Prologą įveikęs Rokas Baciuška: „Šiandien prasidėjo Dakaras, rytoj bus tikras Dakaras“

Dalintis:

Penktadienį Saudo Arabijoje startavo 46-asis Dakaro ralis, kuriame savo meistriškumą demonstruoja ir dviejų pastarųjų šių varžybų prizininkas Rokas Baciuška („Can-Am Factory Team“). Pirmąją dieną dalyviams teko įveikti 27 km prologą aplink Alulos miestą.

2022 metų trečios ir 2023 metų antros vietos laimėtojas SSV (buv. T4) klasėje R. Baciuška su šturmanu Oriolu Vidaliu Montijano pirmą sykį varžosi galingesnėje „Challenger“ (buv. T3) klasėje.

Prologe Lietuvos lenktynininkas važiavo atsargiai ir užėmė devintąją vietą tarp 42 šios klasės dalyvių.

„Visai smagus prologas. Kaip sakoma, šiandien prasidėjo Dakaras, bet rytoj bus tikras Dakaras. Prologe buvo sudėtingesnių navigacinių vietų, bet šturmanas puikiai su tuo susitvarkė. Kažkiek spaudėme maksimaliai, bet dar ne iki galo“, – po finišo kalbėjo R. Baciuška.

Rokas Baciuška Dakaro ralyje. MCH photography nuotrauka

Nors prologe užfiksuoti rezultatai nesiskaičiuos į bendrą įskaitą, pagal šios dienos iškovotas pozicijas lenktynininkai pradės pirmąjį greičio ruožą šeštadienį.

Prologe greičiausias buvo praėjusių metų Dakaro čempionas SSV klasėje lenkas Erykas Goczalas. Antrąją vietą užėmė jo dėdė Michalas Goczalas (+20 sek.), trečiąją – britas Krisas Meeke‘as (+21 sek.). R. Baciuška nugalėtojui pralaimėjo 57 sek.

Keturi iš penkių greičiausių prologo dalyvių vairuoja „Taurus“ bagius.

„Žinome, kad šiemet konkurentai yra greitesni, o mūsų pranašumas – patikimumas. Prologe užimta vieta nieko nereiškia. Nuo rytojaus kvėpuosime lyderiams į nugarą, važiuosime savo tempu, saugiai ir ramiai“, – pabrėžė R. Baciuška.

Rokas Baciuška Dakaro ralyje. MCH photography nuotrauka

R. Baciuška pasidžiaugė, kad Saudo Arabijoje Lietuvos lenktynininkus vėl palaiko daug sirgalių.

„Labai smagu matyti tiek daug fanų su vėliavomis, nes jie savo patriotinėmis dainomis mums suteikia adrenalino. Lietuvių sirgaliai išsiskiria visame bivuake“, – šypsojosi lenktynininkas.

Po prologo finišo visi lenktynininkai užvažiavo ant Dakaro ralio podiumo.

Šeštadienį Dakaro ralio dalyviams teks įveikti 541 km iš Alulos į Al Henakiyah. Greičio ruožą sudarys 414 km. Dakaro ralis, kurį sudaro prologas ir 12 greičio ruožų, baigsis sausio 19 dieną.

Dalintis:

About Author

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą