Pristatytas informacinis numeris, aktualus ir ukrainiečiams, ir tauragiškiams

Dalintis:

Dėl karo Ukrainoje į Lietuvą plūstantiems ukrainiečiams pagalba teikiama ir Tauragėje. Tauragės rajono savivaldybėje organizuotos spaudos konferencijos metu paskelbta apie vieną bendrą pagalbos numerį, kuriuo paskambinus bus galima gauti visą aktualiausią informaciją. Pranešta, kad nurodytu numeriu kreiptis galės ir patys ukrainiečiai, ir pagalbą teikiantys ar tai daryti norintys tauragiškiai.

Spaudos konferencijos metu Tauragės rajono savivaldybės Administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė tvirtino, kad šios dienos duomenimis Tauragės rajone yra registruota 310 ukrainiečių. Visgi, žmonių daugėja nuolat ir skaičiai kinta.

– Tauragės rajono savivaldybėje yra sukurta darbo grupė su nevyriausybinėmis organizacijomis (NVO), kurioje sprendžiami klausimai, susiję su ukrainiečių migracija ir jiems teikiama pagalba. Reaguodama į ukrainiečių daugėjimą, Tauragės rajono savivaldybė įsteigė informacinį numerį – kad integracija būtų sklandi ir informacija tiksli. Telefono numeris skirtas ir ukrainiečiams, ir lietuviams, – sakė G.Rakauskienė.

Tauragės rajono savivaldybės Administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė. Mortos Mikutytės nuotrauka

Telefono numeriu 8 700 11 225 paskambinęs žmogus bus nukreipiamas į meniu, kuriame pasirinks aktualią temą: apgyvendinimo, migracijos, švietimo, socialinės paramos, sveikatos paslaugų, įdarbinimo.

– Šiandienos duomenimis jau 39 ukrainiečiai registruoti Užimtumo tarnyboje. Yra ir dirbančių, bet dar negalime pasakyti, kiek tiksliai, – tvirtino G.Rakauskienė.

Administracijos direktorė pasakojo, kad šį šeštadienį pilies kiemelyje vyks ukrainiečiams skirtas susibūrimas. Kaip tvirtino G.Rakauskienė, siekiama, kad jie galėtų apsikeisti kontaktais, turėti savo bendruomenę, palaikyti tarpusavio ryšius.

Tauragės rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Jūratė Veisienė. Mortos Mikutytės nuotrauka

Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Jūratė Veisienė žurnalistams pasakojo, kad, pagal antradienio duomenis, Tauragės rajono ugdymo įstaigose mokosi jau 61 ukrainietis moksleivis. Daugiausia jų – Jovarų pagrindinėje mokykloje, kur ugdomi 43 mokiniai.

– Miesto darželiai pilni, bet ieškosime būtų priimti, jei reikės, – sakė J.Veisienė, pridurdama, kad tėveliai jau teiraujasi ir apie neformalųjį švietimą, kad mažieji turėtų kur leisti laiką po pamokų.

Ukrainiečių apgyvendinimo situaciją pristatė mero patarėja Šarūnė Stasytienė. Jos teigimu, siekiama, kad viešbučiai būtų tik tarpinė stotelė.

– Viešbučiai yra trumpalaikė paslauga, iki savaitės. Tokia mūsų siekiamybė, kol randami žmonėms namai. Šiai dienai turime 310 asmenų, kurie vienokiu ar kitokiu klausimu kreipėsi pagalbos. Iš jų galiu išskirti 5–10 proc., kada mes perkeliame nuo viešbučio iki pastovesnio ploto. Viešbutis tarpinis variantas. Jei žmogus atvyksta naktį, tai apgyvendiname viešbutyje, kad ir jiems nebūtų streso, ir priimantiems žmonėms, – teigė Š.Stasytienė.

– Norime pasinaudoti proga ir pakviesti žmones, kurie turi ir gali suteikti apgyvendinimo vietas. Nes ne iš vieno girdėjau klausimų, ar dar reikalinga. Tikrai reikalinga. Todėl, kad mūsų visos valstybės politika yra ukrainiečių integracija į visuomenę per privačias iniciatyvas, – G.Rakauskienė, pridurdama, kad į Tauragės rajoną atvyksta tie ukrainiečiai, kurie čia yra anksčiau lankęsi, turi kokių nors ryšių.

– Yra pedagogai pas mus atvykę. Bet jie dėl kalbos barjero ir diplomų pripažinimo gali dirbti pavyzdžiui mokytojo padėjėjais. Tos galimybės yra. Galbūt pamažinama kvalifikacija, nei jie turi, bet gali toje srityje dirbti. Pavyzdžiui, informavo baseinas, kad priimta gelbėtoja ukrainietė, nors ji turi sporto išsilavinimą aukštąjį ir galėtų dirbti trenere. Bet dėl kalbinio barjero ji to iškart padaryti negali. Tai yra pradžia. O paskui viskas priklausys nuo tų žmonių, kiek jie norės integruotis į mūsų visuomenę, – įsitikinusi G.Rakauskienė.

Ją papildžiusi J.Veisienė džiaugėsi Jovarų pagrindinėje mokykloje įdarbinta mokytoja iš Ukrainos, kuri tapo mokytojo padėjėja.

Spaudos konferencijoje pasakota, kad Suaugusiųjų mokymo centras organizuoja lietuvių kalbos mokymo kursus. Visuomenės sveikatos biuras kviečia atvykusius ukrainiečius sportuoti pagal siūlomas tauragiškių pamėgtas programas.

Socialinės paramos skyriaus vedėja Ligita Rimkuvienė vardijo, kad mokyklose besimokantys ukrainiečių vaikai gali gauti nemokamą maitinimą. Šeimos kreipiasi ir dėl vienkartinės finansinės paramos.

– Vakar priėmėme 51 prašymą vienkartinei paramai gauti. Šeimos ir asmenys gali kreiptis dėl paramos maisto produktais, kol neturi leidimo gyventi Lietuvoje. Kai jį gaus, tada įsijungs visas socialinis paketas, – tvirtino L.Rimkuvienė.

G.Rakauskienė taip pat pasakojo, kad Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kuria įrankius, kuriais vadovaujantis būtų pasirūpinta ukrainiečiams butus ar kambarius namuose užleidžiančiais lietuviais. Anot Administracijos direktorės, Tauragės rajono savivaldybė įsipareigoja nuo balandžio 1 dienos priimti dokumentus, įrodančius, kad buvo teikiama pagalba būstu ukrainiečiams – tam bus privaloma pateikti nuomos sutartį. Kol kas numatyta, kad pirmas mėnuo nebus apmokamas, tačiau kiti mėnesiai, bet ne daugiau kaip trys, bus kompensuojami valstybės lėšomis. Kol kas esą svarstymų, kad būtų kompensuojama 150 eurų per mėnesį.

Šarūnė Stasytienė pabrėžė, kad daugeliui kyla klausimų dėl pabėgėlių apgyvendinimo. Žmonėms rūpi, kas prisiims atsakomybę, jei turtas būtų suniokotas. Šiuo metu savivaldybėje galima teirautis apie apgyvendinimo sutartis, taip pat bus suteikta ir informacija apie nemokamai draudimo paslaugas siūlančius draudikus.

Sunkumų patiriantys ukrainiečiais raginami kreiptis į „Maisto banką“ – registruotis jų svetainėje, žymėti savo miestą ir tuomet „Maisto banko“ savanoriai centralizuotai dalins 115 eurų vertės korteles, su kuriomis bus galima įsigyti maisto produktų. Pagalbon skuba ir Raudonasis kryžius – ukrainiečiai gali kreiptis į šios organizacijos savanorius, kurie išduos 50 eurų vertės kortelę higienos prekėms įsigyti.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą