„Pušelei“ – apdovanojimas už dėmesį miesto švarai

Dalintis:

Prezidentūroje praėjusią savaitę vyko aplinkosauginės iniciatyvos „Kita forma“ apdovanojimai „Gamtos herojai“. Apdovanoti gamtos labui dirbantys mokytojai, moksleiviai ir ugdymo įstaigos. Tarp pastarųjų – Tauragės vaikų reabilitacijos centras-mokykla „Pušelė“.

Trečiąkart vykstantis aplinkosaugos projektas skirtas įvertinti, paviešinti ir apdovanoti gamtosaugos srityje aktyviai veikiančius mokinius, mokytojus, ugdymo įstaigų bendruomenes. Taip siekiama prisidėti prie žmonių aplinkosauginio sąmoningumo ugdymo, formuoti gamtai draugišką gyvenimo būdą, skleisti aplinkosaugos idėjas. Konkurso organizatoriai šiemet sulaukė 150 dalyvių anketų.

– Šiemet sulaukėme itin daug paraiškų, tad ir idėjos, nuveikti darbai buvo labai skirtingi, paliečiantys įvairias aplinkosaugos sritis, tačiau visi savaip nuostabūs, teikiantys naudą bendruomenėms ir joms reikalingi. Džiaugiamės dalyvių sugebėjimu be didelių pastangų, vedamiems širdies įtraukti aplinkinius, populiarinti rūšiavimą, tvarius, gamtai draugiškus sprendimus ir paversti juos įpročiais, kurie prisideda prie tvarios aplinkos kūrimo, – kalbėjo projekto „Kita forma“ vadovė Vaida Griškevičienė.

Tauragės vaikų reabilitacijos centro-mokyklos „Pušelė“ auklėtiniai apdovanoti specialiu prizu (statulėlė dešinėje). Konkurso organizatorių nuotrauka

„Metų aplinkosauginio ugdymo įstaiga“ už visapusišką jaunosios kartos tinkamų vartojimo įpročių formavimą pripažintas Vilniaus lopšelis-darželis „Viltenė“. O papildomas prizas už ypatingą dėmesį savo miesto švarai skirtas Tauragės vaikų reabilitacijos centrui-mokyklai „Pušelė“.

„Pušelės“ vadovė Jovita Kiržgalvienė „Tauragės kurjeriui“ pasakojo, kad su auklėtiniais organizuojamos įvairios veiklos, tačiau konkurso paraiškoje aprašė būtent balandžio 20 d. vykusią akciją.

– Mes labai norime prisidėti prie žaliosios Tauragės vizijos, planuojame įvairias skirtingas veiklas, bet konkursui aprašėme akciją „Nešiukšlink savo miesto“, kai mokinukai su pedagogais miestelėnams dalino šiukšlių maišus su skrajutėmis, raginančiomis nešiukšlinti miesto, rūpintis jo švara. Jos metu išdalinta 120 šiukšlių maišų su skrajutėmis. Visi tąkart pasikrovė labai gerų emocijų – buvo daug palaikymo, o dalyvavę vaikai vėliau emocijomis dalijosi su draugais ir tėveliais, – kalbėjo ugdymo įstaigos vadovė, džiaugdamasi, kad tokiu būdu žinutė paskleista itin plačiai.

Pasak J.Kiržgalvienės, prizas už projektą – simbolinė statulėlė – Tauragę pasiekė tik antradienį, tad dar trečiadienį „Pušelės“ auklėtiniai jos nebuvo matę.

Projekto organizatoriai skelbia, kad konkurso nugalėtojams skirti trofėjai taip pat susiję su aplinkosauga – jie pagaminti iš perdirbtų riedlenčių.

Dalintis:

About Author

Naujienų portalo kurjeris.lt redaktorė

Rekomenduojami video:

Palikite komentarą