi atgal su grūdais, – kalbėjo ūkininkas. – Mes laukdami svarstome, ar neteks mums šią naktį lūkuriuoti prie vartų.

Reginos Genienės nuotrauka

Prie elevatoriaus derlių atvežė ne tik vietiniai žemdirbiai, buvo atvykusių iš tolimesnių rajonų: Pasvalio, Kazlų Rūdos, Panemunės miestelio, Pagėgių, Jurbarko. Jie pasakojo, kad neseniai praūžusios liūtys trukdė kombainams nuimti derlių, drėgmė labai suprastino kokybę. Užslinkus karščio bangai ir išvaikius lietaus debesis, jie suskubo su kombainais į laukus – varpos sunokusios, todėl delsti negalima.

Žemdirbiai atviravo, kas kiek pasėlių nukūlė, kiek dar liko, iš kur atvyko. Buvo ir tokių, kurie suspėjo ne tik nukulti, bet ir nuskusti ražienas. Ne visiems sklandžiai sekėsi – kombainai sugesdavo, net iš laukų reikėdavo partempti. Dauguma žemdirbių džiaugiasi derliumi – javai užderėjo neprastai. Su supirktuvėmis jie sutartis sudarė iš anksto, todėl kiek uždirbo, ar įvykdė sutarties sąlygas sužinos kai bus paimti ėminiai, nustatyta jų klasė ir pasverti grūdai. Neslėpė, kad karštis išvargino ir juos, tačiau dirbti privalo – jie negalintys be duonos palikti Lietuvos.

Reginos Genienės nuotrauka

Ir prie Agro koncerno grūdų supirktuvės Pramonės gatvėje parduodančių derlių nusidriekė ilgos eilės. Prasidėjo grūdų supirkimo pikas.

Plačiau apie tai skaitykite „Tauragės kurjerio“ laikraštyje.

Dalintis:

About Author

Laikraščio „Tauragės kurjeris“ žurnalistė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą