Profesorė infektologė atskleidė nemalonią tiesą – serologinis antikūnų tyrimas neatspindi apsaugos nuo COVID-19

Dalintis:

Šiandien surengtoje spaudos konferencijoje profesorė infektologė Ligita Jančorienė tvirtino, jog manymas, kad serologinių tyrimų atlikimas atspindi žmogaus imuninę apsaugą, nėra teisingas. Todėl visiems rekomenduojama skiepytis nuo koronaviruso. Jai antrino Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė Ginreta Megelinskienė.

Vyriausybei nusprendus, kad nuo sausio 10-osios galimybių pasą gaus tik pasiskiepijusieji nuo koronaviruso, nepaisant serologiniu tyrimu nustatyto turimo antikūnų kiekio, visuomenėje kilo pasipiktinimas. Dėl šios priežasties Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ketvirtadienį surengė nuotolinę spaudos konferenciją. Joje į žurnalistų klausimus apie serologinius tyrimus ir galimybių pasus atsakinėjo SAM atstovavusi Ginreta Megelinskienė ir profesorė infektologė Ligita Jančorienė. Būtent L.Jančorienė tvirtino, kad serologiniai antikūnų tyrimai neatspindi organizmo atsparumo prieš koronavirusą.

– Antikūnai nekoreliuoja su atsaku į vakcinaciją. Kada atlieka vakcinų efektyvumo tyrimus, matuojami visai kiti antikūnai. Galimybė atlikti tą tyrimą yra tik mokslinėse laboratorijose. Tai kitos rūšies antikūnai, – spaudos konferencijoje sakė profesorė, įsitikinusi, kad visuomenei nėra tikslinga tirtis antikūnus serologiniais testais.

Žurnalistų paklausta, kodėl tuomet anksčiau galimybių pasas buvo išduodamas turintiems neva pakankamą antikūnų kiekį, ji patikino nesivelsianti į diskusijas, tvirtindama, kad tai buvęs politinis sprendimas.

SAM atstovė G.Megelinskienė dėstė, kad serologinius antikūnų tyrimus atlikti galės nevakcinuoti ir persirgę asmenys.

– Persirgę ir nevakcinuoti galės atlikti antikūnų tyrimus ir gauti galimybių pasą dar 60-ties dienų laikotarpiui. Jiems pokyčių nėra. Pokyčiai yra vakcinuotiems. Jei asmuo vakcinuotas, tai jo galimybių pasas nebus pratęsiamas nuo sausio 10-osios – yra rekomendacija skiepytis sustiprinančiąja doze. ES COVID pažymėjime serologiniai tyrimai nebuvo įtraukti, – tvirtino G.Megelinskienė.

Pasiteiravus apie ketvirtojo skiepo būtinybę, profesorė sakė, kad šiuo metu Lietuvoje dar nebuvo apie tai svarstyta.

– Lietuvoje to klausimo dėl ketvirtos dozės nesvarstėme, dar trečią dozę gavo nedidelė dalis gyventojų. Stebime informaciją iš Izraelio, vertiname jų rezultatus, – žurnalistams sakė L.Jančorienė.

Paklausus, ar verta apskritai atsisakyti serologinio antikūnų testo, profesorė sakė, kad ekspertai ne kartą tai yra minėję.

– Jei žmogus serga, turi atlikti molekulinį tyrimą. Pas mus atvyksta pacientai, kurie aiškiai išsako simptomus, bet neina tirtis. Galbūt dėl privalomos izoliacijos baimės. Visuomenė turi būti subrendusi ir pajutus simptomus būtina kreiptis dėl tyrimo, kad užsikrėtimas būtų įrodytas, – tvirtino profesorė infektologė.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Komentarų skiltis išjungta.